Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Хихихии реми изиграа Новиве Зеландовци:) Ова Словациве шупаци големи! Абе доста им е и до тука што стигнаа. Сеа после групи пакување и по дома, доста!!!:tv:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Голема услуга им направија на Италијанциве.И после ваков расплет на настаните ако не помине група Италија би било најголем резил,што не верувам дека ќе се случи.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
А што ќе кажеш за клипов и за уште 2-3 вакви ситуации во текот на натпреварот и уште стотици вакви ситуации во текот на минатите првенства и натпревари абе мочко еден среди си ја главата малце па после коментирај
Италија била светски шампион у гз можат да си ја набутаат таа титула клошари ,не оти ме заболе кој ќе биде шампион дали Холандија или некој друг ,дефинитивно секој нормален со 2 грама мозок не би прифатил некоја смрдена фудбалска нација како италија за светски шампион ,највеќе поради овие причини ...



а ти да си го прибереш малку речникот и да не вреѓаш тука, за ова мислам дека бан треба да добиеш, имај малку барем култура за тие 22години
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
а ти да си го прибереш малку речникот и да не вреѓаш тука, за ова мислам дека бан треба да добиеш, имај малку барем култура за тие 22години
Абе ти најде да му објаснуваш на најголемиот искомплексиран клошар на форумот каков речник да користи? Одби му на глупост, не го цитирај воопшто нека крши глава кретенот. Него ќе го прашаат дали Италија ја признава за Светски шампион или не. Типичен малоумник.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.592
Поени од реакции
6.958
Ќееф ми се направи за Нов Зеланд :) .. Дечкиве храбро изиграа и добро им парираа на словаците, без пардон. Словачка не прикажа нешто посебно добра игра за да победи на овој натпревар.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.836
Поени од реакции
6.838
Со ваква игра Словачка слободно можеме да ја е**** во Братислава на стартот од квалификациите наесен.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Сами се закопаја Словаците, да тргнеа поофанзивно порано можеа и втор гол да постигнат вака...:jaj:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Леле добро каков е овој вирус сите играат на некој случаен гол кој се надеваат дека некако дека ќе го пстигнат (и сами не знаат каок најголем дел од репрезентацииве) и дека после ќе успеат да го одбранат тој резултат до крај не правејќи ништо. Ми се гади од фудбалот на првенствово генерално гледано.

До сега само Германија прикажа нешто и се надевам и Бразил и Шпанија ќе и се приклучат. Холандија не ги исполни очекувањата (барем според мене) ама има потенцијал за нагоре.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Не издржаа Словаците ќе беше поинтересно во завршницата од мечевите но толку им е потенцијалот .. Италија и Парагвај одат понатаму :)
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Не ја гледав Словачка а баш ме инетересира како играле , ќе имаме ли шанси против нив на наредните квалификации.
Читам дека не биле којзнае што, ама сепак фактот дека се квалифицирале за светско значи нешто.
Може ли некој да направи споредба Словенија/Словачка,за мене Словенија имаше најтапа игра од сите репрезентации до сега.
 
А

Анноун

Гостин
a slovacka , a slovenija , edno isto . inaku moze slobodno da kazam deka ne sme nisto poslabi od niv. imame gore dole ist kvalitet. koga pocna da gi redi komentatorov ovie od prva postava koj kade igral se fativ za glava, xanthi be . znaci isto ko nas se , po nekjo asalen ( hamsik , vittek , skrtel ) i onakvi za popolnuvanje mesto (skrba,mucha i ostali) . ne smeeme nikako da dozvolime da izgubime ovei , u gosti nereseno i da gi poebeme na filip 2 .
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
New Zaeland vs. Slovakia 1-1

Резултат кој најмногу им одговара на Италија и Парагвај,
Во второ коло победа на Италија и Парагвај ке значи втора рунда
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Арно им направија на Словенците....кога незнаат.....и така нивниот гол беше од офсајд......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom