Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Анастазија напиша:
Зависи од тоа како дошло до неверството. Ако го залапала некоја типка и на него ми требале неколку сец да се освести пред да се тргне - да.
Тоа не е неверство. Неверсво е кога ќе остане со некоја и ќе ја ебе 5 саати и ќе ја ебе како што тебе не те ебел со месеци, бидејќи таа му е понова и поинтересна и во тој момент со неа го има сето она кое со тебе не го чувствува, а тоа се вика страст.

Никогаш не сум бил изреволтиран или не знам што од концептот за неверството, бидејќи тој кај мене не постои. Подразбирам дека кога веќе сакам да ги гледам девојките само од време на време, значи кога ми е по ќеиф, дека тие во меѓу време си имаат некој друг. Инаку би било лошо за нив. Еј видиш никогаш не правам муабет за тоа, можеби некои и ми се верни. Греота девојчињата:)
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Mi se nema sluceno neverstvo ali bi prostila zavisi kolku vreme sme vo vrska i kako toa se se desilo....
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Секоја жена реагира различно кога е во прашање изневерувањето.


Овен
Никаде нема да оди. Нема да има сили да превземе ништо како одговор. Ќе го прифати "машки", можно е дури и да не обрне внимание – всепак партнерот и носи доволно пари дома- ќе стигнат за сите. Но, исто како хамстер, од тука натаму ќе започне да купува кожни палта, накит и акции.


Бик
Ќе прости, но ќе запомни. Развод нема да ти даде никогаш. Но ова не е повод да си помислиш дека се поминало. Како одговор ќе ти стави такви рогови, за кои не си ни помислувал. Во оваа цел активно учество ќе земат и твоите пријатели, колеги и началникот.


Близнаци
Зависи од расположението. Може да тргне по трупови (началник, родители, пријатели), за да ја носиш својата казна. Но може и да те зачуди со идејата дека и таа има љубовник, и дека нема ништо против, дури може да направите тројка (бидејќи, гледаш, и ти не ја задоволуваш нешто посебно ).


Рак
Експлозијата од гнев може да избувне ненадејно. Но, наскоро таа ќе дојде до заклучокот дека ти не си човекот кој и е потребен. Таа не трпи изневерувања, припреми се за развод.


Лав
Таа као резерва има премногу кавалери, така што нема многу да страда-оди си бидејќи и ти ми си здосаден. Скоро сите славни модели се родени под овој знак. Дали си сигурен дека пронајде жена подобра од твојата?


Девица
Внимај горчивите реки од солзи да не потчет кон соседите. Ден и ноќ ќе плаче. Од солзте дури и тебе ќе ти се приплаче.


Вага
За неа секогаш може да се реши важен проблем: да го сака овој или другиот, или двајцата во исто време. Таа секогаш има резервна варијанта. Оваа жена едноставно не може да живее сама. Ако размислиш и се вратиш кај неа, знај дека семејството ќе ти биде зафатено.


Шкорпија

Многу е љубоморна, а со тоа и гази се пред себеси. Но, нема да се обидува да те задржи, веќе си мината етапа. Веќе не постоиш за неа. Но, и покрај се ќе ти се одмазди, и тоа капитално. Или ќе останеш гол како пушка, или веќе нема смисла да бараш друштво од жени.


Стрелец
Ќе си дозволи понижувачки реплики, што често води до разделување. Ако тоа се случи, долго време ќе остане сама.


Јарец
Способна е да те шутне само при помислата, дека си имал возможност за погледнување на страна. Ќе си тргне од секоја забава, само ако забележи дека погледнуваш друга. Ќе ти залепи шамар пред сите, без да се срами. Никогаш нема да те сожалува. Ако те остави пред вратата со куферите, а ти се обидеш да влезеш преку прозорецот, тој ќе биде закован. Освен тоа способна е да се одмаздува, и ќе смисли многу варијанти за да ти напакости.


Водолија
Ќе смисли крвна одмазда.. Ќе плете интриги, ќе донесува планови и стратегии. Ќе подаде молба за развод, кога целиот имот, сите акции се на нејзино име.


Риби
Ќе си отиде, ќе ти посака среќа со другата. Нема да се бори за љубовта. Нема ни да заплаче. Таа е машко девојче.
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Ne, ne e deka sum neshto suetna ili slichno, tuku ednostavno e. Ako me izneveri znachi ne saka da bide so mene. Kraj. Jas nikogo ne vrzuvam so sindzir da bide so mene. Pa ako saka da bide so drug, neam u plan da praam sceni od tipot.. Neeeeeeeeeeeee pa shto e taa bolji od mene. i sl. A shto se odnesue u brak toa e vekje neshto drugo, za toa si postoi razvod. Biblijata go opravduva razvodot samo ako e poradi neverstvo. I to.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Стрелец
Ќе си дозволи понижувачки реплики, што често води до разделување. Ако тоа се случи, долго време ќе остане сама.
Културно - понижувачки реплики обавезно ... а за останувањето сама долго време, не би рекла баш ... сам може да остане само тој што сака да е сам, па само ако сакам да сум сама некое време, ќе сум ... ништо страшно во тоа:pipi:

~ThE_VaMpIrE~ напиша:
Mi se nema sluceno neverstvo ali bi prostila zavisi kolku vreme sme vo vrska i kako toa se se desilo....
Не секогаш го дознаваме тоа, затоа никогаш не би требало да сме сигурни во истото:)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Ja nikogas ne bi prostila neverstvo pogotovo vo brak,ke go otpisam zasekogas od mojot zivot ili bi go ubila:) treto nema.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
191
Поени од реакции
0
Јарец
Способна е да те шутне само при помислата, дека си имал возможност за погледнување на страна. Ќе си тргне од секоја забава, само ако забележи дека погледнуваш друга. Ќе ти залепи шамар пред сите, без да се срами. Никогаш нема да те сожалува. Ако те остави пред вратата со куферите, а ти се обидеш да влезеш преку прозорецот, тој ќе биде закован. Освен тоа способна е да се одмаздува, и ќе смисли многу варијанти за да ти напакости.

Не би се одмаздувала ама не би го ни погледнала веке.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
IsidoraD напиша:
Ja nikogas ne bi prostila neverstvo pogotovo vo brak,ke go otpisam zasekogas od mojot zivot ili bi go ubila:) treto nema.

Аман бе секој може да убие, карактер е тој кој ќе разбере.
Зошто ве учи на глупи ставови општеството денес, секakви се јавуваат сексолози, не знам што.
Машкото е врзано со моногамноста, но на него истата не му е природна. Тој треба да оплоди што е можно повеќе жени. Не би сакал да јадам критики кога ќе правам шетања надвор од бракот и кога ќе си имам деца надвор од него. Сето тоа е неприродно. Сте се запрашале ли за тоа колку му е на едно машко глупо да е со само една девојка.?
Девојката може да биде бремена и тоа да трае 9 месеца, но машкото во тоа време може уште 9 деца да направи.
Гласам за тоа дека ако машкото има пари да ги издржи сите, да не му се курчат и да не го задеваат. Има место за сите , харемот е голем:)
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
Od City : риби : Ќе си отиде, ќе ти посака среќа со друг. Нема да се бори за љубовта. Нема ни да заплаче.

хм ... не верувам во хороскоп али ова ме погоди тотално
така да мојот став е погоре наведен
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ако му простиш некому неверство биди сигурен дека ке го повтри тоа уште сто пати.

Колку и да ви плачат и ве убедуваат дека не е точно, да ве молат да простите и лс не попуштајте, не тагувајте бидејки зад аголот секогаш има нешто подобро:star:

БЕЛИВЕ МЕ
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
city напиша:
Риби
Ќе си отиде, ќе ти посака среќа со другата. Нема да се бори за љубовта. Нема ни да заплаче. Таа е машко девојче.
жива вистина. иако сум машко се однесува и за мене.

п.с. простување во никој случај.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ми била неверна значи ја изгубила мојата доверба а тоа е нешто што најтешко се здобива кај мене, а уште потешко се обновува ако ја изгуби.
Ќе треба многу да направи за да докаже дека ме сака и дека нема да и се повтори па за можеби да и простам, односно да ја здобие мојата доверба.
А сигурно нема ни да се нервирам ниту да плачам само едноставно че станам „поладен”.
Ако стварно и се сака малку и со некој друг ради онак мала смена може тоа со мене да го продискутира сигурно ќе се најде решение, ама да крие тоа реков автоматски губење на доверба.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Gago razumen si kako sekogas , ne e problem da prostis , teskoto e da zaboravis i da prebrodish neverstvo . Da obnovis izgubena doverba , da go snema somnezot , tesko e da opisis koe grdo custvo e na nekoj sto ne go setil na svoja koza . Mozam da prostam ama imam ogormni teskotii so zaboravanje .
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ако еднаш ти напраил/а такво нешто а си и/му простил/а, 100% е веројатноста дека ќе го направи тоа пак!!!
Според мене...No fuckin' way
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Мислам дека не би простил...поготово во брак, НЕМА ШАНСА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom