Гуми (пневматици)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.766
Сум возел мишелин едни со в шара, во споредба со савата се нуула за копање по негазен снег
Па тоа ми беше муабетот...Савата е пред све за многу снег...додека Мишелинот нема такви длабоки сегменти. Какви сакаш стави материјали...сегментите се тие кои работат во снег.

Ако некого го интересира.....не ми е тешко да објаснам како работат сегмените
 
A

Avenger99

Гостин
Па тоа ми беше муабетот...Савата е пред све за многу снег...додека Мишелинот нема такви длабоки сегменти. Какви сакаш стави материјали...сегментите се тие кои работат во снег.

Ако некого го интересира.....не ми е тешко да објаснам како работат сегмените
Ова нема врска. Од искуство кажувам, Мишелинот е во сите сегменти подобра од Савата. Не дека Савата е лоша гума, баш напротив, за парите ите како вреди. Со мишелинот не се споредува ни на длабок снег.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.766
Кој има пари нека зИма Мишелин или Данлоп.....Пирелито се многу тврди бидејќи се наменети за жешкиот италијански асфалт, слично како и Бриџстоунот.

Кој има помалку пари...без експерименти......Сава или евентуално Тигар

Сум се горел со Нокиан(втората година веќе беа камен тврди и ми ја уништија предницата), Кумхо...се направија како пластики и во клучен момент наместо да закочат......излизгаа како санки....сега имам напред Матадор назад Сава(помалку шара имаат....затоа) и Матадорот се многу бучни
 
A

Avenger99

Гостин
Препорака од мене за Тојо зимски, ги земав од Еуроимпекс( Пежо), малце се поскапи од Савата и Тигарот, али ова им е 4 и последна година, презадоволен од нив, иначе се согласувам, кој вози доста на зима и има пари, нема дилема, Мишелин или Континентал.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Sava Eskimo S3+ или Sava Eskimo HP2 ? Со цената се тyка негде, за нијанска е поскапа hp2. Ме интересира која е подобра исклучиво за во зима, и која е разликата?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Sava Eskimo S3+ или Sava Eskimo HP2 ? Со цената се тyка негде, за нијанска е поскапа hp2. Ме интересира која е подобра исклучиво за во зима, и која е разликата?
Ес 3 плус ... помека е ја имам јас на бмв со задна влеча и се топ како и колеги и пријатели
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.766
Генерално речено.....кој ќе купи Сава нема да зажали.....ќе те извадат од било која ситуација која зависи од гумите.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Sava Eskimo S3+ или Sava Eskimo HP2 ? Со цената се тyка негде, за нијанска е поскапа hp2. Ме интересира која е подобра исклучиво за во зима, и која е разликата?
Според тоа што имам прочитано на еден хрватски форум, Сава С3+ е подобра само во дебел снег, а Сава Хп2 во се друго е подобра.
Каде ги гледаш гумите ?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Според тоа што имам прочитано на еден хрватски форум, Сава С3+ е подобра само во дебел снег, а Сава Хп2 во се друго е подобра.
Каде ги гледаш гумите ?
Na srpski forum.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ми требаат добри зимски половни 15ки.

Исто така и 13ки зимски ако има некој нека понуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom