Група 2 (MKD, ESP, DEN, GER, CZE, SLO), главна фаза - Вараждин

Кои две селекции ќе одат во полуфинале?


  • Вкупно гласачи
    137
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 март 2017
Мислења
312
Поени од реакции
520
Seuste ne mozam da svatam kako nekoj ovde mozat tolku da go velicat ona seljaciste od trener Vujo. Tipot e tolku primitiven kako lik so negovite cesti ispadi kon sudiite, tepanje so treneri, zastanuvanje na gol linija i red drugi gluposti koj gi ima napraveno. Definitivno trener koj saka da bide vo centarot na vnimanie so negovite ispadi i tajmauti kao ke kaze nesto "smesno" za da moze da gi zapali negovte fancinja da go vrtat po youtube. Kolku e samo "CAR" zatoa sto mu kazal na Blagotinchek deka Kanelas je mrtav igrac i ako on tebe pomine sa fintom ja cu ondak ubiti i tebe a i mene haha vrlo takticki. Ne mozam da zamislam kako moze edna drzava kako Slovenija da bide zadovolna so trener kako Vujo pa sakase i da ja povlece reprezentacijata od prvenstvoto.., mozebi napravi nekoj uspeh na minatoto prvenstvo i poseduva nekoj kvaliteti kako trener ama vleva takva nedisciplina so negovite ispadi,jas sum siguren deka drzava kako Slovenija so takvi rakometni talenti koj sto gi poseduvaat bi deluvale daleko podobro i poorganizirano dokolku bi imale drug trener a ne Vujo. Se dodeka e ovoj trener nema da vidat nisto poveke od polufinale osven po Skandali po nisto drugo nema da gi zapamtat , a imaat i te kako sansi za nesto poveke pa i da osvojat nekoe prvenstvo ako go smenat Seljakot. Posledniot seljacki ispad na Vujo protiv Ceska kade mu vikase na sudijata: PUSI KURAC PUSI KURAC PUSI KURAC odvratno.
Fala bogu Vardar na vreme se otarasi od ovoj seljak, kakov samo upgrade napravija so Raul za pocit.Tipot vleva sigurnost ,disciplina, smirenost, pocit vo timot , zatoa i ima a i ke ima uspesi vo naredniot period.

P.S. Komiti nemojte da me ubiete, samo zatoa sto go napadnav vasiot vi milenik, ipak e ova moe mislenje i ne mora nekoj da se soglasuva so istovo.
 
Последно уредено:

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Seuste ne mozam da svatam kako nekoj ovde mozat tolku da go velicat ona seljaciste od trener Vujo. Tipot e tolku primitiven kako lik so negovite cesti ispadi kon sudiite, tepanje so treneri, zastanuvanje na gol linija i red drugi gluposti koj gi ima napraveno. Definitivno trener koj saka da bide vo centarot na vnimanie so negovite ispadi i tajmauti kao ke kaze nesto "smesno" za da moze da gi zapali negovte fancinja da go vrtat po youtube. Kolku e samo "CAR" zatoa sto mu kazal na Blagotinchek deka Kanelas je mrtav igrac i ako on tebe pomine sa fintom ja cu ondak ubiti i tebe i mene haha vrlo takticki. Ne mozam da zamislam kako moze edna drzava kako Slovenija da bide zadovalna so trener kako Vujo pa sakase i da ja povlece reprezentavijata od prvenstvoto.., mozebi napravi nekoj uspeh na minatoto prvenstvo i i poseduva nekoj kvaliteti kako trener ama vleva takva nedisciplina so negovite ispadi,jas sum siguren deka drzava kako Slovenija so takvi rakometni talenti koj sto gi poseduvaat bi deluvale daleko podboro i poorganizirano dokolku bi imale drug trener a ne Vujo,. Se dodeka e ovoj trener nema da vidat nisto poveke od polufinale osven po Skandali po nisto drugo nema da gi zapamtat , a imaat i te kako sansi za nesto poveke pa i da osvojat nekoe prvenstvo ako go smenat Slejakot. Posledniot seljacki ispad na Vujo protiv Ceska kade mu vikase na sudijata: PUSI KURAC PUSI KURAC PUSI KURAC odvratno.
Fala bogu Vardar na vreme se otarasi od ovoj seljak, kakov samo upgrade napravija so Raul za pocit.Tipot vleva sigurnost ,disciplina, smirenost, pocit vo timot , zatoa i ima a i ke ima uspesi vo naredniot period.
Komiti nemojte da me ubiete, samo zatoa sto go napadnav vasiot vi milenik, ipak e ova moe mislenje i ne mora nekoj da se soglasuva so istovo.
ја уште не можам да сфатам како некои ликови пишуваат сВаќам.
сфаќам значи да разбереш нешто, сваќа е дел од семејството.
Словенците се задоволни од Вујо, затоа што е добар тренер. Има огромно знаење и им донесе бронзена медалја. Сега е тренер во Копер каде што одлично работи и е на второ место на табелата. Ако Вујо влева недисплина тогаш не знам што да кажам за другите тренери. Секако дека сите Словенија само по тоа ќе ја запамтат, зошто нели немаат играчи на првенствово ко Зарабец, Јанц, Благотиншек и гранитна одбрана. Ако најдеш еден спортист, тренер кој што не опцул судија во фаца да ме плукнеш.
ЕДЕН Е ВУЈО!
 
Член од
23 март 2017
Мислења
312
Поени од реакции
520
ја уште не можам да сфатам како некои ликови пишуваат сВаќам.
сфаќам значи да разбереш нешто, сваќа е дел од семејството.
Словенците се задоволни од Вујо, затоа што е добар тренер. Има огромно знаење и им донесе бронзена медалја. Сега е тренер во Копер каде што одлично работи и е на второ место на табелата. Ако Вујо влева недисплина тогаш не знам што да кажам за другите тренери. Секако дека сите Словенија само по тоа ќе ја запамтат, зошто нели немаат играчи на првенствово ко Зарабец, Јанц, Благотиншек и гранитна одбрана. Ако најдеш еден спортист, тренер кој што не опцул судија во фаца да ме плукнеш.
ЕДЕН Е ВУЈО!
Te sfativ :), fala ti na sovetot, inaku makedonskiov mi je slaba strana priznavam :)[DOUBLEPOST=1516958880][/DOUBLEPOST]Drugo mi bese zborot, ne rekov deka Vujo ne poseduva kvaliteti kako trener ama moe mislenje e deka ne e trener za najvisoki dostreli. Ne veruvam deka nekogas ke i donese titula na Slovenija a i na bilo koj tim kade sto ke e trener, zboram za tutula na nekoe elitno natprevaruvanje. Bas poradi negovite ispadi i nedisciplina nema da bide nigokas vo vrvot na najdobrite...
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.331
Кое интервју? :cautious:
http://www.balkan-handball.com/ehf-euro-2018/veselin-vujovic-najavljuje-euro-2018-ocekujte-iznenadjenja-i-dobar-rukomet/

Имаш подолу видео 20тина минути, незнам од кога почнува да зборува за Македонија. Нешто во стилот "македонците се занесени веруваат дека можат и до медал, медиумите пумпат еуфорија" итн слични муабети.
Мислам се океј, во право е дека сме еуфорични ние пред секој ваков настан, али немораше со тој тон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom