Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

UnMistakable

Love's divine
Член од
16 февруари 2006
Мислења
342
Поени од реакции
1
ako e bivs/a ne znaci deka ni e neprijatel. da, sum sednal i da povtorno ke sednam. i toa ne samo kafe. ako ima nekoj problem i ako mozam nekako da pomognam bi go storil toa bez razmisluvanje.
na ovaa tema cesto pati sum se raspraval so nekoj poznanici, kako bivsite ne zasluzile, kako ova, kako ona. na site im odgovaram samo edno. ako velite deka ne zasluzile sto voopsto ste bile nekogas so niv. site mi velat ama taa mi napravi ova ili ona, a jas velam a sto ti i napravi na nea si razmislil li nekogas.
licnostite koi bile so mene sekogas ke gi pocituvam i ke se odnesuvam prema niv isto i kako i dodeka sme bile zaedno. ja imale mojata pocit togas, ja imaat i sega. nemozam da kazam deka so nekoja sum bil podolgo vreme i deka sega sum se pokajal. mozebi so tek na vremeto sme svatile deka ne sme eden za drug, sme naucile poveke raboti, ednostavno dovolno e da se ima i kako nekoe iskustvo.
pocitta spored mene mislam deka treba da ostane i treba da se potrudime da go socuvame ona dostoinstvo koe go imame, zatoa sto sepak ke povtoram deka taa licnost nekogas bila del od nasiot zivot i toa e nesto najmalku sto mozeme da i go pruzime...
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
zasto da ne jas mislam deka treba da se ostane vo konakt posto nekogas ste si znacele eden na drug
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
1
Mislam deka zavisi od vrskata i od krajot na vrskata. So edna bivsha sme sega najdobri drugari ama bas najdobri, a pa so druga ne se poznavame. So nekoi si vikame zdravo i taka nataka............mislam deka ne moze da se generalizira.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Дефинитивно мислам дека треба да се остане во контакт.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
stvarno zavisi od vrskata posebno od krajot. ako imala edna vrska losh kraj, i dvajcata ne sakaat da raskinat no znaat deka e neizbezno, togas bolje e da ne ostanat vo kontakt za da mozat ednostavno da se prebolat eden so drug. na nekoi lugje im e mnogu tesko koga go gledaat bisiot/a sekojdnevno a uste gi nemaat preboleno. ali ako vrskata imala dvostraen kraj bez nikakvi problemi, togas zosto da ne ostanat vo kontakt. ali sepak mislam deka za edna vrska da bide stvarno kraj i treba eden dobar zavrsetok i razresuvanje na sfe, ali za zal mnogu malku vrski stvarno imaat takov zavrsetok, taka da kolku i da bil surov krajot, mislam deka sepak dali posle 1-2 meseci ili pa posle 3 godini treba da se sedne so bifsiot barem na edno kafe i ednostavno da si napravat civiliziran muabet za da mozat da go ostavat seto toa vo minatoto i da si prodolzat so zivotot, dali kako prijateli ili samo kako poznanici
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
zavisi kakov bivs si imal,ako imal dobar karakter i ste raskinale i dvajcata togas nema pricina zosto da ne ostanete vo kontakt,primer jas so mojot prv decko i den denes si ostanavme drugari i toa kade da se vidime ke se izbaknime-mislam drugarski :)sto da kazam,stvarno dobar drugar mi ostana:pos: :pos: :pos:
 
Член од
21 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Da ostanes vo kontakt so ex-whatever e sekako vo red, no se zavisi od toa kako ste se razdelile,ako imalo 3th world war i tipot nejke v oci da te pogledne, aj ti idi so nego na kafe:)).Neee, se zezam,ok si e ,no ne sekoj ja ima taa "sreka?"....vrska neam,a pak slaba sum i na kontakti so ex-te,ne mi nedostigaat,inaku moze i ke idam na kafe so niv,soznam:))))))))
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
decko mi bi sednal so bivsa na kafe:(vika pa drugarka mi e de so.....so ke kazete na ova???go opravduvate ili..?
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
simonce* напиша:
decko mi bi sednal so bivsa na kafe:(vika pa drugarka mi e de so.....so ke kazete na ova???go opravduvate ili..?
nema zashot da ne go opravduvam ... nemozesh nikomu da zbaranish da ide na kafe so nekoja osoba. A na kraj kraeva kolku povekepitiskash tolku sepogolemi shansite za da napravi neshto ... covek koj shto ima namera da napravi bilo shto ke go napravi pa makar ti bila na 5 m od nego ili obratno.
Poshtuvaj ja tugata sloboda, i ke teposhtuvaat tebe poveke.

BAR JA TAKA MISLAM I IMAM TAKOV STAF
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
simonce* напиша:
decko mi bi sednal so bivsa na kafe:(vika pa drugarka mi e de so.....so ke kazete na ova???go opravduvate ili..?
I samata kaza deka sednal samo na kafe. Ako e taka jas mislam deka nema problem, ama ako i posle pienjeto kafe se slucile nekoi drugi raboti e togas treba da se zagrizes :pipi:
 
Член од
21 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Da be, zs da ne, ako se raboti sal za kafe i muabetce zs da ne?Let it go:)!i by the way , toa ti go zboram od loso iskustvo so my ex koj bese ljubomoren na vakvi stvari i da ti kazam it sucks.ak saka da ide neka ide,granici,ljubomora i sl. se najgolemite gluposti koi i precat na edna vrska.Pa,ti vidi:)
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Па добро...зависи како завршило...сепак сметам дека до едно "здраво" би требало да се има - па до вчера ти бил дечко, не? инаку, ја не контактирам со бившите - јеби га, они не сакаа така; ама во зависност од тоа како и двете личности се поставени - би можеле да останат во контакт, меѓутоа поретки контакти...
а јас секако би седнала со бивши на кафе - би сакалa да се навратам кон некој кој бил дел од моето минато и на тој начин би се проверила себеси - каде сум била, а каде сум сега...баш убаво - само не верувам да ми се исполни тоа мене :icon_neut
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Treba da se odrzuva kontakt sekako ako ne ste u spukani ili u loshi odnosi. I nema pravo zenskata da mi se luti so sum iskocil na kafe so bivsa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom