Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Имам бивши со кои контактирам и сме добри другари, а имам и бивши со кои не си кажуваме ни здраво. Значи останува на тоа зависи како завршила врската и што карактери сте и двајцата. Што е до мене и со тие што не се ни поздравувам би седнала на кафе, но не мисли секој така. Кога станува збор за партнерот ... ако гледам дека е океј со тоа, дека ја цени како личност и ништо повеќе, значи не се работи за никакво чувство повеќе немам ништо против. Ако му е некоја премила бивша девојка, за која што кога збори му светкаат очите ... не би ми било свеедно, но не би му кажала не ... треба секој да е свесен што треба да прави на тоа кафе, а што не. Друга приказна е ако е уште посветнат во очите кога ќе се врати од тоа кафе, ама да не навлегуваме во тоа:icon_lol:
Све на све, ако нема ништо од поранешните чувства нема причина зошто да не седнат двајца бивши партнери на кафе-муабет.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
zasto da ne we. :) treba da se obnovat malce vrskite ehehe
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
so site bivshi devojki sum ostanal u kontakt!!!
sum bil na kafe skoro so site!!
treba da se ostane u kontakT!!
zaradi lichnost zaradi prijatelstvoto!!
pa i nekad da sednete i da se iznazborite!!
na primer ja samo na IVA (devojkata so koja imam ideno 3 god) mozam da i kazam nekoi raboti koi ne gi kazuam ni na najdobrite drugari i drugarki!!!
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
paaaa...zavisi od nacinot na koj e raskinato..inace sum za da se ostane na zdravo ili cat-pat i na kafe...zosto da ne..mislam ako se ostanati vo dobri odnosi...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
so edniot sum vo dobri odnosi bidejki i pred da se fatime mi bese on pred se drugar (mi bese ko brat) pa posle decko pa pak drugar i taka ostana, a so drugiot sum onaka ni vo dobri ni vo losi odnosi... dali da se odi na kafe so bivsite zavisi od segasniot decko (ako go imas-mozebi e ljubomoren), zavisi kakov bil krajot i nekoi slicni raboti...
jas sum za da se ostane do dobri odnosi i da se odi na kafe no ako i dvete strani ne cuvstvuvaat nisto eden za drug!
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ne gledam nisto loso vo toa da idam na kafe so bivsiot,da,sum idela i ke idam.super sto ke si ostanam u konktakt
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Јас мислам зависи затоашто сите врски не се третираат исто во смисол со некој едноставно ти оди муабетот па и кафето добро ќе ти дојде!
 
Член од
7 март 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
zavisi od zenskata

dali ke sednam zavisi kako ke se skaram i dali ke me navredi so nesto tolku pa da ne mozam da ja podnesam.Ako me zaebi togas se zaebala samata sto ke sedni so mene na kafe ama ako e iskrena zasto da ne ostaneme drugari
 
P

Princ

Гостин
ЗАВИСИ од тоа зошто седнуваме. Не мислам дека од бившата треба да бегам како од ѓавол, или пак да морам да останам во контакт. Едноставно ако има потреба се гледаме, и тоа е.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
KoNtEjNeR напиша:
zasto da ne we. :) treba da se obnovat malce vrskite ehehe
Да ја обновиш врската? Како да ја обновиш? Да се смириш со бившата или..? Не сфатив..:icon_roll
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Зависи зошто ми станала „поранешна“, односно која била причината за разделбата.
На пример, не сум сигурен дека би можел да контактирам со некоја која сум ја нашол во кревет со другар ми, додека јас цели 2 дена сум бил на семинар.
Во принцип, ако не е нешто кое длабоко ве навредило и за кое не би разговарале и контактирале и со која и да било друга личност која ја познавате (независно дали машка или женска, семејство, другари...), тогаш не гледам причина зошто не би контактирал(е).
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Па луѓе сме заш да не останема во контак, нормално е да се појде на кафе, да искочиш една вечер, нормално сепак си имал нешто заедничко со неа, нели. Никогаш не сум забранувал такви работи, а нејќу и да ми забрануваат.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
The`bItCh напиша:
Да ја обновиш врската? Како да ја обновиш? Да се смириш со бившата или..? Не сфатив..:icon_roll
kolku ja sho bi go svatil BITCH on valjda misli!!
da ostanesh u kontakt !!
da ne se zaboraite!!
toa e bar onaka najlogichno
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
ooo najopsanata tema a so bivsata i segasnata zaedno na cafe . Mislam sto podaleku od predhodnata vrska no nekogas mora da se ostane vo kontakt ama ne biva kolku i da se trudes pak izleguvaat iskrite :( ama strogo fizicki
 

Kajgana Shop

На врв Bottom