Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
The Mummy Returns напиша:
Dosega ne sum imal takvo iskustvo da me izneverat(ili barem ne znam za toa)megutoa koga bi se slucilo mislam deka ne bi mozel da prostam zasto jas lesno se lutam i ne zaboravam tuku taka.Za drugari moze da ostaneme ama nisto poveke.Kako i da e nikogas ne se znae pa moze i bi si go pogazil zborot.
pa bi bil drugar a nema da se smiris?Ja ako ne bi mozala da projdam niz toa zasto pa da probuvam da bidam drugarka?Neznam so drugarstvo ke ispadne:lud:
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
i jas go imam izvarano bi mu prostil,a ako go nemam a on me ima definitivno NE!!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
simonce* напиша:
i jas go imam izvarano bi mu prostil,a ako go nemam a on me ima definitivno NE!!
Зошто? Ти можеш а тој не? По која логика? И него ќе го боли исто толку колку што ќе те боли тебе. Знаеш како викаат? Не прави му на човек она што не сакаш да ти го прават. Ако го изневериш ти, и ако тој дознае биди сигурна дека ќе раскините, ама пред тоа и тој ќе те извара убаво за да не остане покусо.:nesvest:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
The`bItCh напиша:
Зошто? Ти можеш а тој не? По која логика? И него ќе го боли исто толку колку што ќе те боли тебе. Знаеш како викаат? Не прави му на човек она што не сакаш да ти го прават. Ако го изневериш ти, и ако тој дознае биди сигурна дека ќе раскините, ама пред тоа и тој ќе те извара убаво за да не остане покусо.:nesvest:
e za ova i ja se slagam!!! taka e ama ja bi prostilia zasto pa da ne na sekoj moze da mu se sluci barem ednas a pa osobeno u nekoja dooolga vrska.Lugjeto poleka si zdosadduvaat,se priviknuvat eden na drug i moze da dojde do potreba nesto da smenis,pa taka i do nekoe neverstvo:icon_lol: ama ako ima ljubov toa bi go svatila kako nekoj momentalen zanos i bi prostila(ke mu vratam ako ima moznost):icon_lol: :icon_lol: a dur toa ne se sluci ke bidam u vrska.Togas moze on da svati deka pogresil
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
IVA_SKORPIJA напиша:
e za ova i ja se slagam!!! taka e ama ja bi prostilia zasto pa da ne na sekoj moze da mu se sluci barem ednas a pa osobeno u nekoja dooolga vrska.Lugjeto poleka si zdosadduvaat,se priviknuvat eden na drug i moze da dojde do potreba nesto da smenis,pa taka i do nekoe neverstvo:icon_lol: ama ako ima ljubov toa bi go svatila kako nekoj momentalen zanos i bi prostila(ke mu vratam ako ima moznost):icon_lol: :icon_lol: a dur toa ne se sluci ke bidam u vrska.Togas moze on da svati deka pogresil
Nema momentalni zanosi, nema izgovori od tipot "Ej pijan/a bev"....
Ako ja sakas licnosta nema da ja izneveris. Toa e toa...znaete li deka i pomislata e neverstvo?
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
VMRO напиша:
Nema momentalni zanosi, nema izgovori od tipot "Ej pijan/a bev"....
Ako ja sakas licnosta nema da ja izneveris. Toa e toa...znaete li deka i pomislata e neverstvo?
ejjjj pa i ti i fantaziite da ne se neverstvo???:icon_lol:
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
26
IVA_SKORPIJA напиша:
ejjjj pa i ti i fantaziite da ne se neverstvo???:icon_lol:
Seriozno...pravev muabet so eden otec na tema neverstvo i mi kaza "Cedo, ti i da ne go napravis cinot, samata pomisla kako bi bil i sto bi pravel so taa zena e neverstvo".
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
не извршувај неверство!!! - една од 10-те божји заповеди
јас би додал на ова:
не простувај неверство!!! - една од многуте kaitekk-ови заповеди :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
KaiTekk напиша:
не извршувај неверство!!! - една од 10-те божји заповеди
јас би додал на ова:
не простувај неверство!!! - една од многуте kaitekk-ови заповеди :)
Ако ти изневериш? Нема да сакаш да ти простат? Нема да бараш прошка?
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
The`bItCh напиша:
Напишано од KaiTekk
не извршувај неверство!!! - една од 10-те божји заповеди
јас би додал на ова:
не простувај неверство!!! - една од многуте kaitekk-ови заповеди
The`bItCh напиша:
Ако ти изневериш? Нема да сакаш да ти простат? Нема да бараш прошка?
prosto : nego pravi ona sto ne sakas drugite da ti go pravat :)

a inace ne bi prostil neverstvo,ustvari mozebi :) ako licnosta stvarno mi vredi i se sakame,luge sme praime greski
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
IVA_SKORPIJA напиша:
pa bi bil drugar a nema da se smiris?Ja ako ne bi mozala da projdam niz toa zasto pa da probuvam da bidam drugarka?Neznam so drugarstvo ke ispadne:lud:
Abe dobro ama sepak ne e isto drugarstvo i vrska,a i ne mislam na najdobri drugari da bideme ama da ne bide ic da ne sakame da se vidime i da ne zboruvame(iako i toa e mozno,zavisi od toa kolku vreme sme idele, kakva vrska sme imale,kolku sum lut s slicno).
 
С

Сатори

Гостин
Обично јас сум таа која изневерува , а не таа која ја изневеруваат , така да , најверојатно ако му биде жал и направи нешто стварно фино за мене , можеби би му простила , ама не сум сигурна ... ќе видиме ако се случи.:angel1:
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
70
Поени од реакции
1
mozda ke se prapravam deka sum prostil samo za eden posleden sex nisto drugo posle toa koj ja E*E
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
никохаш не би и простил, причина: ме изневерила сигурно зошто има нешто кај другиот со го нема кај мене, е сега може да кажи, ова ова и ова ти фали поправи се или со тебе крај, а не тањо да оди со други, еве јас во принцип ако женската не ми дава, и кажувам во лице, имам потреба, ти немоеш да ме задоволиш јас ке одам со друга ке се из*ам а ти ако сакаш после продолжи со мене а ако нејкиш немора и крај нема со да изневерувам.
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Веќе простив и не се каам воопшто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom