Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ако можел да го има со тебе сигурно немало да те вара, нели??? :pos: :pos:
Па можел да го има тоа со неа, ако и кажел што сака или ако правел муабет на таа тема. Не мора да вара, за да го добие тоа што го сака.:smir:
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
ако можел да го има со тебе сигурно немало да те вара, нели??? :pos: :pos:
Не мислам во таа смисла, туку во смисла за тоа дека можеби тој би имал потреба за промена да го направи тоа со некоја друга, т.с. да искористи нешто попат.
И твоето мислење држи , но кога го пишав јас моето не мислев на тоа.

Па можел да го има тоа со неа, ако и кажел што сака или ако правел муабет на таа тема. Не мора да вара, за да го добие тоа што го сака.:smir:

Да се согласувам со тебе. Кој пита не скита!!!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Да се согласувам со тебе. Кој пита не скита!!!
абе он можеби си ПИТАЛ, ама ти не си забележала, во секој случај не питал директно, секогаш постои она читај меѓу редови, знаеш знаци, ти реков ми рече ....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
абе он можеби си ПИТАЛ, ама ти не си забележала, во секој случај не питал директно, секогаш постои она читај меѓу редови, знаеш знаци, ти реков ми рече ....
И после жените околишале и збореле меѓу редови...:nesvest:
Во врската ако нешто не е во ред, мора отворено да се зборува, не може да гата некој на гравчиња што не е во ред. :wink:
Ако не му одговара на некого, на крај на краиштата, може да раскине,а не кукавички да вара.:smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
И после жените околишале и збореле меѓу редови...:nesvest:
Во врската ако нешто не е во ред, мора отворено да се зборува, не може да гата некој на гравчиња што не е во ред. :wink:
Ако не му одговара на некого, на крај на краиштата, може да раскине,а не кукавички да вара.:smir:
Крејзи ги наведува накај новата тема нејзина:pos2:
Иначе он топик ако вараат нека си продужат со типот. Ееееееееееееептееееееееееееееентешко да поминам преку тоа.
А офтопик пак,а оние на камени шо питаат не ли скитаат??? хиххихи
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
И после жените околишале и збореле меѓу редови...:nesvest:
Во врската ако нешто не е во ред, мора отворено да се зборува, не може да гата некој на гравчиња што не е во ред. :wink:
Ако не му одговара на некого, на крај на краиштата, може да раскине,а не кукавички да вара.:smir:
нема врска тоа дека жените биле тие што зборат секогаш меѓу редови, и ние учиме полека полека од вас, нели се бориме за рамноправност помеѓу половите :pos: :pos: и ако он, кој и да од партнерите решил да вара ништо нема да го премисли...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
нема врска тоа дека жените биле тие што зборат секогаш меѓу редови, и ние учиме полека полека од вас, нели се бориме за рамноправност помеѓу половите :pos: :pos: и ако он, кој и да од партнерите решил да вара ништо нема да го премисли...
Е па тоа ми е поентата. Зошто да изневериш? Поголем фраер ќе биде типот или типката ќе биде подобра, ако го изневери дечкото?
Мислам ако се деси неверство и ако го откријам само ќе му направам едно - :helou: слободен си.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Би простил!

Но се разбира дека мора да има покајување и воспоставување “воспитни мерки’’ кои ќе гарантираат дека нема повторно да се случи.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.451
Поени од реакции
7.941
Е па тоа ми е поентата. Зашто да изневериш? Поголем фраер ќе биде типот или типката ќе биде подобра п. ако го изневери дечкото?
Мислам ако се деси неверство, и ако го откријам само ќе му направам едно - :helou: слободен си.
според мене, никад не би бил поголем/а фраер/ка ако изневерил/а... но тој/таа самиот/та се возвишува со тоа што ја изневерил својата девојка или својот дечко... Често пати, се случува, момче и девојка(со голема разлика во години) да дојде до неверство меѓу нив... кога на момчето ке му се укаже шанса да фати некоја на негови години, тој не ни мисли на последиците со оваа помалава ...и без размислување оди кон неверство....
 
S

<>skorpio<>

Гостин
досега ме нема изневерено никој, и не би знаела да кажам како би изреагирала во моментот, али сепак не би можела да простам неверство никогаш!!!!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас би му простил секоје неверство на било која женска која својот дечко би го изневерила со мене
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
абе он можеби си ПИТАЛ, ама ти не си забележала, во секој случај не питал директно, секогаш постои она читај меѓу редови, знаеш знаци, ти реков ми рече ....

ЕЕее добро значи јас сега ќе читам мегу редови, бре бре , како да не.
Ако сака нешто повеќе, може да праша па ќе видеме дали ќе добие.
А ова меѓу редови, не е потребно да го има во врската. И точка :vozbud:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
ЕЕее добро значи јас сега ќе читам мегу редови, бре бре , како да не.
Ако сака нешто повеќе, може да праша па ќе видеме дали ќе добие.
А ова меѓу редови, не е потребно да го има во врската. И точка :vozbud:
аха значи не е потребно машкото да кружи, него може директно да ти каже "ИСПУШИ МИ ГО" или што и да е. абе жени разберете кружењето е за ваше добро, да не се чуствувате како дрољи ако партнерот ви го каже директно ова што погоре го напишав
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ја не би простила неверство па ако сака и нека е последниот типец на светот.Ако веке еднаш ме изневерил може пак да ме изневери.После неверството знам дека во врската нема да биде ништо како порано што било:toe:
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
Ја не би простила неверство па ако сака и нека е последниот типец на светот.Ако веке еднаш ме изневерил може пак да ме изневери.После неверството знам дека во врската нема да биде ништо како порано што било:toe:
и јас го имав истото мислење како тебе,се додека не ме изневери тој што највеќе го сакам...мислам дека на секој нормален човек може да му се деси таква глупост..и сега ни е најубаво и не се плашам дека ќе се деси пак зашо мислам дека научи од грешката...заедно сме година и 2 месеци и љубовта цветааа :D:D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom