Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Искрено не знам, не ми се има десено. Еве со дечко ми одам скоро 6 месеци, ме нема изневерено, ама мислам дека ако (недај боже) ме изневери значи не е повеќе толку сигурен дека ме сака, ако го привлекуваат други освен мене, значи нешто не штима во врската. Јас барем така мислам. А ако веќе е така што има тука да се простува!?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Простувањето ти е интересна работа, ко што е реалноста на бебето кое кога ќе се искака во пелени, истото очекува истите да се променат и се да си е како претходно.
За жал не одат така работите и кај возрасните. Колку и да чистиш, џабе ти е.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Ajde da receme deka ke oprostime,no prasanjeto e kako ponatamu?Posle neverstvoto vrskata ke bide uzas,nonstop ke mislis na toa,kako bilo,sto bilo,zosto?Nema nikakva pricina dase prosti neverstvo zatoa sto so toa samo se prodolzuva agonijata i sam opoveka se nerviras.Poarno zavrsi uste odma zada nesi gubis zivci i da mislis na nea vo sekoj moment kade e, i dali te izneveruva vo momentot.Toa e strasen psiholoski pritisok so nevredi dase dozivee za nekoja pacavra:)
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
простување никако,ако простиш како да немаш карактер,мислам тогаш си 0,слушам околности вакви онакви,чекајј бе такво понижување не треба да се прости,ако не ја сакам ќе ја отерам,али ако ја сакам тука ќе се обидам на ист план да вратам колку јас сум бил повреден толку и она макар и на физички план
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
простување никако,ако простиш како да немаш карактер,мислам тогаш си 0,слушам околности вакви онакви,чекајј бе такво понижување не треба да се прости,ако не ја сакам ќе ја отерам,али ако ја сакам тука ќе се обидам на ист план да вратам колку јас сум бил повреден толку и она макар и на физички план
Не бе големите луѓе простуваат. После не сакаат да ја видат веќе, ама простуваат.
Во смисол, ти простувам што си толку глупа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не бе големите луѓе простуваат. После не сакаат да ја видат веќе, ама простуваат.
Во смисол, ти простувам што си толку глупа.
Нешто во стилот, простено ти е, ама не сакам више да бидам со тебе?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Нешто во стилот, простено ти е,ама не сакам више да бидам со тебе?
Да и прости или ај да бидам коректен да му прости како на човек кој направил грешка.
Не да бидат пак заедно, но од христијански принцип. Ти простувам и бркај работа.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Мислам дека не би простила. Дури и да останам со него, веќе ништо не би било исто, затоа што нема да постои доверба.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.922
Не! Па и колку да ме боли, и да го сакам, преку некои работи неможе да се помине.. со рогови не се живее, стално ќе те боцкаат и ќе те потсеќаат, кој ќе рече дека може да преживее и да заборави, само се залажува, нешто што ти го крши срцето не се заборава, лебот кога ќе се скрши колку и да го лепиш пак ќе остане линија да се познава дека некој веќе го скршил.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ме мрзи да барам дали имам некогаш порано пишано на темава.
Во секој случај - не. Ако ме изневери - браос, толку од нас. Нема што да се простува. Со таков човек ни другарка не би била повеќе, и тогаш ќе најде начин да ме заебе (варањето е најсериозниот заеб, ама има и други), која е поентата на простувањето. Има еден куп други кои ќе знаат да го почитуваат тоа што сум решила да бидам во врска со нив :))
 
Д

Демијан

Гостин
Простување нема шанси.И да бидам сигурен дека се изглупирала,дека не мислила тогаш пак НЕ.Гордоста кај ти е тука.Пак секој човек има достоинство!
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Јас ќе сакам да се запознаам со типот со кого се плеснала, онака муабет да си напраам.
Дури поселе тоа ќе и простам ама нема да заборавам.
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Не би простила никогаш но не сакам да се најдам во таква ситација никогаш не вели никогаш
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Da bidam izneverena toa bi me ubilo,zosto najiskreno ljubam,pa taka bi umrela od bolka sto ke nemam vreme za da mu prostam, toa e ona sto moze da go srusi celiot moj zivot,zosto se se bazira na ljubovta barem kaj mene,i se sto pravam go pravam za nas dvajcata
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..нека се радуа дека ќе му простим..со таквата постапка ми остаел на знаење дека не му значам..не ме сака...и ќе пробам да му вратам дупло...и се разбира Чао!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom