Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Сум одел,одам и ќе одам со бившата(бившите) на кафе и баш фино си поминуваме,добро е што на сегашната моја девојка не и пречи тоа,меѓутоа и да и пречи баш ме заболе...во случај да и пречи побрзо ќе се скарам со било која моментална женска отколку да не се гледам со одредени бивши одвреме на време на кафе
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
mi se slucilo ....ama ne mi e toa toa.za sto bi zborele? sum bila ama u drustvo so drugi.sami ne.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Adr1anA напиша:
mi se slucilo ....ama ne mi e toa toa.za sto bi zborele? sum bila ama u drustvo so drugi.sami ne.
Mozete da zborite za shto sakate i kolku sakate ... e sea ako i dvajcata si imate tema na muabet samo shtobilo i zashto bilo taka, i kako moze da se promeni toa i pak da bidete zaedno ...e togash definitivnoke da nemate asalen muabet.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Zavisi od toa kakvo ni bilo raskinuvanjeto. Ako sme se skarale mnogu i pricinata za rasikinuvanjeto bila dovolno jaka da me natera da go zamrazam i da ne sakam da go vidam poveke vo zivotot,pa kamoli da sedam na kafe so nego.....togas PA NEMA SANSI BE!:pishtoldz
A ako sme se razdelile prijatelski onaka,zosto da ne :wink: Ne bi mi precelo negovoto drushtvo.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Зависи....како и повеќето погоре....од тоа како завршила истата. Има врски кои знаат да бидат со пеколен крај, тогаш не би сакала ни да чујам за дотичниот а не кафе да пијам .... Но има и врски кои полека ама сигурно „изумираат„ така да кога крајот е неизбежен во ваков случај,немам против ни кафе ни муабет:coffee:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
:)

Zbratko напиша:
Dobro e, prva devojka sto go deli mislenjeto so mene! Devojkami ima sporotivno mislenje i smeta deka treba bivshata osoba da iscezne od zivotot :)
Devojkati i deckomi ke g pratime na socialen kurs "kako da se odnesuvaat so bivsi":) malce po open minded da se ..
Inace jas licno o moite bivshi imam 2 mnogu dobri drugari kaj na edniot duri i na svadba mu bef , ama jas izgleda po razlicna sum , postovam minatoto . Nekako ne logicno mi e da oddednas od delenje sve na da ima situaciji kaj sto ne mozis da se podnesish ni pola sat.. Maaaa daaaaaaaaaj bek:)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Mozebi treba da se ostane vo kontakt megjutoa zavisi kako ti idel muabetot so bivsata i od toa ke vidis dali treba i ponatamu da i prais muabet zs ima nekoja dosadna i nema da moze da ja podneses...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Па ако била досадна и не можеш да ја поднесеш зошто тогаш си бил со нејзе? Пред да бидеш во врска со некој претходно личноста ја знаеш и знаеш дали би ти било досадно со нејзе. Така да, муабетов не ти е некоја причина за да не останеш во контакт со бивша:)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Hm zasto da ne,bas super koa ke mu plesnes nekoj lapusus so go napravil u minatoto da si se iznasmeete slatko,mnogu muabeti u smisla so kogo si kako vi e i sl.Imam ideno na kafe so bivs,a decko mi bog da cuva i da brani za nego e otvaranje na stari rani iako mozebi vise ne ja saka curata.Jas neznam kako mozat lugeto samo da gi pamtat losite raboti pa sigurno imalo prekrasni momenti so taa licnost.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Би седнала и на кафе и на чај ако треба :)...и сум го правела тоа досега...нема ништо лошо во тоа.:coffee:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ragazza напиша:
Devojkati i deckomi ke g pratime na socialen kurs "kako da se odnesuvaat so bivsi":) malce po open minded da se ..
Inace jas licno o moite bivshi imam 2 mnogu dobri drugari kaj na edniot duri i na svadba mu bef , ama jas izgleda po razlicna sum , postovam minatoto . Nekako ne logicno mi e da oddednas od delenje sve na da ima situaciji kaj sto ne mozis da se podnesish ni pola sat.. Maaaa daaaaaaaaaj bek:)
hahahahaha da je be ziti se osvesti go decko ti ... poso ja nekako nemozam da go osvestam za toa ... i plus toa se stail u koalicija so devojkami ... i toa protiv mene :)Aj za brzo vreme ke go prajem muabetov u 4-ka pa moze ke uspeeme da gi osvestime ... dali treba ili netreba ili dali smee ili ne smee da se gleda so bivh/a :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Zbratko напиша:
hahahahaha da je be ziti se osvesti go decko ti ... poso ja nekako nemozam da go osvestam za toa ... i plus toa se stail u koalicija so devojkami ... i toa protiv mene :)Aj za brzo vreme ke go prajem muabetov u 4-ka pa moze ke uspeeme da gi osvestime ... dali treba ili netreba ili dali smee ili ne smee da se gleda so bivh/a :)
Devojkati odma ja sreduvame , ke ja prerabotime sekundarno da smeni mislenje a sto se tiche deckomi , posle nastapot na TV nekako niknuvaat bivshi kako pecurki bas mi odgovara negoviot stav . Ama ova megu mene i tebe ...
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ragazza напиша:
Devojkati odma ja sreduvame , ke ja prerabotime sekundarno da smeni mislenje a sto se tiche deckomi , posle nastapot na TV nekako niknuvaat bivshi kako pecurki bas mi odgovara negoviot stav . Ama ova megu mene i tebe ...
hahahahahahaha ... Da da megu mene i tebe :) a devojka mi nema potreba da ja sreduvame .... ke ja sredam ja ... taka da sakal nejkela ke moram da go prifati mojot staf ... ili dza ili bu :)
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
bi sednala,ama pod uslov toj da mi se javi i da me pokani,a ne jas...
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Зошто да не?Ако не сме се скарале т.е ако сме немале ситуација преку која јас или он неможеме да поминеме и после раскинувањето, онда е сосема нормално да си седнеме на кафе и да се видиме што како праиме . Нема тука ништо чудно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom