ДУИ- Политичка партија

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
319
Поени од реакции
459
Мене уште ми е неверојатно ко што ништо до сега не ми било толку неверојатно, а тоа е дека од 20 години власт на ДУИ, нема нити еден нивен функционер па макар локален да биде подложен на кривично гонење за било што.
Зашо да ги гонат ако нема криминал кај нив затоа и се на власт толку време.не за џабе ги гласа народ.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.245
Поени од реакции
35.770

...ајјјјјјј види ваму тренд, концертов за годишницава на ДУИ, женскава со танга над маркирани панталони и по прслук, аууу која порака им ја дава на децата покрај неа што ја гледаат! :facepalm:
... дали биле присутни на концертов и преставници од коалициониот партнер т.е премиерот ? :toe:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.832
Поени од реакции
23.345

...ајјјјјјј види ваму тренд, концертов за годишницава на ДУИ, женскава со танга над маркирани панталони и по прслук, аууу која порака им ја дава на децата покрај неа што ја гледаат! :facepalm:
... дали биле присутни на концертов и преставници од коалициониот партнер т.е премиерот ? :toe:
Бијонс, ова после заслугата за иселување на орките е втората најдобра работа од дуи. Нека гледаат таму младите посебно женските цицки, газови, нека се пијанчат, шмркаат и ебат како и цел нормален свет. Што сакаш, оџа да пее за педофилот мухамед и да им вика забулете се во бурки и зачленете се во исис да тепате каури? Ако веќе немаат капацитет да се описменат и имаат когнитивни способности на мушички на улична ламба барем да се отргнат од најдегенеричната и најмалоумната идеологија-исламот. Вадење цицки, газови, сексање, пиење, дрогирање и општонародно кимкардашијанење е најпотребното нешто кај нив моментално. Жените на кои оваа на сцена им е идол не ти идат после во мушама анами во Боговиње оградена во ѕид од 5 метра да раѓа 7 деца и да ја командаат свекрвата и маж и по цел ден. Кога ќе ги осети сладострастијата на курот, водка-боровницата, лајковите на инстаграм и тверкање газ на некој ултра простачки рап-Yo bitch tonight you gonna suck my dick, because I'm the pimp, and gonna fuck you like a shrimp, нема враќање назад.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.266
Поени од реакции
5.372
Бијонс, ова после заслугата за иселување на орките е втората најдобра работа од дуи. Нека гледаат таму младите посебно женските цицки, газови, нека се пијанчат, шмркаат и ебат како и цел нормален свет. Што сакаш, оџа да пее за педофилот мухамед и да им вика забулете се во бурки и зачленете се во исис да тепате каури? Ако веќе немаат капацитет да се описменат и имаат когнитивни способности на мушички на улична ламба барем да се отргнат од најдегенеричната и најмалоумната идеологија-исламот. Вадење цицки, газови, сексање, пиење, дрогирање и општонародно кимкардашијанење е најпотребното нешто кај нив моментално. Жените на кои оваа на сцена им е идол не ти идат после во мушама анами во Боговиње оградена во ѕид од 5 метра да раѓа 7 деца и да ја командаат свекрвата и маж и по цел ден. Кога ќе ги осети сладострастијата на курот, водка-боровницата, лајковите на инстаграм и тверкање газ на некој ултра простачки рап-Yo bitch tonight you gonna suck my dick, because I'm the pimp, and gonna fuck you like a shrimp, нема враќање назад.
Па нека се сменат малку улогите во општеството, они прогресивци, а ние да се вратиме на старите нормални - традиционални вредности.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.832
Поени од реакции
23.345
Па нека се сменат малку улогите во општеството, они прогресивци, а ние да се вратиме на старите нормални - традиционални вредности.
Чим на свадби почнаа да викаат бендови да пејат песни од Ед Ширан и ди џеи да пуштаат минимал техно, притоа без народно и турбофолк, чим не се буткаш по невестата, чим не остана асална биртија во градов каде што можеш да се измакедончиш поштено, а лаунџ барови има и во највмровското Белимбегово, чим децава Mакедонци по улица си зборат меѓу себе на англиски, чим само по селата ги облекуваат девојчињата лазарки and last but not least чим твој кум на свадба нема да биде некој чиј што чукун пра дедо од времето на Волкашин и Углеша му бил кум на твојот чукун пра дедо, не се враќаме на традиционалните вредности. А да не спомнувам работи како купување сирење на канти од некој беровчанец место во Тинекс, пиење турско со греана ракија на сабајле наместо лате со вкус на гоџи бери набрано и исрано од лемури во Индонезија, како и отсуство на тепачки во сите средни школи што завршуваат на УЦ. Знаеш од кога немам чуено-Шо ме глеаш бе?-од рандом лик во некој/а кафана/кафич/локал? Не бе Мат не се враќаме ние на старите нормални-традиционални вредности.
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
jas mislam deka DUI ke prodolzi da si "tera" kako i do sega
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.245
Поени од реакции
35.770

...после спортските активности на работно место каде околината се состои од масивно дрво, скулптури, уметнички слики, кои овие момци не придонеле со ништо ниту да се изгради тој законодавен дом, ниту да се намести интериерот,ама им е соодветно да постават кош и да играат фудбал, дојде на ред да се докажаат со аргентиски танго.

„...Едниот пар за аргентинско танго ќе бидеме јас и Бесими, другиот ќе бидат Османи и Бектеши, за другите ќе мора да дојдете и да видите, истакна првиот вицепремиер Груби.
Изет Меџити од „огнените“, во изјава за АХА, вели дека сè уште не одлучиле дали ќе ја прифатат поканата, но како што истакна, тој со Груби танго нема да игра во никој случај. Не ја исклучува можноста евентуално да настапи во пар со Али Ахмети....“

kolaz-dui-tango-750x375.jpg

 
Член од
16 јули 2021
Мислења
246
Поени од реакции
558

...после спортските активности на работно место каде околината се состои од масивно дрво, скулптури, уметнички слики, кои овие момци не придонеле со ништо ниту да се изгради тој законодавен дом, ниту да се намести интериерот,ама им е соодветно да постават кош и да играат фудбал, дојде на ред да се докажаат со аргентиски танго.

„...Едниот пар за аргентинско танго ќе бидеме јас и Бесими, другиот ќе бидат Османи и Бектеши, за другите ќе мора да дојдете и да видите, истакна првиот вицепремиер Груби.
Изет Меџити од „огнените“, во изјава за АХА, вели дека сè уште не одлучиле дали ќе ја прифатат поканата, но како што истакна, тој со Груби танго нема да игра во никој случај. Не ја исклучува можноста евентуално да настапи во пар со Али Ахмети....“

Прегледај го приврзокот 371128

Си играат курот зашто им се може
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.374
Поени од реакции
46.751
Тешко е за разбирање како тоа они си шутираат топки и се нон- стоп хепи и насмеани, додека државата пропаѓа, само ако си глуп каурин што мислел дека живее иста реалност со нив,. Фактичката ситуација е дека во светот во кој што се они, стварно се си е розево и убаво.
Они моментално живеат ѕвездени мигови, ваква моќ и слобода немале од турско време кога харале непречено и го владееле теренот. Истото е и денес, кога во живо се гледа грабање на капитал, моќ и влијание, непоимливо за нас. Од институции до цели индустрии , све е им во џеб ставено- неповратно. Ние сме премногу прости да разбереме колку сме матирани и што све не чека.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.245
Поени од реакции
35.770
277809194_10166434382425061_6229949675720668901_n.jpg

... за јавноста ќе ја оправат економијата и ќе ги смрзнат цените, за да нема ништо веќе по маркети, па да се сјебе и нема домашно производство.

279350245_10166496471745061_6469859895200325242_n.jpg

...а во позадина вистинскиот лик со амблемот на ѕид! :(
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.245
Поени од реакции
35.770

... ќе ги поставам тука фотографиите превземени од Нет

Korridori-8-2.jpeg

од настанот одржан 04.04.2023 како „Коридор 8“.(неписмени запишале без нула 4.4.2023)

338940196_1191052218267207_6121047059635874608_n-1024x576.jpg
grubi-kako-koridor-8.jpg Grubi-na-kamen-temenik-na-koridor-8-govor-1024x576.jpg


приматот го има Артан Груби, а бламот Влада, која наместо да го доврши приоритетниот автопатот Скопје-Кичево- Охрид кој е од големо значање за граѓаните на Македонија, се залетуваат во други авантури нормално подржани од тие што ги подржуваат во сите вакви активности т.н. пола јас/пола ти = бомбона бизнис.

Grubi-i-Kovacevski-1024x576.jpg

и нормално надуени како холивудски глумци на црвениот тепих кои заборавиле да го постават, но на бина со тепих во форма на автопат снимени од околните новинари, со насмевка „силни и големи сме никој ништо не ни може“, затворен автопат и полициска придружба на сите страни.

Gosti-1024x576.jpg

...централно 8ка маица од лево главниот паша, десно америчката амбасадорка, другите околу не се толку ни важни.

Grubi-1-1024x576.jpg

... не не е стриптиз, само 8ка автопат маица.

koridor8.jpg

...инаку интересен начин на соблекување, кој ли вака ја ссоблекува маицата не можам да се сетам!!?

табла.png

и за вакво поставување само на една табла, дигнале два хеликоптера и господата дошле на лице место за 10 минути и нормално имало снимки од висина, ама ете ги нема никаде поставено на Нет, а и ниеден новинар не снимал како се симнале и кои се симнале од двата хеликоптери изгледа било забрането или не ?...кој знае :toe:

maxresdefault.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.245
Поени од реакции
35.770
The_symbol_of_Albanians.JPG

... кече (qeleshe/plisi) бела капа е дел од традиционалната албанска носија, чија висината и формата на капата се разликуваат од местото каде живеат албанскиот етнос!

331434093_9138301642861401_6840980705137621985_n.jpg

...ќе повторам, „ дел од традиционална албанска носија“, но не дел од армани или хуго скапо одело и свилена вратоврска, вака кога ќе ги видам „новите“ генерации на оваа партија, не да се смешни со такви комбинации на современо облекување и дел од традиционална носија, туку ми даваат дојам на многу ниски ментален левел, а истиве министри и одговорни лица поставени, за нив све е ова зезанција и смешки кој како изгледа, а срамота за функциите и начинот како треба да се однесуваат, а богами и за традиционланиот етнос изглед кој треба да се негува, ама не на ваков начин!

331533524_588752239797896_6796156367356758711_n.jpg

...дали скапото одело со вратоврска со традицинално бело кече одат заедно во ист момент да се носат!? :toe:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.245
Поени од реакции
35.770

... верувале или не, денес на 24.05.2023, АА, прозоборе ем честита празникот јавно на македонски јазик, не ќе да е на арно! :несвест:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom