Дали е мувањето понижување?

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Едноставно некои луѓе немаат некоја работа која за тебе е пресудна за нешто сериозно.. Способноста да ги прифатат обврските на врска пред се. Ако биде , нека биде со сите салтанати. До "тој" уживам во тоа што можат да ми го пружат и да им го пружам. Односно во меѓувреме.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да си бидеме искрени сите машки сме исти муваме све живо и диво и не ни е гајле до кога и со кого.Да се искористи само :toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Joey напиша:
Да си бидеме искрени сите машки сме исти муваме све живо и диво и не ни е гајле до кога и со кого.Да се искористи само :toe:
Со помали исклучоци така е и тоа го зборувам цело време, ама ете, има и девојки кои тоа го практикуваат. Ама во ред, кој како си сака ... да не испадне дека вреѓам, ќе си преќутам.:toe:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Joey напиша:
Да си бидеме искрени сите машки сме исти муваме све живо и диво и не ни е гајле до кога и со кого.Да се искористи само :toe:
Фала богу дека постојат разлики меѓу вас. Чувај боже да бевте сите исти. На среќа има луѓе кои не функционираат како тебе.
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Мувањето е дефинитивно понижување. Еднаш одиш со еден/една за меѓусебното искористување како што рече Kaktus и што ќе рече народот за тебе!?
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Во принцип нејќам мувања, поише сум за врски али не го сфаќам мувањето како понижување.Ми се свиѓа некој тип али моментално не ми е за врски онака, сакам да си бидам слободна и да си уживам во убавите години, зашто да не се смувам со типот.Ќе си го разубавам денот и ќе си направам ќејф.Али имам приметено некои луѓе муваат само да си го зголемат бројот на мувачи/ци, не гледаат убавина ни ништо.Или си имаат набиено комплекси дека ако не смуваат ништо за викенд незнам пропаднал светот.Многу бош размислување според мене.Тоа више го сметам за понижуваер.Никад у живот не сум ја гледала колкава ми е бројката на мувачи и дечковци и дали треба да се зголеми или не.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Picasso` напиша:
Muvanje? Shto e toa?:)
И јас така припроста , па не разбирам за што се пишува овде. Ќе биде ли некој љубезен да даде дефиниција некаква што е мување? :raz:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.896
Поени од реакции
23.841
Толку страни читање и пак не гледам како мувањето е понижување и затоа ако може авторката на темата или некој/а друг/а да ми објасни би бил благодарен. Лично мислам дека ова прашање поставена во некоја западноевропска држава би се третирало во најмала рака за смешно.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Чекај чекај „мување„ два три месеца кога ќе се видиме така? Епа ако се гледате еве петок сабота само и некад преку недела на кафе тоа и не е баш мување. Уствари јас не ја разбирам разликата помеѓу мување со месеци кога ќе се видиме и идењето....Малце помош сега мувањето е врска без врска тоа би требало да биде или...
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
јахутерминал напиша:
Мувањето е дефинитивно понижување. Еднаш одиш со еден/една за меѓусебното искористување како што рече Kaktus и што ќе рече народот за тебе!?
Ха, тоа ли е работата. Па изјаснете си се вака ко човеков : Што ќе каже народот за тебе?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
sagaqua напиша:
И јас така припроста , па не разбирам за што се пишува овде. Ќе биде ли некој љубезен да даде дефиниција некаква што е мување? :raz:
Znaesh, kaj nas vo bitola inaku vikaat i BURICKANJE... A ne znam shto se buricka vsushnost:)
Znaci ic ne mi se dopagjaat ovie termini:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
EarthSea напиша:
Ха, тоа ли е работата. Па изјаснете си се вака ко човеков : Што ќе каже народот за тебе?
Го персираш дечкото или?:uvo:

И јас така припроста , па не разбирам за што се пишува овде. Ќе биде ли некој љубезен да даде дефиниција некаква што е мување? :raz:
Комши, не сум по мувањето за да ти дадам некоја точна дефиниција, ама јас го сфаќам како тепање досадно време со некој кој малку "ти го дига" (морав вака да пишам:pos2: ), а тоа не се случува секој ден, туку онака спортски по потреба, најчесто кога мава "сперма во глава" (и ова морав вака:pos2: ) ... :helou:
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Picasso` напиша:
Znaesh, kaj nas vo bitola inaku vikaat i BURICKANJE... A ne znam shto se buricka vsushnost:)
Znaci ic ne mi se dopagjaat ovie termini:)
Дефиниција за мување,буричкање:
a)Мување е привремена потреба значи да имаш девојка или момче, а и од другата страна исто така, па привремено одите ама не сте во врска, што значи тоа, кога ќе ви дојде потребата си барате и со прекини.
б)Буричкање исто е, значи кога ќе речеме се збуричкуваш со некого, односно се задевате одвреме навреме

Појасно?
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Дивајн напиша:
Комши, не сум по мувањето за да ти дадам некоја точна дефиниција, ама јас го сфаќам како тепање досадно време со некој кој малку "ти го дига" (морав вака да пишам:pos2: ), а тоа не се случува секој ден, туку онака спортски по потреба, најчесто кога мава "сперма во глава" (и ова морав вака:pos2: ) ... :helou:
Ахаааааааа тоа ли било? Па тоа е само малку предефинирано, други зборови за една иста работа.:toe:
Едно време ова се викаше фак френд ( потрендовски звучи ), веројатно после го прекрстиле „мување„ - ова е или од некој србизам, или пак има врска со мувите ( тие онака се лепат насекаде ко без глава )....јас вака понародски ќе се изразам - секс на екс....сркајте шо ви е гајле :pos2:
Еееее да не може да биде понижување само за оние кои не знаат што сакаат....
П.С.Слушнал некој за зборот достоинство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom