Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не верувам дека има оправдување за неверство.
Ама на никој не судам - ни на оние што изневериле ни на оние што простиле. Неќам да се мешам во туѓи врски зашто никогаш не знам што - како се случувало претходно...
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Do sega ne...ednas fativ na delo..i otide po gavolite..iako mi se klecaa nozete dodeka i kazuvav jer mi zema del od srcevo..picka i mater:))) odamna bese..sega sum cool:)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
pa da zasto da ne sekoj nekogas bi pogresil.Ziveeme u 21 vek kade sto duri i vo brak lugjeto topa vise kako da go sviknaa:nesvest: ama ne e ok dokolku toa e javno i premnogu:icon_lol: :icon_lol:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Koj te izneveril ednas ke te izneveri pak.Na nekoj toa mu e vo krvta.Mislam deka posle neverstvo i da prostis nema da bide se isto.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
prv pat vo zivotot izneveriv nekoj i mi bese prosteno...toa mi bese prv i posleden pat...covek uci na sopstvenite greski...se kaam poradi napravenoto i sum ubedena deka nikogas nema da mi se povtori..posle toa bevme uste 2 god.zaedno i se ni bese extra duri i bolje..taka da ne vi drzat ni dvete tvrdenja 1.ednas izneveril pak ke izneveri 2.posle nema da bide isto....raskinavme duri sea ali poradi 3 pricina.....nemozam sea da zboram pred vreme ..ne sum go osetila na svoja koza i nemozam da zboram dali bi prostila ili ne..
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Dosega ne sum imal takvo iskustvo da me izneverat(ili barem ne znam za toa)megutoa koga bi se slucilo mislam deka ne bi mozel da prostam zasto jas lesno se lutam i ne zaboravam tuku taka.Za drugari moze da ostaneme ama nisto poveke.Kako i da e nikogas ne se znae pa moze i bi si go pogazil zborot.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
RealGirL напиша:
prv pat vo zivotot izneveriv nekoj i mi bese prosteno...toa mi bese prv i posleden pat...covek uci na sopstvenite greski...se kaam poradi napravenoto i sum ubedena deka nikogas nema da mi se povtori..posle toa bevme uste 2 god.zaedno i se ni bese extra duri i bolje..taka da ne vi drzat ni dvete tvrdenja 1.ednas izneveril pak ke izneveri 2.posle nema da bide isto....raskinavme duri sea ali poradi 3 pricina.....nemozam sea da zboram pred vreme ..ne sum go osetila na svoja koza i nemozam da zboram dali bi prostila ili ne..
Pa dobro.jas ne sum izneverila i ne sum bila izneverna za da znam od iskustvo.Sekoj covek e razlicen,sekoj razlicno reagira.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Не ми се случило до сега да простам неверство, а не вервам дека ни дека некогаш би простила. Без разлика на околности или оправдувања, за мене нема оправдување за неверство. Ако ме изневери еднаш сигурно ќе ме изневери пак .. така да подобро да се спречи отколку да се лечи :)
 
Член од
31 мај 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
Kako ne be...obavezno ke mu prostam..... uste i ke mu recam:"Srce jas da ne sum kriva nesto,ne te zadovoluvam kako sto treba,pa morase da pobaras druga??? Zlato moe napateno! Ke se popravm srce,ti vetuvam samo nemoj pak da me izneveris vazi??
:D :D :D
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
I da prostam nema da bide kako porano,postojano ke mislam na toa i vo sekoja prilika ke mu prefrlam,pa ke bide poloso za dvajcata.Ne bi prostila,ama nikogas ne veli nikogas.
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Јас мислам дека секоја индивидуа си има своја гордост која треба да си ја заштити.Дали би простиле неверство во врска и во брак? - ако одговорот ви е позитивен вие ја губите вредноста а воедно и гордоста така да јас гласам за НЕ! - сепак тоа е мое мислење...
 
Член од
7 јануари 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
Никогаш не би простила неверство, од проста причина што јас не би изневерила, барем до сега така е.
Ако те изневери не те заслужува.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Pa ako stvarno tipov e uporen i mi se izvinuva po sto pati, ako dokaze deka me saka i deka ne trebal da go napravi toa. Togas mozebi, ali poise sum za NE. Ali sea stvarno ako me saka moze da se desi i da prostam

A i use neso ako sakate da mu vratete samo kazete mu " I jas go napraviv istoto" i posle raskini mu poradi nekoja 3 pri4ina ako ne bi mu prostila..... Neka se stavi malce toj na vase mesto. Da vidi kolku boli...
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
NE .... zosto bi znael deka ako veke si go prepusta toa zadovolstvo, togas znaci ne me pocutuva, a uste pomalku zasluzuva... zaso sepak koa sum so odredena licnost maksimalno i se prepustam i gledam da i ugodam vo se....
 

SUDBINA

Boss
Член од
20 мај 2006
Мислења
85
Поени од реакции
0
Никогаш - тоа е глупо и подло, а неверство простуваат само плаче*ичките кои мислат само да останат заедно со неверникот заради подобар живот популарност и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom