Дали зборувате за секс со родителите?

Дали зборите за секс со родителите?


  • Вкупно гласачи
    339

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
JuveFan напиша:
Едно време татко ми се трудеше да ми објасни нешто, ама ништо не испадна :)
испаднало ти да му објаснуваш на него а?
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Necrophilia напиша:
испаднало ти да му објаснуваш на него а?
Хах.... Не можиш на дедо ти нивјето да му кажуваш каде се.
Работата беше тоа што секогаш беше пијан, изгледа само тогаш имаше сила да ми ги објасни некако тие работи што веќе ги знаев :)
 
S

Sith_Lord

Гостин
Не сум осетил потреба да зборам со нив ригардинг секс.
What's the point?

Sith
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
nikako ne sum dosol do takov muabet,valjda sum bil prepusten sam na sebe da doznaam site tie stvari okulu seksot
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па досега само еднаш.... и до тогаш ни од тогаш.
 
Член од
2 мај 2007
Мислења
6
Поени од реакции
12
да, кај нас дома често зборуваме и изменуваме искуства на таа тема.
последниве неколку месеци заедно со мајка ми гледаме порничи и ги анализираме. неверојатно колку може да се научи од неа. благодарение на нејзините совети квалитетот на мојот сексуален живот осетно порасна.
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Секако дека зборуваме, мајчето мое ми е ко другарка, башка и најдобар совет може да ми даде.
 
J

JohnnyMass

Гостин
Ви се верува или не до сеа немам зборено со било кој од фамилијата за секс.Добро, секако по нешто на шала сме вртеле со браќата ми, ама ништо сериозно.А па кога овија старциве (дедовци и бабевци) ќе ме прашат нешто како "Рипа ли куре, сине?", само си се вртам и ги оставам да се думат рипа ли или не.:icon_lol:
Како и да е да си знаете нешто.Тоа што ве интересира ќе го дознаете само на два начина:
- Да се информирате преку литература, филм (не мислам на порниќи, од нив може само да научите за силиконот и неговата практична примена):pos:
- Да се распрашувате по браќа и сестри (може и родители или некој од поблиска фамилија)
- И трето како последно и најдобро кое ја највише ви го препорачувам да учите преку практика.

П.С. Еве ви еден доказ за то (од еден учебник хемија изгледа ми)
"Слушни - не ќе разбереш, прочитај - ќе заборавиш, но пробај и ќе научиш!!!!" :wink::wink::wink:
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Никад не сум зборела со родителите за секс. Дури ни сега кога сум веќе возрасна и со деца. Најтрагично беше кога бев трудна со голем стомак ми беше незгодно роднините и родителите да ме гледаат таква, срам ми беше.....
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
епа да збориме, сега и почесто од кога имам дечко ама тоа веќе преминува во замарање :icon_eek: :lut:
 
Член од
17 април 2007
Мислења
51
Поени од реакции
0
ствари како заштита од све и свашта да
ама мрсни детали....не
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ne znam, mozhebi poradi toa shto majka mi me rodila na 17 godini, a na 2 godishna vozrast tatko mi so votka me zaspival oti ne znael kako drugshe, nekako povekje gi osekjam moite kako prijateli otkolku roditeli. Site vekje znaeme deka pred drugari nema krienje, pa zatoa i pred moite sekogash sum bil otvoren, a i oni prema mene. Sepak mislam deka ni kniga ni nishto nema da ti bide od pogolema pomosh otkolku samite roditeli, ne deka oni kje te nauchat neshto, tuku kje imash pogolema samodoverba nekako, ili shto znam..."they know, so what do i have to hide anymore" valjda...
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Не сум разговарала со моите за секс,нити пак тие било што на таа тема спомнале пред мене!Имам сестри кои се постари од мене па со нив разговарав за се.
Сега кога сум родител никако не би дозволила моето дете да не може со мене да разговара на оваа тема!Колку ќе сака да разговараме она сама ќе одлучи али јас секогаш ќе бидам спремна да ја сослушам до крај.Не сакам сексот да биде табу тема меѓу нас!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom