Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.737
е за тоа треба 10 камиони портокали да ми донесат
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
абе има случај на неверство кога паѓа ебавање или забављање со друг партнер парарелно, се додека не се дознае...или па има случај кога доаѓа до раскинување поради наоѓање на нов, друг партнер, демек слобода нешто, себеспознавање, пауза бла бла...како и да е едно е јасно...без разлика што ти кажува-не те сака више и башка тоа нема ни почитување за тебе...и како тука да простиш?....женски простуваат вака у глобала и тоа се јаде некако ај...ама машко да си и да простиш не иде....и ептен сум се љутел на некои другари што им простувале на девојките...не смееш така брат... без разлика на се..ќе издржиш некако колку и да ти е мака и ќе си бркаш работа
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
и враќам веднаш на брз и ефектен начин со два три аперкати и ...после е простено и.. продолжуваме
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Moze ako ima 2-3 miliona na strana ke se napraam na tri ipol petnaese do cetiri i ke si e...m i jas drugi na strana :back:
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
712
Во никој случај и под ниедни околности НЕ би простил неверство. Ако сака нека се фрли под воз. :)
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Во никој случај и под ниедни околности НЕ би простил неверство. Ако сака нека се фрли под воз. :)
штета што поголемиот дел продолжуваат со тој со кој те изневерил(и обратно)/:toe:
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
712
штета што поголемиот дел продолжуваат со тој со кој те изневерил(и обратно)/:toe:
Но од оној момент од кога би дознал дека ме изневерила, таа на ниеден начин нема да биде присутна во мојот живот, така да баш ме брига шо ќе прај со нејзиниот живот и со кој ке биде понатаму. Е сеа овој мој тврдокорен став ретко проаѓа у пракса без многу нервози и замарања, но среќа до сега не сум имал вакво искуство односно не сум дознал дека некоја девојка ме изневерила.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Но од оној момент од кога би дознал дека ме изневерила, таа на ниеден начин нема да биде присутна во мојот живот, така да баш ме брига шо ќе прај со нејзиниот живот и со кој ке биде понатаму. Е сеа овој мој тврдокорен став ретко проаѓа у пракса без многу нервози и замарања, но среќа до сега не сум имал вакво искуство односно не сум дознал дека некоја девојка ме изневерила.
Pazi da ne doznaes....:smir: treba ocite cetirinaeset da ti igraat
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Не. Ако простам, ќе ме изневери пак. Ако ја изневерам и ми прости и јас ќе ја изневерам пак.

Има едно правило: никогаш не вели никогаш. Но има и едно друго правило: кога умот и срцето се спротиставени, обично умот е во право ;)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Не. Ако простам, ќе ме изневери пак. Ако ја изневерам и ми прости и јас ќе ја изневерам пак.

Има едно правило: никогаш не вели никогаш. Но има и едно друго правило: кога умот и срцето се спротиставени, обично умот е во право ;)
За ова шала на страна стварно тие на место мислењево брат нема што свака ти част за ова
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
33
Поени од реакции
0
Ne mi se slucili nesto takvo...ama ako mi se sluci mislam deka ne bi mozela da prostam..ma da nisto ne se znae..za takva rabota spored mene nemozes da kazes so sigurnost NEMA DA PROSTAM!:)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Еве едно мое мислење ваше е дали ќе го прифатите или не. Првин треба да се запрашате дали му верувате на вашиот партнер, затоа што човекот е чудно суштество и секогаш сака да го има тоа што неможе да го има значи е многу тешко да најдете некој компатибилен на себе секој ден гледаме разноразни работи дека се случуваат. Но ако не дај боже ве изневери вашиот партнер првин запрашајте се што го натерало на тоа можеби ќе видете дека токму вие сте го навеле на таа причина со вашето однесување кон него/неа така да немојте се здраво на готово да земете понекогаш е потребно да размислете и тогаш да повлечете некој потег а не веднаш избрзано да направите некој потег.
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
13
Поени од реакции
4
mnogu pametno, eve jas sum primer za toa prostuvanje, iako me izneverila so drug zaradi inat na mene koj sto imav momenti na nevnimanie kon soprugata. Bez razlika sto i pruziv se vo zivotot, mi se osveti, i mi prizna pred Boga, ednas ama mnogu vredno. Sega boli, e pa neka boli, po ovie niedni godini i so golemi deca. I sto e pocudno, ne prestanav da ja sakam. Gospod, eden i edinstven, toj znae sto pravi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom