Дали имате сателитска и што ресивер имате?

КАКОВ РЕСИВЕР ИМАТЕ?


  • Вкупно гласачи
    99

zx0

CNC operator
Член од
12 октомври 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
Narode, sto mozam da gledam so Onix 4000c, bidejki go kupiv zaedno so antenata so diseq. Dodeka soberam pari za DreamBox 800Se sakam da gledam programi so pomos na ovoj resiver, zatoa dajte idea sto mozam da ufrlam od internet za da gledam sto povece nekodirani (ili kodirani) satelitski TV kanali?
Unapred blagodaram za ukazanite sugestii i preporaki![DOUBLEPOST=1410356035][/DOUBLEPOST]Narode, sto mozam da gledam so Onix 4000c, bidejki go kupiv zaedno so antenata so diseq. Dodeka soberam pari za DreamBox 800Se sakam da gledam programi so pomos na ovoj resiver, zatoa dajte idea sto mozam da ufrlam od internet za da gledam sto povece nekodirani (ili kodirani) satelitski TV kanali?
Unapred blagodaram za ukazanite sugestii i preporaki!
 

zx0

CNC operator
Член од
12 октомври 2013
Мислења
10
Поени од реакции
1
Koja e razlikata pomedju ovie dva satelitsli resiveri Onyx 4000c i Opticum 4000c?
Blagodaram,
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.630
Поени од реакции
248
Има понова листа на канали од онаа на кркадони од Март 2014?
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Член од
11 септември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Дај сликај од Тотал тв, Вип и Скај италиа ХД штом викаш сите ги отвараш.
Вака сеа, коа мислев на сите не мислев на некои одредени пакети, не мора буквално да сфакаш. Тотал ТВ беше гледлив некое време, ВИП мислам дека мислиш на она од 16е, никогаш не сум ни пробал да гледам. Додека за италијаните ок е, HD каналите не се гледливи еве повеќе од 2 месеца. Инаку додека не отидоа англичаните на фрекфенции кои тешко се факаат од наши простори, не мрдав од 28е. Сега доволни ми се 19е и 13е.
 
На врв Bottom