Дали е човечки да се греши?

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Нормално дека е човечки да се греши и сите правиме грешки(нели од грешките треба да учиме).Само да не се претера со грешките.Сум грешела и јас и се трудам повеќе тие грешки да не ги направам за жал некогаш продолжувам да ги правам иако знам дека тоа не е правилно:nesum:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Секако дека да. А за жал, од грешките и најдобро се учи!!!:helou:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Да...доколку некој не згреши во животот-тој не е човек :)
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
31
Поени од реакции
1
Covecki e da se gresi i od greskite da se uci,a uste pocovecki e da se prostuva na greskite
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Човечки е да се греши. Но човечки е и да се простува. И да се учи од грешките. И не постои некој што не греши, зашто не постои совршено нешто, т.е. суштество. Се е само блиску до совршенството. Освен можеби Господ. Ама можеби и тој греши. Но и простува. На крај краева...грешките се дел од човештвото и треба да ги почитуваме а тоа што се-скапи животни лекции што можат да бидат научени само на потешкиот начин!
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Луѓе сме, грешки прајме. Никој не е до толку совршен, па никогаш да не згрешил во својот живот
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
хмммм па секој греши, и треба да се учиме од грешките но и да има некој да ни ги прости тие грешки(ама да не претеруваме)
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Човекот некогаш и не помислува тоа со го прави едноставно нее свесен за тоа мислам дека секој човек мози да погреши и мислам дека треба да му се прости во одредена мерка позз:back:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
секако дека е човечки...Меѓутоа не секоја грешка е оправдана...
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
I toa kako e covecki da se gresi.Nema covek sto ne zgresil i nema da zgresi.
Nekoj poveke,nekoj pomalku,ama site sme gresni i nesovrseni.
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Da se gresi ama tie greski da ne se poftaraat ako se poftarat toa znaci deka se so nekoja namera
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
една кратка поговорка на темава:човечки е да се згреши но уште почовечки е да се прости..ми се допаѓа оваа онака
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Човечки е да...сум грешела и сум учела од грешки,но има и некои грешки кои едноставно неможат да се простат...ама пак никој не е совршен и безгрешен па нема ни јас да бидам.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Човекот греши. Намерно или ненамерно.
Ама проблемот е во тоа што некој грешки се прават само еднаш...
Некој грешки штетат многу на друг...
Следи прашање тука што да се превземи??? Практиката е и треба да биди КАЗНА!!! инаку на некои ќе му стани навика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom