Дали е мувањето понижување?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
ЅОНЕ напиша:
Кој како ке си го свати:) Али кога ке видиш се почнува од тоа, му доага како темел за се понатака...
Донекаде си прав, ама тука повеќе станува збор за мување кое трае месеци, години ... таквото мување да се повторам, за мене е најголемо понижување.:helou:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Vo ovaa denesnicka koga site poveke gledaat na sloboda mislam deka ne e ponizuvanje. Ako i na dvajcata im e ok da se samo na muvanje togas zosto da ne.
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Мислам,сите знаете овде како дошло времето...од ден на ден се повеќе го праксираме тоа "На комшијата да му умре козата".Сакам да казам доколку на двајцата им е убаво и они мислат дека се е ок со мувањето тогаш нека продужат со тоа...треба да прекинеме со некои остри критики кон нив,нека го живеат животот како што сакаат,искрено доколку јас ви одоговорам мене мувањето мерак не ми праи,а и знам дека на поголемиот дел од машкиот свет со сигурност мувањето им е забава(т.с дигање репутација)...нема уживање едноставно...додека истото важи и кај девојките,но во многу помал отсто...благодарам.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Ако типот ми се свиѓа, а не сакам обврски, зашто не:toe:

За мене не е понижување:helou:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
bakni me da te baknam :) toa e muvanjeto.. ako se sluci ednash dva pati tri pati dozvoleno e ali ako prejde vo meseci i trae dolgo na nekoj na4in e zaednicko iskoristuvanje ako nemam sto kako pa aj ke se muvam radi reda :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Дивајн напиша:
Донекаде си прав, ама тука повеќе станува збор за мување кое трае месеци, години ... таквото мување да се повторам, за мене е најголемо понижување.:helou:
Mozi za tebe toa e ponizuvanje ali sepak toa e vina na devojkata(ne mi teknuva koj ja pocna temata).Sigurno uste od pocetok zaprimeti deka nesto ne e vo red so vrskata i deka toa ne e vrska.Mozese uste od togas da se odluci i da daj Ultimatum taka kazano za da se znaj so ke se praj potamu. Kolku pojke go odolgovlekuvas toa tolku poloso.
Znam za toa od mene...bas vo momentot "srediv" edna takva rabota samo kaj mene e zaebano so imam i zenska plus i ne mi bese bas seedno so praev...iako mi bese ubo duri praev :)
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Зависи за какво мување станува збор ....имам другарка шо се мува со еден дечко речиси една година дури на моменти се уфилмува и дека се у врска е тоа е за мене понижување....а ако е моментална привлечност зашто да е понижување? ок е
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Баш така! Кој кажува како треба да изгледа "врската"?! Ако е моја и на некој друг сами ги поставуваме правилата. Во последено време и не се замарам каков ми е статусот со некој! Дали сме во врска или се муваме?! Битно да ми е мене а и него убаво.. Па ако се гледаш со некого секој ден и делиш се со него, па голема работа ако не се вика врска?! Како и да се вика тоа е битно очигледно и за двајцата. Кој би трошел толку време на некој што не му значи?! Барем јас знам дека не. Тие работи одат со чувствата а не со статусот. Кој ти гарантира па ако "одите" дека нема да се осеќаш повредено и дека не те искористува?! Или тогаш јавното мислење ќе му пресуди за злоделото?! Битно е како се чувствуваш во однос на работите..
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Defragment напиша:
Mozi za tebe toa e ponizuvanje ali sepak toa e vina na devojkata(ne mi teknuva koj ja pocna temata).Sigurno uste od pocetok zaprimeti deka nesto ne e vo red so vrskata i deka toa ne e vrska.Mozese uste od togas da se odluci i da daj Ultimatum taka kazano za da se znaj so ke se praj potamu. Kolku pojke go odolgovlekuvas toa tolku poloso.
Znam za toa od mene...bas vo momentot "srediv" edna takva rabota samo kaj mene e zaebano so imam i zenska plus i ne mi bese bas seedno so praev...iako mi bese ubo duri praev :)
Па најчесто се виновни девојките што дозволуваат долготрајни мувања и при тоа најчесто машкото или има друга девојка, па оваа му е резерва за разонода, или не му се свиѓа баш ама дека оваа навалува ја наоѓа за корисна во криза итн. Не гледам други причини за некој да се мува, а да нема една здрава нормална врска. Така да, се сложуваме ...

Баш така! Кој кажува како треба да изгледа "врската"?! Ако е моја и на некој друг сами ги поставуваме правилата. Во последено време и не се замарам каков ми е статусот со некој! Дали сме во врска или се муваме?! Битно да ми е мене а и него убаво.. Па ако се гледаш со некого секој ден и делиш се со него, па голема работа ако не се вика врска?! Како и да се вика тоа е битно очигледно и за двајцата. Кој би трошел толку време на некој што не му значи?! Барем јас знам дека не. Тие работи одат со чувствата а не со статусот. Кој ти гарантира па ако "одите" дека нема да се осеќаш повредено и дека не те искористува?! Или тогаш јавното мислење ќе му пресуди за злоделото?! Битно е како се чувствуваш во однос на работите..
Де смири се ...кој па тебе ти кажува како треба да изгледа твојата "врска"? Тука само коментираме кој што мисли за мувањето ... не ти дојдовме пред врата да те каменуваме, ако не па.
Туку ти во муабетов наоѓаш за попаметно да имаш некој фраер со кого ќе се муваш кога ќе ви дојде, отколку да имаш врска за која никој не ти гарантира дека ќе е добра? Као ако не е добра не може да се раскине или повеќе боли? Оу мај гад!
И да, чувствата и мувањето, не ги ставај во иста реченица ... кои црни чувства ги гледаш тука? Уствари извини, може да ги спомнеш ама да истакнеш дека ги има од една страна, ама ако и од двете страни ги има, секако тоа ќе е врска.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ако си во врска тогаш мувањето е брукање,доказ колку го сакаш и циниш партнерот а ако не си во врска нишо страшно им поминал и него и неа чејфот
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Де смири се ...кој па тебе ти кажува како треба да изгледа твојата "врска"? Тука само коментираме кој што мисли за мувањето ... не ти дојдовме пред врата да те каменуваме, ако не па.
Туку ти во муабетов наоѓаш за попаметно да имаш некој фраер со кого ќе се муваш кога ќе ви дојде, отколку да имаш врска за која никој не ти гарантира дека ќе е добра? Као ако не е добра не може да се раскине или повеќе боли? Оу мај гад!
И да, чувствата и мувањето, не ги ставај во иста реченица ... кои црни чувства ги гледаш тука? Уствари извини, може да ги спомнеш ама да истакнеш дека ги има од една страна, ама ако и од двете страни ги има, секако тоа ќе е врска.
Ако не ме долови..Прво и јас коментерим на мој начин. Ако има извичник, не значи дека сум вознемирена.ИЗвичникот е интерпункциски знак со кој изразувам на што сакам да ставам акцент. А доколку не разбра и јас зборувам за мувањето како и ти..од лично искуство и гледишта..
А инаку повеќе преферирам да сакам и да бидам со некој, одошто да се замарам дали статусот ми е ваков или онаков. А не врска дека можеби нема да биде успешна, ако ти значи некој ќе те боли и вака и онака. Зборот "врска" тука не игра улога. А зар подобро врска, само ради некаква безбедност? Мене ми беше муабетот не мора да има назив..битно да е убаво. За мене не е мување нешто безвезе, напротив треба да се ужива, ако не уживаш, тогаш не го ни прави.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако не ме долови..Прво и јас коментерим на мој начин. Ако има извичник, не значи дека сум вознемирена.ИЗвичникот е интерпункциски знак со кој изразувам на што сакам да ставам акцент. А доколку не разбра и јас зборувам за мувањето како и ти..од лично искуство и гледишта..
Знам што ти се извичниците, веќе имаш објаснато, ама јас така општо ...
Туку арно, немам ништо против твоето гледиште, само го давам моето тука ...

А инаку повеќе преферирам да сакам и да бидам со некој, одошто да се замарам дали статусот ми е ваков или онаков. А не врска дека можеби нема да биде успешна, ако ти значи некој ќе те боли и вака и онака. Зборот "врска" тука не игра улога. А зар подобро врска, само ради некаква безбедност? Мене ми беше муабетот не мора да има назив..битно да е убаво. За мене не е мување нешто безвезе, напротив треба да се ужива, ако не уживаш, тогаш не го ни прави.
Во ред цел муабет, ама моето мислење тука е дека во мување ужива само еден т.е. тој што неможе да го има другиот партнер во врска. И така ...:vozbud:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Епа тука е и основната разлика. За мене тоа може да биде миг, вечер, две месец..Ама да некој не ти одговара за партнер, или да не му одговараш или да не си одговарате. Не верувам дека тоа треба да е пречка да уживаш во тоа што е. И дечкото никој не ти го ветува за навек, па пак уживаш?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
EarthSea напиша:
Епа тука е и основната разлика. За мене тоа може да биде миг, вечер, две месец..Ама да некој не ти одговара за партнер, или да не му одговараш или да не си одговарате. Не верувам дека тоа треба да е пречка да уживаш во тоа што е. И дечкото никој не ти го ветува за навек, па пак уживаш?
Ете проблем пак ... ако некој не ти одговара за партнер, како ти одговара за мувач? Што е пресудното за некој мувач да ти е партнер?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom