Група 2 (MKD, ESP, DEN, GER, CZE, SLO), главна фаза - Вараждин

Кои две селекции ќе одат во полуфинале?


  • Вкупно гласачи
    137
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Велковски - Најлош ракометар што сме го имале
Деки Бој - Да скрши нога и никад више да не заигра
Гоце Џинџерот - Двете да ги скрши


Толку имам да кажам..
Велковски беше одличен вчера,јас прв ќе си признаам тоа,иако уште имам големи сомнежи за тоа колку може да прерасне во квалитетен ракометар.[DOUBLEPOST=1516783985][/DOUBLEPOST]
МАРТИН ФАКИНГ ВЕЛКОВСКИ ИС ОН ФАЈР :D
Дели асистенции како Миха Зарабец :D :D

Ќе ги плеснеме Чесите бе, без гајле.
Ок заев мали,ист малер сте со идолот твој.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Што го серете Мартин Велковски има 20 години и беше ставен во оган со Шпанија, а вчера изигра сосема солидно да не речам најдобар поединец...не викам дека ќе биде играчиште ама дека е најлош ракометар што сме го имале е потополно неточно зошто сме го имале Златко факинг Мојсовски во екипа...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Ako mozhe nekoj expert da odgovori zasho Lazarov ne pucashe penal mesto dudukot Manaskov...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ako mozhe nekoj expert da odgovori zasho Lazarov ne pucashe penal mesto dudukot Manaskov...
Затоа што времето истече и кога е таква ситуацијата само тие што биле на терен смеат да шутираат пенал или слободен или пак да се во жив ѕид. Поради таа причина и Жалуз преклани кога маваше слободен против Вардар во Јане на полувреме, не оставаа да излезе Дибиров и да влезе Македа во живиот ѕид.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Велковски беше одличен вчера,јас прв ќе си признаам тоа,иако уште имам големи сомнежи за тоа колку може да прерасне во квалитетен ракометар.[DOUBLEPOST=1516783985][/DOUBLEPOST]
Ок заев мали,ист малер сте со идолот твој.
Прво полувреме 10 пробивања имаше
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Не ги разбирам тие што ги навредуваат ракометарите, какви се такви се наши се и подобри немаме...и они сакаа да победат дадоа се од себе ама ете не се случи тоа што сите го посакувавме.
Кире е ниво повеќе од сите во репрезентацијата ама може да се каже дека е ниво повеќе и од сите други десни бекови на првенството дури и на тие години, таков играч ретко се раѓа и малку е глупо од Велковски да очекуваме да биде ко Кире.
 
Член од
22 јануари 2017
Мислења
177
Поени од реакции
135
Дали имате заприметено кога шутира Лазаров пенали, секогаш прави еден лажен шут... Па човече и јас те научив, камо ли голманиве, не ни трепнуваат не се мрдаат на твојот прв лажен шут.
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Дали имате заприметено кога шутира Лазаров пенали, секогаш прави еден лажен шут... Па човече и јас те научив, камо ли голманиве, не ни трепнуваат не се мрдаат на твојот прв лажен шут.
Прво не е така, вториот пенал го шутна без лажен шут, второ Кире да ти излези до тебе ќе се мочниш од страв а не па пенал да ти шутка
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
За да има успех еден тим, мора на сите играчи да му се врежи во глава дека се поддеднакво важни на терен. Се додека непочни да се работи на овај дел, уште долго ке неаме среќа.
Неможи цела игра да се сведува само на еден играч сите овие години, незнам како е наметнат ваков ритам на игра и дали воопшто можи да се одстрани...

Повеќе од половина играчи од репрезентацијата играат во професионални тимови, далеку од тоа шо ги плукате дека невредат и појма немаат, да не ги биваше немаше ни да стигнат таму каде шо играат.

- Водовте и сами, без Киро на терен, како тотални аматери играат, и тука е всушност и најголемиот проблем сите овие години... Концептот сведен само на еден играч.....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.910
Поени од реакции
84.315
Ај да видиме вечер како ќе одиграме.
Убеден сум дека се во тешка депресија играчиве..пошто прво мене ме уништи утакмицава, можам да замислам играчиве.

Ама....со победа против Данска многу веројатно ќе стигнеме до борба за петто место...Данците нема за што да играат чинам сигурно играат 1/2 финале...

Фала богу не викам дека ќе тепаме или дека имаме шанса за тоа....Ама викам дека ептен е битна утакмицава за тоа да видиме кој е идентитетот на оваа Раулова чета.

Дали се уште сме лузери што се откажуваме кога е тешко и немаме шанса, или сепак машки ќе изиграме за себе си и ќе гриземе налутени после поразот од вчера, особено кога уште имаме шанса за успех, и петто место може да ни донесе директен пласман на СП.

Така да...ајде да гриземе да му ебам мајката :D
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Ај да видиме вечер како ќе одиграме.
Убеден сум дека се во тешка депресија играчиве..пошто прво мене ме уништи утакмицава, можам да замислам играчиве.

Ама....со победа против Данска многу веројатно ќе стигнеме до борба за петто место...Данците нема за што да играат чинам сигурно играат 1/2 финале...

Фала богу не викам дека ќе тепаме или дека имаме шанса за тоа....Ама викам дека ептен е битна утакмицава за тоа да видиме кој е идентитетот на оваа Раулова чета.

Дали се уште сме лузери што се откажуваме кога е тешко и немаме шанса, или сепак машки ќе изиграме за себе си и ќе гриземе налутени после поразот од вчера, особено кога уште имаме шанса за успех, и петто место може да ни донесе директен пласман на СП.

Така да...ајде да гриземе да му ебам мајката :D
Top post.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ај да видиме вечер како ќе одиграме.
Убеден сум дека се во тешка депресија играчиве..пошто прво мене ме уништи утакмицава, можам да замислам играчиве.

Ама....со победа против Данска многу веројатно ќе стигнеме до борба за петто место...Данците нема за што да играат чинам сигурно играат 1/2 финале...

Фала богу не викам дека ќе тепаме или дека имаме шанса за тоа....Ама викам дека ептен е битна утакмицава за тоа да видиме кој е идентитетот на оваа Раулова чета.

Дали се уште сме лузери што се откажуваме кога е тешко и немаме шанса, или сепак машки ќе изиграме за себе си и ќе гриземе налутени после поразот од вчера, особено кога уште имаме шанса за успех, и петто место може да ни донесе директен пласман на СП.

Така да...ајде да гриземе да му ебам мајката :D
Utakmicava e da se bidi ili ne, sega trebi najmnogu Fitiljot da se dokazhi, neka igraat bez nikakov pritisok i onaka skandinavsko ladnokrvni, jas na ova utakmica bi go igral Popovski mesto Georgievski.. eve shansa za revanshizam so Dancite za kobnata 2012 godina.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Шпанија и Германија да не заврши реми (што е доста веројатно сценарио) и Словенија која вчера ја тепаше Шпанија да ја победи Чешка, е исто така реално сценарио. Значи останува ние да ја победиме Данска, секако тоа е најтешкиот дел од трите мисии. И аман више од коментари “боље нека не ја играат оваа со Данска дрва невидени“... Сфаќам сите жалиме за пропуштената можност и ете што бевме блиску до полуфинале и прокоцкавме 5 гола предност, ама да бидеме реални Македонија нема квалитет за топ4 репрезентации, се што ќе направиме повеќе треба да бидеме среќни. Вака многу лесно е да судиме кој немал храброст за шут, кој направил највеќе пробивања, кој бил најдрво, а пред почеток на првенството да понудеше некој до последен меч да сме во игра за дуел за 5то место со две раце ќе прифатевме
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.183
Кој го прати Кире знае дека (посебно на репрезентативни настапи) редовно се тремосува пред вакви шутеви. Значи од кога знам за себе ги промашува, дали клучни седмерци дали шутеви. Али тоа е нешто што е во глава. Не може да се каже лош збор за него, да играше вчера минимум 4 гола разлика ќе тепавме. И за комплетнава репрезентација е така. Нема константност во играта, последните 15 минути беа тотално безидејни. Тоа е така бидејки се приближува крајот на натпреварот каде секоја грешка може да влијае на резултат и на нашиве им се сечат и нозе и раце. Проклет е тој менталитет. Затоа вчера се крстев во моментите кога имавме шанса да набилдаме разлика и над 5 тоа да го направиме, бидејќи секогаш доаѓа до наш пад за кој мора да имаш добра разултатска предност. Кога ни поведоа во 56 минута знаев дека многу тешко ќе излеземе од гомнава.Криво ми е што немавме шанса комплетни да се бориме за најголемиот пласман на едно првенство. И да, Раул е бог за мене, ама мора да се согласам за критиките за Кузмановски и за Митревски. Не смееше да ги заборави на клупа, посебно кога играат Талески и Борко. Ама тоа е.
Мора федерацијава да мисли на време како понатаму. Не смееме повторно да паднеме во дупка од 10 години без Европско или Светско Првенство. По цена и да се натурализира некој десен бек, па во тоа време да чекаме на Серафимов, (нејкам да бидам погрешно сватен ама за мене оној Велковски никад нема да биде ракометар, мое мислење). На голманска позиција полека мора да им се дава веќе простор на Ѓорѓевски и Томовски. И мора да проработат уште клубови на високо ниво во Македонија ако сакаме репрезентативен квалитет. Мора младите играчи да добиваат минутажа и искуство. Денес со Данска што да се каже? Глупо е да бидеме нереални оптимисти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom