Дали зборувате за секс со родителите?

Дали зборите за секс со родителите?


  • Вкупно гласачи
    339

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Додека имав потреба, можев да зборувам (и зборував) секогаш кога ќе изјавев желба. Значи, не. :jaj:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Zboruvam, zboruvam koga ke mi isperi jakna ili farmerki a jas u niv sum zaboravil kondomi pa treba da se raspravam duri i kavga nekad paga, ovde ne za sex za sve se zboruva: pochnuvame od biologija i hemija pa na kraj ke zavrshime so ekonomija -kako poskapele kondomite isl.
Ova se broi?
A za drugo ne sum zborel! LoL!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Emma напиша:
Додека имав потреба, можев да зборувам (и зборував) секогаш кога ќе изјавев желба. Значи, не. :jaj:
Како мислиш додека имаше потреба?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Секогаш ко ќе одам некаде е овај муабет
драган ќе имат тамо момичиња ? ќе имат мамо ... знајш шо требит да носиш со тебе :uvo: ... знам ... добро да не речиш после мама не ме советвеше,не сакам да напрајш глупост
тој муабет само за то го имам напраено
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Iч ич никогаш., зато имам брачед така 24 години и зато со него зборувам :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Fortune напиша:
Како мислиш додека имаше потреба?
Додека не дознав се` што јас сакав да знам. Книги, списанија, ТВ и сл. (како и муабети со другарки) никогаш не ми биле ниту доволни, ниту јасни. Имав желба да зборувам, ама не знам од кои причини, не можев да бидам нешто особено отворена за дискусија на таа тема. Поради тоа, на мое инсистирање не ме притискаа уште толку, туку јас секогаш сама си прашував се` што ме интересираше. И најдискретно што можев.:uvo:
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
mnogu retko razgovaram so roditelite za sex sto mislam deka e golema greska
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не.
Ко помала, општо сме правеле муабет, онака од околу, ми зборувала, ама јас едноставно се срамам и со другарки ретко зборам за тоа, не па со мајка ми.
Не можам да бидам опуштена на таа тема. Во секој случај ја избегнувам темата.
Се срамам искрено. Знам дека звучи смешно, ама така е. Незгодно ми е, се здрвувам кога е таа тема на муабет, па дури и на моменти поцрвенувам.:lud:
Смешно е, ама јбг тоа сум јас.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
mnogu retko razgovaram so roditelite za sex sto mislam deka e golema greska
Ти цела си грешка :tapp:
Сметам дека е правилно родителите да зборуваат со своите деца за секс, особено сега кога почнуваат прерано со секс, и после дете дете ќе гледа....криви се родителите до негде! Затоа, убаво е кога ќе потпораснат, да се почне да се зборува на оваа тема, сепак од родителите ќе добие најточни информации, за разлика од муабетите со другарките...
Инаку, да, ми зборуваше тетка ми додека бев помала, па потоа со татко ми...со него сум отворена....се разбира, и тука има граница.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Да да, битен е муабетот а и се учат некои ствари :) на крај краева боље совет ќе ми дае татко ми него некој друг факер :pos:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Од секад сум бил доста слободен со моите па и темата за секс била доста застапена и доста позитивно излезе тоа што сме збореле за секс и голема грешка е кога слушам или читам дека кај некој дека на пример на своите не смее ни да им спомне за секс па камоли да се разговара за таа тема.Сепак кај нас сеуште во некој средини е табу тема и се избегнува да се разговара за тоа.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
со тато ретко.. више терало на зафрканција.. за него сум и ќе останам татино ќеркиче...
со мама па... абе кај можам со мама да праам муабет... не дека не можам.. имам правено али стварно ја тупи работата... многу.. а и се срами.. мислам од поконзервативно семејство е, башка со мене зезнала работата и знам дека се труди да зборува со мене.. али се срами до некаде... али затоа знам да ја средам со коментар...
али бесна е ко ќе одвали глупост.. инаку општи муабети имаме правено заштита, болести и такви ствари..
ја прашував што е тоа кондом... не знаеше да ми објасни пош бев мала.. и проба ваму таму и на крај културно си ми кажа...
а и јас така се осеќав пред некој ден сестра ми ко ме праша што е тоа кондом...
на дете од 13 години како да му објаснам..
поучена од мама оп труп си му кажав и боље ме сфати него да лупав глупости
 

Kajgana Shop

На врв Bottom