Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Што е заклучокот, дека атрактивните се попромискуитетни или дека на атрактивните полесно им се простува?
Првпат да се согласам со Никола. Значи атрактивните не мора да значи дека се попромискуитетни но имаат повеќе можности да бидат промискуитетни, и да, полесно им се простува. Ама мислам дека е глупаво да го искористат тоа затоа што е глупаво да се прости неверство.
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Првпат да се согласам со Никола.
Мене не ми е :)

Значи атрактивните не мора да значи дека се попромискуитетни но имаат повеќе можности да бидат промискуитетни, и да, полесно им се простува.
Претпоставувам дека ова спаѓа во општиот пакет "убавите полесно си поминуваат во животот".

Ама мислам дека е глупаво да го искористат тоа затоа што е глупаво да се прости неверство.
Да се греши е човечки, да се прости е боговски. Не го може тоа секој.
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Ама доколку се работи за брак на пр. со дечиња и се случи нешто вакво, под околности да не функционираат работите како што треба меѓу нас и сме поодалечени духовно и физички, тогаш би опростил.
Само еднаш.
Не сакам разделени семејства и децата да ја плаќаат цената,ова само за нив.
Јас пак напротив, не би простила, баш поради децата. Не би сакала да страдаат и да мислат дека е нормален ладен однос помеѓу родителите, да сведочат префрлања и кавги. Поарно да примаат љубов од разделени родители, отколку омраза од “нормален“ брак.

Инаку, јас би простила, ама нема да заборавам и да останам во истата врска. Не сакам да ми прават тоа што не го правам. Не можам да речам дека никогаш не би изневерила, зошто ништо не е сигурно во животот, ама барем досега се водам по принципот дека ако ти се шара, поарно раскини и не повредувај и малтретирај други луѓе, чунки се се враќа во животот.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Да, ќе простам без двоумење :)
 

klipceto

Fire Walk with Me
Член од
27 мај 2008
Мислења
44
Поени од реакции
1
ke prostam koga vrba ke rodi grozje...
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
nikogas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nema sansi da mu prostam.....ako e so mene togas nema dr.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Неверство?!Зар јас не сум му доволна???Ненаситен??Мааа дааааај....

Јас сум личност со свои сфаќања и свои квалитети,несакам лажења а помалку неверство што мислам дека e многу нормално...Сегаааа, знам дека кога си заљубен срцето е во предност и блааа блаа блаа...ама се додека постојам нема да наоѓам начин да поминувам преку себе,да молам,да простувам нечии грешки кои се свесно направени и да бидам таа добрата!Ако се добри со мене јас сум уште подобра,знам неизмерно многу да сакам и да уживам во нечии прегратки...да се радувам на секоја ситница и да бидам среќна што имам некој што ме сака и цени таква!Се додека му е доволно се што можам да дадам ќе биде со мене,ако сака да ме вара воопшто не размислувам...поубаво е да раскинеме онака како што доликува одколку да ми наоѓа замена.Чиста сметка долга љубов.Не простувам и покрај тоа што сум многу сентиментална...If you fu*k with me,you fu*ck with the best lalala:
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
3
да можам да простам неверство ако типот со кого што сум навистина ми значи. и плус скоро сите изневеруваат некогаш во животот. неверство од типот на сех за една вечер и не е толку страшно. се случува. но кога тоа трае подолго време и има чувства во сето тоа, е тоа е веќе друга приказна.
треба да бидете пореални и да престанете да верувате во бајкатa дека тој/таа никогаш нема да ве изневери.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Никогаш... Ако е неверен, го отпишувам одма
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Никогаш.... Колку и да е злобно или незнам какво... Тоа е нешто што никогаш не би простила, без никакви исклучочи (особено не дека бил пијан!)... Незнам зашто, ама тоа е нешто што највеќе мразам....
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Искрено не би простила, без разлика за која личност станува и поради кои причини се е случило тоа. Ако станува збор за личност шо не ми е значила доволно, многу полесно ке ми биде да ставам крај, а од друга страна ако станува збор за личност шо ја сакам, ке биде потешко ама мотивацијата у такви моменти е помислата на тоа шо следува. Дека после изневерување ништо, ама баш ништо неможе да биде како шо е било. После тоа ке го очекувам истото, едноставно такви работи особено од личност шо ти значе неможеш да ги заборавеш, и затоа подобро понастрана од тоа и од можност да се повторе истото.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Неверство простуваат оние кои се самосвесни дека тешко би си нашле друга женска.
Тие стануваат и папучари.

Јас не би простил,во никој случај,тоа е доказ за комплетна недоверба и изигрување на партнерот.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Мислев дека нема да простам...Но простив....Уште се каам за тоа..:toe:
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
17
Поени од реакции
12
би простила само кога и тој би ми простил мене а тоа е никогаш
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
91
Поени од реакции
1
Нема никаква теорија да се прости неверство...каков будала треба да сум да простам...најдобро ако те изневери да не дознаеш, нели она што не знаеш не може да те боли...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom