ДУИ- Политичка партија

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
152
Druze, se glea deka mnogu malku znaes za dui I ali ahmeti.Vo negoviot dom se ima pronajdeno okolu 50-60 mrtvi tela I go imas toa na yt.I UDBA go obvinila za pedofilija vo 80-tite, I site stranici koji pisuvaa skoro za toa ke bea izbrisani.I Izet Mexhiti go kaza toa na Artan Grubi.Прегледај го приврзокот 265875
Najdeni se skeleti od grobnica od 1913 koga ali bil sperma. Kako ali gi ubil koga ne postoel plus tie se na mestani od srpskite masakri nad civilnoto naselenie.

Od obvinenie za pedo ni p. Namerno manipuliras znam ama ako prodolzi da tepame vreme ako ne drugo
 
Член од
20 јуни 2020
Мислења
16
Поени од реакции
8
Druze, site za dui znaat deka se najgolem kriminalci I toa, jas ne manipuliran I nemam razlog zasto da manipuliram, samo ja kazuvam vistinata.Ti sto glasas za dui toa e tvoe.Izet Mexhiti I Artan Grubi ziveat vo Cair, I site luge vo Cair znaat deka Izet mu rece na Artan deka ako izleze ke si napravi nova Partija.I Ali Ahmeti ti albanskiot Ratko Mladic.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.381
Поени од реакции
75.686
Муса Џафери, Изет Меџити и Блерим Беџети Vs Артан Груби, Бујар Османи (и Али Ахмети)

тоа се дешава, кога преголема моќ ќе се сконцентрира во мала група луѓе
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.886
Поени од реакции
33.379
... денес слушам на ТВ пратеничка на ДУИ „заминала на породилно“, кога станала пратеничка во Собранието, кога се породила :facepalm:
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
614
Поени од реакции
1.603
... денес слушам на ТВ пратеничка на ДУИ „заминала на породилно“, кога станала пратеничка во Собранието, кога се породила :facepalm:
Забораваш дека изборите беа првично закажани на 12 април, а кандидатите горе долу се знаеа околу Нова година...па сега рачунај :sekc::P
 
Член од
24 март 2010
Мислења
14.967
Поени од реакции
24.855
... денес слушам на ТВ пратеничка на ДУИ „заминала на породилно“, кога станала пратеничка во Собранието, кога се породила :facepalm:
Може ли да ја објасниш поентата на забелешкава?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.886
Поени од реакции
33.379
Забораваш дека изборите беа првично закажани на 12 април, а кандидатите горе долу се знаеа околу Нова година...па сега рачунај :sekc::P
... па не е проблем да се смета, во денешно време сите жени успешно се породуваат без комликации, па би требало, кога веќе утврдила дека е бремена да се откаже тогаш, барајќи заменик за нејзиното место во Собранието, наместо сега,
Може ли да ја објасниш поентата на забелешкава?
...па нема поента, ионака кај нас е како во циркус, пратеничката ќе си има пратенички имунитет, ќе си има сите бенифиции х2 за државата да истите работи ги покрие и на нејзиниот заменик, да се покрие повторно нови верификациони картици или легитимации, возило, повторни процедури за активности во Собрание на нејзиниот заменик во разни комисии, па уште една пратеничка плата и така,
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
... па не е проблем да се смета, во денешно време сите жени успешно се породуваат без комликации, па би требало, кога веќе утврдила дека е бремена да се откаже тогаш, барајќи заменик за нејзиното место во Собранието, наместо сега,

...па нема поента, ионака кај нас е како во циркус, пратеничката ќе си има пратенички имунитет, ќе си има сите бенифиции х2 за државата да истите работи ги покрие и на нејзиниот заменик, да се покрие повторно нови верификациони картици или легитимации, возило, повторни процедури за активности во Собрание на нејзиниот заменик во разни комисии, па уште една пратеничка плата и така,
Не може да има заменик. Може да даде оставка, па пратеник да стане следниот на листата. Или да остане пратеник, оправдано отсутен додека се врати... па мнозинството дополнително да кубури со кворум.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
18.886
Поени од реакции
33.379
Не може да има заменик. Може да даде оставка, па пратеник да стане следниот на листата. Или да остане пратеник, оправдано отсутен додека се врати... па мнозинството дополнително да кубури со кворум.
... како и да е пак е комплицирано, таа како пратеник е заменик во комисии има и други обврски освен присуството во Собрание, а ќе отсуствува цела година која е логиката да влезе свесно во собраниските клупи во таква состојба каде треба да се посвети на друго место?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
... како и да е пак е комплицирано, таа како пратеник е заменик во комисии има и други обврски освен присуството во Собрание, а ќе отсуствува цела година која е логиката да влезе свесно во собраниските клупи во таква состојба каде треба да се посвети на друго место?
Така е
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.591

Просто не можам да поверувам дека овој го викнаа на распит Македонски органи. Сигурно е понижен дотука и назад, а ако е политичка играта тогаш Калето или ЕУ ја водат, јер Зоти и неговата багра се тресат при сердба со кодошов на УДБА. Можда па и е од СДС се спремаат за брзи избори па планираат конечно да го шутнат од Влада.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom