ДУИ- Политичка партија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.604
Поени од реакции
79.905
Сакаат да мислиме дека секој може да биде викнат за распит, за сите важат законите и сл. У тој филм се моментално. Само не знам кај кого ова би поминало.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.589
Поени од реакции
21.468
Не знам дали се спремаат за предвремени парламентарни или се прават луди поради локалните. :cautious:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.967
Поени од реакции
35.446
1608575567291.png
... победа на ДУИ , Али Јаховски победил во предвремените избори за градоначалник во општина Пласница, а Рамазан Шерифовски од движењето за национално единство на Турците му бил противкандидат на Јаоски во изборната трка во општина Пласница.
цитат :
,,...Во Пласница Алија Јаоски стана градоначалник со освоени 1696 гласови, што е 85.92 % од излезените избирачи. Неговиот политички конкурент Рамазан Шерифовски на своето конто собра 231 глас или 11,7 проценти од гласовите. Победата на Јаоски уште вчера му ја честиташе претседелот на ДУИ Али Ахмети. На социјалните мрежи, тој порача дека победата на Јаоски е потврда за волјата на граѓаните и поддршка на политиките на ДУИ....,,

1608576253104.png
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.372
Поени од реакции
4.810
Ова гласање за форумџиите ли е ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.967
Поени од реакции
35.446
... демек играл кошарка со подмладокот на ДУИ и ја скршил раката токму за време на изборите,

50843206_2327853067450018_4174970032918364160_n.jpg

не знам зошто, но не можам да замислам да вицепремиерот Бујар Османи знае и може да игра кошарка, каков фаул му направиле подмладокот што му се скршила раката? :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.967
Поени од реакции
35.446
... пресметале за ДУИ за овие 4 години љубов со СДССевернаМ :
-6 министри
-106 директори
-206 члена во Управен одбор
-3 члена во Совет на Јавни Обвинители
-7 Виш Јавен Обвинител
-7 судии на Врховен Суд
-2 судии на Уставен суд
-7 судии на Управен суд
-1006 вработени со договор на дело
-добиени 306 тендери

...дали САМО така ќе ја испушти власта од свои раце за да прејдат во опозиција после 20 години живеење на ВЛАСТ како бубрег во лој, чисто се сомневам!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.886
Поени од реакции
15.844
ДКСК бара кривично да се гони поранешен министер за култура
живо смеење се и Дскс и ЈОЈО...
обеси криовичну пријаву мачку о РЕП....
..кривични пријави се само за дпмне

.. патем имаше и ПРЕСУДА за Титаник2 ( преправања на изборни резултати во Чаир) ама ја ставија во фиока и ги пуштија на домашен притвор осудените

ЕДИТ
сега видов, кривична се поднесува на НЕПОСЛУШНАТА Алтернатива...
..а за Дузини и Дузини криминали на Дуи не се надлежни
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.346
Поени од реакции
42.177
Број од докторот кој му ја пресадуваше косата на Бујар?

Прегледај го приврзокот 312629
Nema presadeno ovoj kosa ili moze ima ali bez uspeh, nego slicno ko Travolta lepi neso na glavata, ne mi teknue kako se vika toa ne e ni bitno. Ne se zamaraat mn mediumive so ova kaj nas inace ko sto e egomanijalaken i brise drugi luge za da bide sam so papata, za ova mozat nacisto da go posramotat i da go memosaat za cel zivot, psihicki da go poremetat.
Bas go primetiv pred nekoj den ali ne mi bese nekoe iznenaduvanje, posle toa so papata ocigledno e deka pati od kompleksi i spremen e i za vakvi blamcinja.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
14
Поени од реакции
39
Најјаки се ДУИ ( Албанциве ) ... Ги поштуем ептен. Се држат меѓу себе и никојне смее да им писне. Поштовање од мене имаат сите Албанци!
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
307
Поени од реакции
448
Шампиони дуи како партија од своето формирање веке 20 години е на власт у државичево и тоа е за респектирање,најуспешна партија во државата од нејзиното формирање а тоа збори и за народот у државава чим гласа упорно за една опција тоа мора да значи дека или дуи се многу добра партија или пак не се баш добра партија и нешто не е баш у реду со тие што ги гласаат.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
278
Поени од реакции
916
Мене уште ми е неверојатно ко што ништо до сега не ми било толку неверојатно, а тоа е дека од 20 години власт на ДУИ, нема нити еден нивен функционер па макар локален да биде подложен на кривично гонење за било што.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom