ДУИ- Политичка партија

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
319
Поени од реакции
453
Ова е страмота што се дешава мислат нафта пиеме ние,гарант масажери и екрани нарачал да му стават у кола а изиграва дека вози некое скршено пунто или цитроен шо и да беше.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.207
Поени од реакции
35.715
ice_screenshot_20230730-154537.jpeg

Цитат:
„Ние, министрите и владините функционери од редовите на Демократската унија за интеграција, поднесуваме оставки од функциите што во моментов ги извршуваме! Оставки, г. Премиере, автоматски се ефективни во моментот кога опозицијата ќе ги изгласа уставните измени“, се вели во дел од писмото кое го испратиле министри на ДУИ до премиерот Димитар Ковачевски ...“

:pos:

овие не мислат дека пиеме нафта и пасеме трева, туку безобразно не прават малоумни ни ја вреѓаат интелигецијата, ќе дале отказ за нешто што со калашников дошле на власт и се единствени на власт 20 години, ова е коелктивна министерска изјава на годината, ејјј невидена работа, ќе следат уставни промени, вие давате чопоративно оставки, а господин премиер Д.Квачевски нема да ги прифати..., и?
на исто сме, ама со уставни промени, :lolzz:
П.С.

Да ве потсетам, ако некој има слаба меморија, луѓе изгореле живи, па не ја прифатил оставката од мнистерот Филипче, тогашниот ЗЗ премиер, па ништо не бидна!

ice_screenshot_20230730-155358.jpeg

...финта Г6, беее :facepalm:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.809
Поени од реакции
80.288
„Нашите корени носат само едно име, големиот Али Ахмети. Многу работи беа кажани и ќе се кажат. Чаир беше и ќе остане упориште на ДУИ. Вечерва жените докажаа дека Чаир останува непобедлив столб на ДУИ. Последователните победи го носат и печатот на жените од Чаир. Кога ќе се собереме, можеме да ги срушиме сите бариери. Ние сме велесили кога сме заедно. Сакам да му се заблагодарам на семоќниот Али Ахмети“, рече Дардишта
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.207
Поени од реакции
35.715
(во изборната програма на ДУИ, во петок да се работи само 4ч, тие тоа го оправдуваат со цел граѓаните да имаат повеќе време да им посветат на своето семејство.)
...ете, што не ви чини, не само БО и другите да бидат отсутни секој петок на работно место накај 11:30 ч одејќи во џамија (со се зелена оперативна униформа на себе, ненаучени каде се носи таа работна стерилна униформа), туку сите вработени да бидат ослободени и да работаат во петок само 4ч! :facepalm:

11200930_830266937065283_4057398447271940137_o.jpg

„Xhumane e sotme ne Xhamine e Klinikes!
Pak reflektim nga ajo kohe, kur mbrenda disa diteve me entuziazmin e ministrise se asaj kohe dhe disa individeve (Ej.Ad) dhe biznismeneve tane nga Cairi mori forme per te qene edhe sot ne sherbim te mantelbardheve dhe pacientve!“

Screenshot 03-02-2024 17.40.45.png

петок 1 Мај 2015 година!
„ Денешниот петок во џамија на Клиника! малку рефлексија од тоа време, кога внатре неколку дена со ентузијазмот на министерството од тоа време и некои поединци (Ej.Ad) и нашите бизнисмени од Чаир се оформи да бидеш и денес на услуга на белите мантили и пациентите! “
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.207
Поени од реакции
35.715
цитирам:

„Ако само еден месец не земе плата, Бујар Османи ќе треба да се задолжи за да преживее.
Ова го кажува министерот за надворешни работи и кандидат од ДУИ за претседател ..“bujar.jpg


plati-funkcioneri-517x640.jpg imagesфф.jpg

од 1300 Е се покачи платата над 2300 Е, на функционерите, но зашто никој не пишува, кажува, дека тие дома имаат сопруги кои исто така се вработени во институции каде платите им се над 1300 Е, како што се ЕВН, ЕСМ, МЕПСО....итн

430061797_737097568523627_719799309408502285_n.jpg


...така да, ако сметате дека на кандидатот за Председател од ДУИ, БО ќе крахира финасиснки до задолжување само ако еден месец не земе плата, а тоа значи над 2000 Е дополнително и месечните примања на неговата сопруга која највероватно е вработена во МЕПСО и сигурно зема над 1300 Е плата, значи на БО не му се доволно 4000 Е месечно, да бидеме прецизни!

...голема срамота и харам муабет за иден кадидат за Председател на МКД даде такви бисери во јавноста, наместо да донира на сиромашно семејство тој уште се жали со скоро 4000 Е месечно!

П.С.
колку е цената на луксуз на пресадување на косата штом толку кнап се платите? :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
14 септември 2010
Мислења
216
Поени од реакции
251
цитирам:

„Ако само еден месец не земе плата, Бујар Османи ќе треба да се задолжи за да преживее.
Ова го кажува министерот за надворешни работи и кандидат од ДУИ за претседател ..“Прегледај го приврзокот 410089


Прегледај го приврзокот 410090 Прегледај го приврзокот 410095

од 1300 Е се покачи платата над 2300 Е, на функционерите, но зашто никој не пишува, кажува, дека тие дома имаат сопруги кои исто така се вработени во институции каде платите им се над 1300 Е, како што се ЕВН, ЕСМ, МЕПСО....итн

Прегледај го приврзокот 410086


...така да, ако сметате дека на кандидатот за Председател од ДУИ, БО ќе крахира финасиснки до задолжување само ако еден месец не земе плата, а тоа значи над 2000 Е дополнително и месечните примања на неговата сопруга која највероватно е вработена во МЕПСО и сигурно зема над 1300 Е плата, значи на БО не му се доволно 4000 Е месечно, да бидеме прецизни!

...голема срамота и харам муабет за иден кадидат за Председател на МКД даде такви бисери во јавноста, наместо да донира на сиромашно семејство тој уште се жали со скоро 4000 Е месечно!

П.С.
колку е цената на луксуз на пресадување на косата штом толку кнап се платите? :facepalm:
Kloshar od Ohrid brkaj rabota
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.207
Поени од реакции
35.715
... при средба со граѓаните подобро речено при митинг за предизборен претседателски кандидат на политичката партијата ДУИ, пред сите присутни хоџа му ја бакнал раката на кандидатот БО за претседател од редовите на Европскиот фронт, а сите околу со насмевка го поздравиле овој гест.

...БО на социјални мрежи од верниците бил осудуван за таков гест и злоупотреба на политички маркетинг врз личност кој не само што бил со чин во исламската верска заедница, туку и со своите 84 години не доликува пред таа толпа која се смеела да му ја бакне раката на БО, а истиот БО со воодушевување на своето лице во кој знае кој филм влезен, му годело сето тоа, срамота за годините на свештеникот да се омаловажи на таков начин, срамота за злоупотреба на исламската религија во политички цели.

Screenshot 04-21-2024 23.06.09.png


... правдањето на БО дека тоа било од благодарност на хоџа кон хирург кој спасува животи, оти имал лекарска интервенција, па се заблагодарил на таков начин бакнувајќи рака (БО куј знае од кога не оперира цело време присутен на политичка сцена, ниту пак локацијата не соодветна за таква балгодарност, ниту пак присутноста и причината на собирањето на тоа место нема врска со таа благодарност), не држи вода БО, не држи, само суптилно сака БО да се оправда и извади од незгодната ситуација, БО не заради себе, туку ради социјалните мрежи, очигледно под оделото на Армани ги нема тие 7 години домашно воспитување ниту према постари, ниту према свештеник, а се прави верник сликуваќи се во џамија во лекарска униформа, наместо обратно да биде, тој да бакнува рака на хоџата, се преврте строгите правила и во исламот!
Бујар Османи дополнил во својата реакција: „Се надевам дека ќе се извинат сите оние, кои избрзаа да просудуваат, без да сфатат за што се работело.“

...па уште криви ќе испаднат луѓето верници, колку се покварени политичарите не знаат за извини, безгрешни лажгови, па одозгора медицинско лице ццц ццц ццц!

hoxha-bujar.jpg

...инаку хоџата хафез, бил 84-годишен свештеник Иснија Топаловски, најстариот свештеник во Долнени кој 65 години служел во локалната џамија на дебрешкото село Долнени.
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
319
Поени од реакции
453
Дали ако бил атлетичар ке земал нозе да му бацува?

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.207
Поени од реакции
35.715
241279813_4313143518777590_6014976767661751580_n.jpg

...вози инкогнито, само да види дали на влезот на Археолошкиот музеј има двојазична табла! :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom