Дали вежбате, што вежбате и колку често?

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Значи да не одговарам место него сигурно мисли на серии едно по друго, ако не ќе ме поправи. Стомачните вежби мене лично ми се најтешки, и иако вежбите за сите други мускулни групи ги правам со тегови ми се многу полесни од стомачните па затоа не обрнував големо внимание на нив. Сега почна малку да ми пречи стомакот и затоа претерувам малку, ама мислам дека и погрешно напишав 200+ 200 преку цел ден е тоа во помали серии.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Лол, имаш 7 вида на стомачни само за стомак? А ова со кинењето првпат го слушам, значи, ги правиш секој втор ден??
Па сега мислам дека ти нема шанси да си ги скинеш стомачните, ама што имам гледано на пример Куп во бодибилдинг и други бодибилдери од преоптеретување на стомачните имаат стомачен помалку , имено и со свој очи имам видено како внатрешно му прокрварува стомачен на излагаш на бина ... ама нема шанси тоа треба да ставаш +100 кила на стомачни и да ги мрднеш, скоро невозможно за нас обичните луѓе : )
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Порано тренирав пливање 2-3 пати неделно, али пусти синуси не ме оставаат пак да пливам.
Сеа моментално танцувам 2 пати неделно и гледам добро да се испотам:)

А класични вежби некад коа ќе ми текне или па на орбитрејк 15ина минути доста е:)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Вежбам само на физичко,а тренирам кошарка.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Порано одев на фитнес, исто и кошарка знаев да поиграм, но се откажав заради обврски- едно друго, факулететот, демек си наоѓам изговори дека немам време за вежбање и така ме смрзи, Сега мислам да се активирам пак, засега вежбам дома со тегчиња и пешачам (ако се смета за вежбање)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
му запнав сеа последните 3 месеци пак на вежбање (теретана) ... најубо нешто, ништо не те релаксира и не те растеретва како вежбањето. А стално сум бил физички активен од мал :). Шо немам тренирано: џудо, кик бокс, пливање, фудбал, ракомет, кошарка и последно теретана :):)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Вежбам секојдневно.Порано тренирав карате, но престанав и како резултат на тоа ми пропадна визијата за супер тело. Поради тоа сега секој ден возам орибтрек, стомачни, дигам полесни тегови колку да имам кондиција бидејќи сум женско и слични работи. А сега на убавово време и велосипед возам, а на распуст ќе трчам на спортски:):)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сајбер спортови .. Кликни на маус... Штракни на тастатура..
А од време на време идам на кеј , и по 50 склека на дневна база низ дома... Стомачни не правам , ми ги прошируваат колковите :toe:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Сајбер спортови .. Кликни на маус... Штракни на тастатура..
А од време на време идам на кеј , и по 50 склека на дневна база низ дома... Стомачни не правам , ми ги прошируваат колковите :toe:
:pos2::pos2::pos2: Како бе ти се прошируваат колковите ???
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
:pos2::pos2::pos2: Како бе ти се прошируваат колковите ???
Шо па ја да знам , така ми кажаа кога бев на физиотерапевт. :)
И ми кажа да одбегнам правење на класични стомачни , туку ако веќе ми дошло до стомачни вратот да го свиткам накај нозете и нозете да ги кревам.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Шо па ја да знам , така ми кажаа кога бев на физиотерапевт. :)
И ми кажа да одбегнам правење на класични стомачни , туку ако веќе ми дошло до стомачни вратот да го свиткам накај нозете и нозете да ги кревам.
Ама сигурно си имал некои повреди нели ? Ова не го капирам ама ич :icon_roll , и сега значи несмееш да правиш стомачни, аиИ :nesum: , озбилно жалам многу...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Уф као сум се истрчал сеа на кеј xD Напнато е дур трчаш, али коа ќе доеш дома и ќе се опнеш у бањарка е мераци :tv:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ама сигурно си имал некои повреди нели ? Ова не го капирам ама ич :icon_roll , и сега значи несмееш да правиш стомачни, аиИ :nesum: , озбилно жалам многу...
Типот ми кажа дека кај сите се зголемува обемот на долните мускули и се шират малце колковите , јас поради нагло ослабнување ќе ми се шират многу колковите ... Не го сватив што како зашто , ама воглавно тоа беше муабетот :) .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom