Група Б | Јесенице | - ЕП Словенија 2013

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Него ептен јако што изгубија Црно Горциве. И преклани вака. Ние губиме прв меч, они добиваат и на крај отпаѓаат од група :ROFLMAO:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Браво за латвијците!!! Штета што не беше тројка оној шут, 2 разлика мислам дека може многу важни да бидат, во евентуален круг, со оглед дека ние изгубивме 1 разлика. Како и да е изненадувањата продолжуваат...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Многу ги величите Србиве, не верувам да победат се до крај. Ќе биде многу комплицирано во нашава група, сигурен сум.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Многу ги величите Србиве, не верувам да победат се до крај. Ќе биде многу комплицирано во нашава група, сигурен сум.

Да, да и јас така мислам после победиве на Латвијциве... Србите нема шанси се да победат не се до толку добри... Впрочем нема никој се да победи во групата...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Значи сега ако Литва и Србија си ги победат сите утакмици до крај, а ние да ги добиеме Босанците и Летонците, влагаме во втора фаза????
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.809
Поени од реакции
15.899
Србија ако изгубе, тоа ќе биде или од нас или од Латвија, БиХ и Црна Гора секако ќе ги совлада. Е сеа убаво би било ние денес и утре да сврзиме две победи, па после полесно ќе се дише. Ма да и една ќе ни заврши работа, евентуално ако на крај ги совладаме Летонците и Босанците, Херцеговците ќе ги помилуваме.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Значи сега ако Литва и Србија си ги победат сите утакмици до крај, а ние да ги добиеме Босанците и Летонците, влагаме во втора фаза????

Па ќе видиме... Не сум сигурн кој е tie-breaker=от на првенството...
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Колку само психолошки добро ќе дојде за нашите кошаркари овај пораз на црнагора ни тие самите не се свесни :D Одиме вечер на победа и ништо друго, по некоја си пресметка 2 победи би биле сосема доволни за втор круг :) МА-КЕ-ДОНИЈА!!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.932
Дајте некој добар лајв-скор за кошарка каде може да се следат резултати од првенството?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Значи сега ако Литванија и Србија си ги победат сите утакмици до крај, а ние да ги добиеме Босанците и Летонците, влагаме во втора фаза????
Да , доколку ја победиме Летонија со два разлика .
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Србија ако изгубе, тоа ќе биде или од нас или од Латвија, БиХ и Црна Гора секако ќе ги совлада. Е сеа убаво би било ние денес и утре да сврзиме две победи, па после полесно ќе се дише. Ма да и една ќе ни заврши работа, евентуално ако на крај ги совладаме Летонците и Босанците, Херцеговците ќе ги помилуваме.

Црногорците редовно на лепче ги мачкаат србите. Јас баш мислам дека тој пораз не им бега, за другите ќе видиме. На Црногорците се што им е битно нa првенството е Србија да ја тепаат :)
--- надополнето: 5 септември 2013 во 16:50 ---
Дајте некој добар лајв-скор за кошарка каде може да се следат резултати од првенството?

http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?acc=1&gameID=23794&lng=en

Ова ти е од Црна Гора - Латвија... Овде лево можиш да си ги кликаш следните утакмици...
 
1

1292

Гостин
Доколку Латвија изгуби се до крај, Македонија ги тепа само Латвија (+2) и Босна, Црна гора ја добие само Босна, ние одиме понатаму и со 2 победи.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Црногорциве многу веројатно е да ја доживеат истата судбина од 2011, е сеа, финтава е дали и ние ќе ја доживиееме истата од тогаш? :D

Или Летонија ќе биде сега најпријатното изненадување. :)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Ако веќе е победиме србија,тогаш и победа против летонија би била доволна.Една победа од наредниве два меча и сме 99% во наредна рунда.Некој погоре имаше пишано дека ги величиме србиве.Јас имав пиишано дека ќе победат се до крај освен со нас нз т.е не е коментирам таа утакмица.Епа види вака сеа,кога победија тие вчера против литванија јас не гледам каде можат да запнат? Црна гора се дупк,босна исто...ќе ги збришат овие...Е сеа латвија неверувам да им направе проблеми.Повеќе ќе ни направат тие нас него ли на србија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom