ДЕТУ Михајло Пупин-Коце металец

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Миро владее!
Почитува спортисти.

Откако го победивме неговиот клас на турнирот во мал футбал ни дозволуваше да тренираме наместо да идеме на настава (на 7 момци што бевме во екипа) за на крај да бидеме шампини на генерацијата и на крај 2 место во цело Коце уште во 2 година :)
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Јебига ми навираат спомени сега кога го читав ова, и јас завршив во Коце тоест се запишав првата година кога го преименуваа во Михајло Пупин,во деведесетите завршив има многу професори којшто сте ги пишале и што нестеги пишале имаше дури и поголеми легенди од Ратко Бошко и др Нај голема легенда Беше Ацо физичко шо предаваше,Љубица Вучкович македонски која на сите ни беше мајка,(небеше мажена жената)и секоја генерација си имаше по некој љубимец на кој што му купуваше и гардероба и патики тогаш се пензјонираше љубица, иначе брзиот е брз откако почна да пишува книгазаедно со Тодор Петров и овој го поеба Петров си ги присвои авторските права и Марјан остана со прст у уста,Па тука е Мољим Техничко цртање, па Бранко Одбрана којшто имаше масифацијален грч и нонстоп насмеана фаца па дури и кога се дере :pos2: и уште многу многу легенди којшто ги нема повеќе
пс го Заборавив Славе соцјологија кој самоштоја отвори сендвичарата и за петка му носевне вилушки како доказ дека одкај него ги купуваме сендвичите :vozbud:
 
H

HCL

Гостин
Да рашараме тема малку, од носталгични причини.

Наградно прашање, пронајдете ја "личноста":



И да не ја заборавиме Софче со големиот *ахм* хардвер:

 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
јас сум запишан таму и да ви кажам цареви се професорите,тој еден по технчко цртање леле зборуваше нешто за хартија и еден се избаци тоалетна и му вика овој ај оди види дали сум во веце ако не сум таму дојди да ми кажеш:vozbud::vozbud:
а таа по физика стара си некоја не и го знам името еден прашува професорке може да отворам прозор и оваа вика ај провери па кажи ми :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Значи...3 ден у школо ми е ...МН закон е ! класен ми е Миро по историја... А денес Споменка ме гаѓаше со креда:tapp:..МН забегани фаци иам у клас... 30 души..нема женски...тоа е се сеа за сеа :helou::helou:
Све дур е креда е супер

тип : пази се од клучевите нејзини
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
јас сум запишан таму и да ви кажам цареви се професорите,тој еден по технчко цртање леле зборуваше нешто за хартија и еден се избаци тоалетна и му вика овој ај оди види дали сум во веце ако не сум таму дојди да ми кажеш:vozbud::vozbud:
а таа по физика стара си некоја не и го знам името еден прашува професорке може да отворам прозор и оваа вика ај провери па кажи ми :pos2::pos2::pos2:
Споменка е таа ... :D иначе ти кој клас си ? :helou:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
јас сум 1-4 класна ми е емилија по електротехника и е мн добра :)
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
0
ЕЕ се сеќавам Бошко по географија кога го измаваа ( ајде ти маже ) додуша предвремено у пензија го пратија на крај година ,удри еден мој школски со песник во врат,го отепа ми се чини ко вчера се сеќам . Сите ги палевме тетратките на игралиште (под а - еолски релјеф - нов ред ). После дојде една изгубена до немај каде или па не и се уопсте замараше па ма час се мававме со тоа пластиката од подот (да си видам паметот сега)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
кажете дали да се записувам у коце дали е добро едни велат добро едни не е кажете васе мислење ви благодарам
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Тоб е брачкооо :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
пишува во тоа конкурсот дека ке зе записат 400 македонци и 400 албанци во коце а викат нема албанци во коце казете несто за тоа? и кажете некој што учел или уште учи таму како е добро ли е казете несто ?
 

elektro

Генијалец
Член од
11 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
40
Абе какво КОЦЕ за оценки и не е толку страшно се друго е за никаде брат.НЕ се запишувај (мое мислење)па ти како сакаш
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
а ке ме примат ли и ако имам полалце 2 бода од тоа сто бараат ако знае некој нека казе?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
ajde luge kazete nesto dobro loso za koce pobrzo treba da se zapisuvam.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Дали знаеш што би сакал да учиш во средно. Дали имаш некои желби од типот сакам да имам повеќе женски у клас и сл. Дали сакаш да ти биде блиску до дома.
Јас кога бев како тебе, бев сигурен за првото и за третото. И не се покаав никогаш за изборот. Завршив електроничар 2001 година.

За 2та бода мање више, мислам дека ќе зависи и од бројот на пријавените кандидати. Не знам како е сега, но јас кога се запишував највеќе гужва имаше на смерот електроника, и тие што не успеаја да се запишат на тој смер учеа 1 година на други смерови, па потоа се префрлаа на посакуваниот (електроника или автоматика и сметачка техника).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom