Дали е мувањето понижување?

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
abe ja go svakam muvanjeto kao da ste zaedno edna vecer i posle pak free.toa e i dobro za tie so nemozat da izdrzat u vrska dolgo vreme.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Не е понижење, али е дефинитивно однос со најгадно име.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
[MkD]Scout напиша:
Како и да е само сакав да ви ја назначам разликата дека постои разлика помеѓу фак Френд и Мување..При мување вие не сте обврзани да имате секс со партнерот..

Кај нас МНОГУУ популарен термин е МУВАЊЕ..во никој случај не значи рушење на достоинството..
Благодарам за објаснувањето во секој случај...само некако го заплетка :)
Фак Френд многу поубаво звучи - ако не друго барем ЕДЕН ф.ф. е во прашање, не е со кого ќе стигнеш, на кој прво ќе налеташ и кај било.:helou:
А тоа со мувањето сепак не е многу јасно...не си обврзан да имаш секс? А што всушност „имаш„ со мувањето? Дружење? Забава? Пијанки? Смеење?....не дај Боже....ќе испадне дека со сите другари и пријатели се муваме :pos:

За ова се согласуваме. Не значи воопшто рушење на достоинството зашто нешто да рушиш треба да го имаш прво:helou:



 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
ептен ги измешавте брзините на темава и пак не можам да сватам како е можно МУВАЊЕ и ВРСКА БЕЗ ОБВРСКА да не е едно исто???
демек врската ,,захтевала,, нешто,а? шо мојт да ,,,захтева,,, ако е без обврски??? ај ви се моламммм:nenene:
значи еден заклучок од мене на темава,мувањето не е понижување се додека не излегува од границите на нормалата и се случува затоа шо ВИЕтоа го сакате( а оние шо ги менвет мувачите ко чорапи одамна се без достоинство и нема шо да изгубат)
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
sagaqua напиша:
Благодарам за објаснувањето во секој случај...само некако го заплетка :)
Фак Френд многу поубаво звучи - ако не друго барем ЕДЕН ф.ф. е во прашање, не е со кого ќе стигнеш, на кој прво ќе налеташ и кај било.:helou:
А тоа со мувањето сепак не е многу јасно...не си обврзан да имаш секс? А што всушност „имаш„ со мувањето? Дружење? Забава? Пијанки? Смеење?....не дај Боже....ќе испадне дека со сите другари и пријатели се муваме :pos:

За ова се согласуваме. Не значи воопшто рушење на достоинството зашто нешто да рушиш треба да го имаш прво:helou:
Види вака.. Мување би претставувало задоволување на потреби кои не се дотолку големи како потребите за секс..едноставно наоѓаш сатисфакција во разменувањето бакнежи со некоја личност за која немора да знаеш ништо посебно..впрочем не си ни обврзан на ништо со него..немора да го прашаш "муваторот/ката" дури ни како се вика..едноставно си нашол нешто убаво на неа/него и доволно би било да застанете во некое темно ќоше..
Тоа што во денешно време некој си изиграва мангуп или ред други ствари како на пример..искача еден тип од дискотека и му се фали на друг..цитирам "Ej браат ај погоди колку смував вечерва? - не знам- вели овој..Пер 6 девојчиња (тој рече "пички" што многу ме нервира!) тоа е само Хир..кој колку може или како може..
а Фак Френд ти е пријател/ка кој ти се наоѓа за задоволување на потребите за сексуален однос..такашто за него знаеш повеке бидејки веќе се познавате и имате доверба еден во друг..




 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
A site vie da se vratite na prva strana i da procitate sto e temata... nikoj ne ve rece deka edna vecer da se promuvas so nekoj e ponizuvanje muabetot e za povekekratno muvanje koe trae i trae a ne preminuva vo vrska!!!!!!!!!!!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
situacijata koja dejana ja napisa za mene pretstavuva ponizuvanje...
a sega ova drugoto muvanje za edna vecer vo slucaj koga i dvajcata taka sakat-potoa da bidat free....toa e vo red mislam, nema nikakvo ponizuvanje...
a koga trae podolgo vreme i koga muvacot bara izgovor da ne premine muvanjeto vo vrska...e toa veke mislam deka e ponizuvanje i iskoristuvanje:toe::salut:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
ja citav dejana i mislam deka na toj muvacot (hahahah sto e smesen ovaj zbor ) mu e sram da ja nosi dejana u javnost , mozda ima veza mada so mislam dejana oprosti mi no onaka nekoj da te laze kao gupce mrsulavo , a be maaj kloca edna v gaz i ajt u kurac oteraj go (treba da i go kaze nekoj istovo na mojava muvacicca za mene hahahah)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Па гледано од женска гледна точка не е згодно се осеќаш глупаво како таа да не му е доволна или е само забава која е уствари суштината на мувањето :toe: .
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
romeo_ferara напиша:
ja citav dejana i mislam deka na toj muvacot (hahahah sto e smesen ovaj zbor ) mu e sram da ja nosi dejana u javnost , mozda ima veza mada so mislam dejana oprosti mi no onaka nekoj da te laze kao gupce mrsulavo , a be maaj kloca edna v gaz i ajt u kurac oteraj go (treba da i go kaze nekoj istovo na mojava muvacicca za mene hahahah)
:zver: Fala za grizata.. ama da ti kazam iskreno mnoogu mislis... nekako se gleda deka i si se napregnal, jas za razlika od tebe ne mislam deka bese toa problemot.No, kako i da bese temava e otvorena uste letovo... taa prikazna e odamna zavrsena! a sto se odnesuva do tebe i tvojata muvacica, neznam sto da recam osven Porasni:tapp: ne mozam da razberam kako postojat luge koi zaludno si go trosat vremeto na nesto sto ne go sakaat.. sto nema idnina.. sto im e samo prolazno.. bezvezno.. banalno... glupavo!!! Where is the love????????:toe:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Dejana , ne si go trosam vremeto na banalni raboti vo zivotot , jas se relaksiram , bez nervoza , ama tebe dejana te nervira nesto , ne mene , ako zgresam neka izgoram , ne bese zlonamerno , pojke na zezanje bese rabotava , samo ti me plasis , mnogu nervozna vaka ovajjjjjjj.......
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Where is the love????????
Каде е љубовта? Се мува со лицемерието повремено. Онака без обавези. За уживање и ренесанса.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Лично не можам да опстанам во дооооолги сериозни врски, така да мувањето ми е таман, зошто би се фатила со некој само за да по некој ден да му се скарам :toe:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Black Rose напиша:
Лично не можам да опстанам во дооооолги сериозни врски, така да мувањето ми е таман, зошто би се фатила со некој само за да по некој ден да му се скарам :toe:
Затоа што си дете.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Мувањето ми е глупо.И што после мување?Си разменил со некој плунка што се вели и потоа како странци,не се знаете,one night stand.Или па некој ќе те заебава така со години...не не,не сум јас за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom