Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Zoshto da ne ?! Jas smetam deka i posle raskinuvanjeto ne treba da se izgubat site kontakti so nego/nea...Dokolku ima razbiranje mozi da se ostane posle vrskata samo na drugari -drugarstvo..
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Да,нема проблем,еве баш пред некој де бев на кафе со бившата и баш беше убаво,видовме кој до каде е, со кого оди,поделивме некои совети и така....
Па нели последната реченица при раскинувањето претежно гласи:
-ОК ќе си останеме другари,нели? :toe:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не гласав пошто не ми се бендисва ниедна опција. Со бившиот, само едно „здраво“, ништо повеќе. Ни пријател, ни непријател.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Jimmy напиша:
Да,нема проблем,еве баш пред некој де бев на кафе со бившата и баш беше убаво,видовме кој до каде е, со кого оди,поделивме некои совети и така....
Па нели последната реченица при раскинувањето претежно гласи:
-ОК ќе си останеме другари,нели? :toe:
da da taka glasi posle sekoja razdelba poslednata recenica..ama koj kako ja ispolnuva poveke od 50% posle raskionuvanjeto ne ostanuvaat ni drugari..
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Другари со бившиот/бившата не можи да бидите ! Не можам да гледам некој „шо ми го пикал јазикот в грло” како другар. Барем јас не, за другите не знам.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
JeCILaDy напиша:
Другари со бившиот/бившата не можи да бидите ! Не можам да гледам некој „шо ми го пикал јазикот в грло” како другар. Барем јас не, за другите не знам.
Jeci nemora da ti bide drugar ... ne znaci ako iskocish na kafe so bivsh deka ti e drugar, ednostavno ti e prijatel, poznanik.
A shto ima vrska to dali ti butal jazik vo grlo za da idesh so nekoj na kafe?
E dobro de ako tipot imal surla mesto jazik i ti namesto da se ljubish so nego si se branela da ne te zagushi so jazikot toa veke druigo :pos2: (Shala e ova)
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
A sta ne bi moglo. Zasto da ne ostanam drugarka so bivsiot pa i dobra drugarka mozam da bidam, mene voopsto ne mi preci. No so posledniov, on ne sakase da ostaneme drugari. Mi vika sto da ostaneme drugari i poveke da me boli zasto ne si so mene!Hmmmmmmmmmmmm ...
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
Па да, би седнала на кафе со бившиот доколку не сум се скарала нешто со него и сме останале во некаков контакт.....
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
a zasto da ne?????
ako ne ste se razdelile so teranje u pm....
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
Abe zasto da ne ,sto ima loso vo toa?samo zavisi i od karakterot na bivsiot/bivsata,isto taka faktor koj vlijae na taa sredba e i kakvo bilo vaseto minato,vasata vrska.....od moite bivsi ima takvi sto do denes muabetot ni ide top duri si davame soveti edni na drugi eve do sea si praev muabet so eden moi bivsi i mi rece da naminam utre u park,ako imam vreme zasto da ne ke go storam toa nasiot odnos e dosta korekten i posle nasiot KRAJ.no ima i bivsi so koi ne ramenuvam ni zbor.
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Па ако нешто не идело со нас, доколку начинот на прекинување на врската бил лош, не би останала во контакт! А после '' љубов'' пријателство малку потешко...Ама ако се се завршило како помеѓу нормални луѓе би останала во пријателски односи!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Јас си идам со некои од бившите на кафе. Ако сме се разделиле цивилизирано, зошто да не!
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Немам никаква причина да не се видам со бившата на кафе ..
Сепак на анкетата стиснав .. ЗАВИСИ .. е од што зависи ... како прво зависи како и за што сме раскинале .. ако сме се испотепале на раскинување сигурно нема ни да помисам да ја видам а не на кафе да идам со неа ..

А на пример сега девојка ми да ми рече јас ќе идам на кафе со бившиот .. ма нека иде и нека не се враќа ... против тоа сум .. едноставно љубоморен сум .. а би ми било криво јас да и речам на девојката ќе идам на кафе со бившата и да ми рече иди крши глава .. не се разбирам ни јас :pos:
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Zavisi za sto sme raskinale. Ako sme raskinale mirno bez nikakvi karanici i slicni konflikti ne bi imalo problem da sednam nekogas na kafe so nego. No ako sme raskinale poradi nekoja kavga i nesto poseriozno ne doagja vo obzir da se vidam so nego, a ne pa na kafe so nego da sednam.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Да би седнал и имам седнато
 

Kajgana Shop

На врв Bottom