Група Ф (Италија, Парагвај, Нов Зеланд, Словачка)

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ах овие Талијанциве неможам да ги смислам,а не да ги гледам...Поглзларска репрезентација немам видено.Во првите мечеви ќе губат,па после ќе играат нерешено,па ќе паѓаат,па ќе се провлечат на пенали и ќе влезат во финале.Ни фудбал немаат ни ништо,а ни серија а не е нешто поарна.Со задоволство сакам да испаднат по групи,ако не по групи,нека ги посрамоти некој во осмина финале...Ќе има голема борба меѓу Нов Зеланд,Словачка и Парагвај...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Се ми се чини дека Италија ќе биде копија на Франција. Можеби ќе поминат поради далеку послабите екипи Словенија и Нов Зеланд отколку во првава група ама во втора фаза мислам дека нема што да бараат.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ајмо следен падобранец нека се јави со нешто остроумно ...:tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Се ми се чини дека Италија ќе биде копија на Франција. Можеби ќе поминат поради далеку послабите екипи Словенија и Нов Зеланд отколку во првава група ама во втора фаза мислам дека нема што да бараат.
можеби до некаде си во право и мене ме фаќа страв... ама Италија и кога е била многу јака ја играла истата оваа игра... ќе видиме како ќе се одвиваат настаните
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
можеби до некаде си во право и мене ме фаќа страв... ама Италија и кога е била многу јака ја играла истата оваа игра... ќе видиме како ќе се одвиваат настаните
:pos2:

--- надополнето ---

Мислиш на оваа "игра" :tv:

 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Друже сам себе си се убијал со клипов ...:tv:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Лелеееее абе ти зарем постави клип во кој некој играч глумел?
Знам дека не гледаш од вчера фудбал, па срамота е да ставате такви клипови, ај најдете ми една репрезентација, уствари еден играч кој не одглумил барем еднаш во својата кариера...
Италијанците играат таков фудбал, кој за разлика од она пимплање околу шеснаесетник 20 минути за да се најде празнина па ако не иде врати ја назад до голман е подобра...
Јас се курчам кога гледам како некоја екипа како Барса или сега Шпанија се обидуваат да не изгубат топка а во исто време и да постигнат гол, Е ТОА ГО НЕМА НИ ВО БОСНА...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Се ми се чини дека Италија ќе биде копија на Франција. Можеби ќе поминат поради далеку послабите екипи Словенија и Нов Зеланд отколку во првава група ама во втора фаза мислам дека нема што да бараат.
Ти пријателе уште групите не ги знаеш даваш стручни коментари и предвидувања.

Уствари извини, знам, ги мешаш Словенија и Словачка. :pos:
 

Lipski

FORZA JUVE
Член од
5 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
13
Друже сам себе си се убијал со клипов ...:tv:
Поентата ми беше од толку пенали досудени од кои првиот е од оние (за Италија таков да досудат цел форум 2 години ќе плука колку расипана репрезентација се), пак неможат да тепат. Се гледа колку се јаки (ова за Холандија го мислам) и со нивната "феноменална" игра колку далеку стигнуват на секое европско или светско натпреварување :tv:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
врати го, ама ти нема да се вратиш дома :tv:

за вечер би сакал едно реми за потоа да влезат Јапанците...
а утре да видиме дали ќе одат по стапките на Англија,Франција,Шпанија или АргентинаХоландија...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Абе дечки, тотално заборавив да прашам. Што се деси со Буфон, зашто го сменија на полувреме. Ја све си мислам дека дошло до кавга у соблекувална. Има ли некој информации ?
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
^
Слушнав дека имал проблеми со грбот веќе подолго време ,па тоа било причината зошто бил заменет на полувреме ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom