Далеку од очи-далеку од срце?

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Нема врска.Барем не целосно.
 
Член од
11 јули 2005
Мислења
66
Поени од реакции
2
темата е ептем заебана на некој налин можи да се кажи.Зашо, па зато што има еден куп примери овде кои тврдат дека можи и исто толку кои тврдат дека не можи.Е сега исто така целата работа зависи и до многу фактори како да речим години т.е. возраст,идеји заеднички какои планови што понатаму оти се знај веќе ако е таа особа онаа вистинската се знае како би требалод а е крајот на таа врска брак опсаааа и точка се става за секогаш и нема што повеќе да ков ако се дојди те реализират заедничките планови.Исто така и мора да се нагласи дека возраста на некој начин има голема улога разбирање, ако се во прашање неко млаи со мозочето фију фију со сакаат луда забава како и секогаш блазесиму живејте таму максимално дур можите е тогаш се знај дека нема да успеј како со има неколку овде пишувано за тоа.Другата важна работа е се знај искреноста помеѓу двајцата како и во секоја врска али овде се подразбира на некој налин поголема зашто сепак е во прашање далечина и ко за инает мозокот те вози онаму кај што не треба на негативни мисли али ако се сака се се можи а за другото се ќе си дојди само по себе ако требало да биди ќе биди ако не како што би рекле чорба македонче,тешко,жално да али и тоа е дел од животот.Се има своја причина па така и ова но како што реков ако се оди до крај се знај која е целта свадбуле едно убо и то е то...

И ТАКА ЌЕ СИ ЖИВЕАТ СРЕЌНО ДО КРАЈОТ НА НИВНИОТ ЖИВОТ!!!
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Shto mislite?Dali moze da postoi tolkava ljubov da dvajcata partneri oddoleat na iskushenijata okolu niv i ostanat verni?
Да ако станува збор за месец-два, но кога се години во прашање- тешко, да не речам невозможно. Почнете прво од себе? Ај вие да останете дома па можеби и да останете верни, но што ако вие заминете во странство? Мислите дека и понатаму би биле верни? Ниту еднаш не би го превариле партнерот? И јас за мене велам не "нема шанси, јас ако го сакам не го варам" но длабоко во себе знам дека сето тоа е илузија. На крај краева животот е краток :toe:
Заклучок: воопшто не верувам во врски на далечина.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Насловот на темата зборува за едно, а воведот друго.

Не можам да кажам дека ако ми е далеку од очи-ќе престанам да го сакам.Значи, кај мене не важи тоа далеку од очи-далеку од срце.

А мислам дека е друго прашање за тоа колку успеваат врските на далечина зашто љубовта не е секогаш доволна.

То је то.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Насловот на темата зборува за едно, а воведот друго.

Не можам да кажам дека ако ми е далеку од очи-ќе престанам да го сакам.Значи, кај мене не важи тоа далеку од очи-далеку од срце.

А мислам дека е друго прашање за тоа колку успеваат врските на далечина зашто љубовта не е секогаш доволна.

То је то.
Е ова да. Заборавив да кажам. Љубовта не велам дека ќе исчезне, но дали врската ќе успее :toe:
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Ова е прилично индивидуално прашање...Тоа се зависи од самите луге но и од ситуацијата. За некои важи ’Далеку од очи-далеку од срце’....за некои пак ’поблиску до срце’...На некои љубовта им испарува, на некои повеке им се зацврстува...Некои се сеуште вљубени и цврсто решени да не вараат, некои иако вљубени сепак вараат во моменти на слабост...Понатака, тие што се одлучиле да вараат сега треба да одлучат дали да бидат искрени за тоа или не. Јас лично оправдувам некои такви работи да се скријат ако стварно сакаш врската понатака да ти успее, затоа што....
Iako site zborat kao iskrenosta e najbitna , 90% od lugjeto posle toj moment na iskrenost se razocaruvaat od vistinata. Dalecinata si go prai svoeto. Osobeno dokolu se najdes u situacija kade shto godina dena nemozes da go vidis partnerot (primer toj e u Amerika ti tuka ) kade shto doagjanjeto doma e dosta oteznato ,neverstvoto moze da se gleda i kako zadovoluvanje samo na nekoi "niski" strasti shto se daleku od ona shto toj covek go cuvstvuva za partnerot shto go ceka doma (normlano ljubov).
(тотално се сложувам со тоа...:wink:)

А ако се одлучите на искреност, шансите да опстане врската и после тоа се прилично мали...Љубовта сеуште може да постои, ама од тој момент се раѓа недоверба, врз која што љубовта не може да се издигнува, туку баш напротив, само ке пропага...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
132
Поени од реакции
4
Извинете што малку доцна се вклучувам, само да кажам дека се најдов во ваква ситуација и стварно бев искрено заљубен и најверојатно уште има нешто, но работите почнаа да избледуваат со тек на времето со што барем мене ми се потврдува оваа поговорка или изрека, што и да е...
 
Член од
11 јули 2005
Мислења
66
Поени од реакции
2
се ова да али како што реков на таква врска ако се реши некој се знај која е целта е сега дали се спремни да стигнат до таа цел е тоа е друго нешто или само онака на некој начин ќе се тешат и на крајот ништо како и да е заебано!!!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
КАј сите е тоа различно.Имам пишувано на темава и предходно.Верувам дека постои ако е искрна љубов и најнормално ако има на крај позитивен резултат.Ама неможе некој кој е малолетен да кажува дека не може да успее затоа што таа личност не ни размислува за иднината со другата личност.
 
Член од
11 јули 2005
Мислења
66
Поени од реакции
2
баш така потполно те подржавам во мислењето ако е малолетен и кога немаат некој посебни планови тогаш нема за што да му ја мислат шибајте само.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
може си далеку од очи али далеку од срце не ако е искрена љубовта ако го сакаш он ќе ти биде во срце па и кај и да е,јас мислам врските во далечина успеваат незнам така мислам е сега подруго е да му кажеш во очи те сакам,а подруго е преку телефон мислам нормално е тоа али јбг животот е таков
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Колкава и да е нивната љубов, според мене, врски на далечина не успеваат.
Оф топик: Би се изјаснила подобро, ама брзам во теретана. Поздрав.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Колкава и да е нивната љубов, според мене, врски на далечина не успеваат.
Оф топик: Би се изјаснила подобро, ама брзам во теретана. Поздрав.
Епа ај изјасни се кога ќе можеш.Многу ме интересира зошто мислиш дека не ма да успее?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Лично јас немам такво искуство со врска на далечина. Ама познавајќи се себеси знам дека и нема да ми успее таква врска. Јас си сакам внимание, близина, посветеност..

Зборувањето по телефон, на интернет нема да ми вршат никаква работа ниту пак услуга. Само ќе ми се зголеми желбата и потребата да го видам и да биде блиску до мене, а тоа нема да биде возможно, па само ќе се измачувам себе си. Себично е точно ама па не сум јас некој што сака да пати.

Затоа поубаво и за двајцата да прекинеме. Можеби ќе запознаеме некои други личности, можеби кога ќе се врати повторно ќе бидеме заедно. Никогаш не се знае.

Далеку од очи - далеку од срце? Пред се би рекла дека се е до личноста и до нејзиниот карактер, до одлучноста и до издржливоста. :)
 

Izmrznan_Zajak

I spank Bunnies
Член од
28 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
1
Ne biva da se odrzuva dalecna vrska...vi kazuvam od iskustvo,se e dzabe...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom