ДУИ- Политичка партија

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.208
Поени од реакции
35.717
Стоплено е срцево. Голема победа за нас како народ е ова.
... не читаш меѓу редови, „мултиетничко општество“, „македонски идентитет“, тепа изрази за уставни промени.
... а позади иде снимката централно на објектите од „стиропор и кич“ на Скопје 2014, зашто нема друго што да се покаже грандиозно :vozbud:
 
Член од
5 јуни 2013
Мислења
81
Поени од реакции
477
Почитувани мои каур.. оваај.. сограџани.
Еве ја од ровови у Арачиново сум стигнувал до честитање на Македонски празник.
На следни избори ако може да гласувате за мене за претседател има да везем Македонски.

Фала
Проф.др. Командант Аца Ахметовски
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.208
Поени од реакции
35.717
... ви се молам, темава е сериозна во подфорум политика, може коментари со доза на сарказам и хумор, но не го претерувајте, се губи смислата на разумно пишување! Благодарам за разбирањето!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.208
Поени од реакции
35.717
FzGYnU9WIAAEqOU.jpg zaev-merko.jpg

...така е! може не чиниш, но си директен и искрен што ќе речеш, то ќе направиш!

20200902160557.jpg bmv-na-merko-2-640x634.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.208
Поени од реакции
35.717
981214_464837696941544_790632051_o.jpg

...еве го и Министерот за финасии со фармерките, како ни изгледа нашиот експерт без костимот од Армани :facepalm:

но морам да го споделам вчерашниот негов бисер во јавните медиуми околу покачувањето на електричната енергија, вели некако вака:

„сите кои ќе штедат електрична енергија неговите сметки ќе бидат пониски, еве ќе се уверите следниот месец“ :vozbud:


П.С.
во позадина се гледа главчето од БО, кој секој ден истото го чувствува и го повторува дека сигурен е со овие Уставни промени ќе сме влегле во ЕУ, што мисли, ако пресадил коса и облече костим од Бос и рецитира фрази со „интелктуални“ зборови дека ќе веруваме дека го заболе за македонскиот народ, па тој се декларира за Албанец, а ни соли памет за македонски идентитет и македонски јазик, а бе човек да се утепа не друго!:yid:
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Умре бди другари паковајте го. Сега чекаме сезона за лов на команданти.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
104
Поени од реакции
262
Кој смее да го нападне претседателот на северно подкосово?
Attack ads focus exclusively on the negative aspects of the opponent. :) Ali Ahmeti e najmokniot covek vo Makedonija(2002,2003,2004,2005,2008,2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016,2017,2018,2019,2020,2021,2022,2023..) Ja se umoriv dodeka gi napishav godinite, a on neumorlivo vladee I kradee :) No interesno bash sega, od blisku
 

Kajgana Shop

На врв Bottom