Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Според мене и двајцата се тапап политичари и не ги бива, разликата е во тоа што на Ники тоа му е јасно па си бара совети од разноразни извори што надворешни што домашни, па според тие совети се координира, а Рада пуста рада, мисли дека ја бива и не и треба совет од никого, па се носи УПМ со таа нејзина вообразеност.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
СЕКАКО ГРУЕВСКИ ГО ОБОЖАВАМ ОВОЈ ЧОВЕК :wub::wub::wub:

Шекеринска постојано нешто цимоли се нешто јне и е во ред нека биде задоволна што ја маживме конечно така да нека не лета многу :zlo:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
podobar e gruevski moze ne e iskusen ali podobar e sekerinska ne ja biva nisto posebno ne pokaza iako e dolgo vreme vo politika
 

Crash Override

H4CK1N6 15 N07 4 KR1M3
Член од
14 јуни 2007
Мислења
157
Поени од реакции
0
Gruevski povekje imam dverba vo nego sekjerinska e slaba odma moze da ja potplatat megju noze..........xD
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Груевски и ако почнува да прави кардинални грешки .
Шекеринска многу ифрустрирано ми делува а од такви жени господ да те чува.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Glasav za Shekerinska. ............................. za da bide pointeresno.:kesa:

Bidejkji voopshto nema nikakov "shtof" da ponudi shto bi rekle Hrvatite, mora da se odi na masiranje na javniot imidz. I toa radikalno. Skandal do skandal, laga do laga, shok do shok.

1. Zhensko e, a zhenite sekogash imaat prednost. Jes da e ruzhno devojcheto, no dobar hirushko-estetsko-kozmetichki tim mozhe chuda da napravi. Dodaj shminka i umereno seksipilna garderoba i gradi i go imidzot kako chedna makedonska Severina. Kaj beden narod koj se ushte gleda bugarski silikoni na Planeta TV, neshto domashno i provokativno mozhe da mu ja razgori strasta...kolku da glasa de, potoa i taka na Rada nema da i e biten narodot.

Ako epten e izgubena rabotata, Rada duri moze da isfrli nekakvo domashno (umereno) video vo javnosta pred izbori, Gruevski tuka ne moze da parira...garant cela Makedonija kje gleda.


2. Rada ima dobro prezime, bi mozhela da go koristi kako brend. Uz malku spin bi mozela da napravi nekoja reklama shto non-sto ke se vrti na TV i ke stane "himna" sekoj potsvesno da ja svirka. Toa moze samo nekoj super-profi tip da go smisli kako reklamer od Koka Kola na primer, iako bi chinelo milionski sumi. Rada ima pari na raspolaganje, ukradenite od drzhavata vo tekot na 12 godini vladeenje, koi ke moze da gi vlozhi vo kampanja (i da gi povrati). Ako navitina rabotat super-profesionalci na nejzinata kampanja, moze duri da napravat deka stvorila dobra familija, no ete i se sluchuvaat skandali ne po nejzina vina,nesjto kako Pamela Anderson. Tokmakot shto se ozhenil za nea bi go vklopil vo paralelna kampanja, posebno ako e biznismen, za da pokazhe "investicii".


3. Mozhe da se pretstavi kako "uspeshna". Kako nejzin sovetnik bi ja nateral da otvori nekakov veshtachki biznis, celosno legalen i transparenten koj nekoj drug kje i go vodi. Gruevski nema da mozhe da mu parira na "privatnik". Rada ke vraboti 50tina jadnici koi ke odat 24 saat na den i ke shirat nonstop deka Rada e dobrotvor - "glasaj za Rada ke ima vrabotuvanje".


4. Moze da napravi radikalni potezi koi ke ja shokiraat javnosta mnogu povekje otkolku bilo koj potez na Gruevski. Na pr. da izleze da kopa kanalizacii nedela dena, da se chudat site dali doagja nova era ili kataklizma...


5. Bi igral na sekakov vid seksualen skandal na Rada so Fuere, Milovanovic, Dikson, itn., bilo prirodno bilo po pat na indukcija so drogi, hipnoza itn. Zamislete go toa...


6. Sepak pozadi taa kukla e Branko Crvenkovski koj e ubedlivo najpodliot igrach, vtor samo po Koshtunica na Balkanot. Toa ne smee da se podceni. A za da dojde na vlast, mozhe da pochne da ja nudi Makedonija i na nekoi drugi shto ne vlegle vo igrata do sega - Nigerijci na primer. bi bile posebno intersni, em nafta em mafija.


Mozhnostite za manipulacija i za rasprodavanje se neogranicheni. Ako e dojdeno do se ili nishto rabotata, shok terapija mu e majkata kolku i nerealno da zvuchi. Zamisli samo da pochne da se glupira so chitanje prikazni na TV, a narodov da pochne da i fakja seir i da ja podzasaka malku...
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Абе потврдоглаво створење од Рада нема!!!!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
off topic

Misirkov напиша:
Bidejkji voopshto nema nikakov "shtof" da ponudi shto bi rekle Hrvatite, mora da se odi na masiranje na javniot imidz.
Хрватите што сакаат нека кажуваат ама тоа што се изговара како Штоф доаѓа е всушност германскиот збор Stoff што значи материјал.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
NACIONALIST напиша:
Kolku imase doverba sekerinska kaj narodot????:?
A kolku ima premierot?????
Intel ako e tuka ke ni odgovori!!!!!
Go prasala zelkata orelot, "kako leta tolku visoko, i dali moze da ja nauci" Toj i rekol deka moze i ja fatil so kangite koi taa koga mozela i se zakanuva deka kje mu gi isece toa ne go napravila. Ja krenal orelot do 98 sprat pokraj krovot na oblakoderite i ja prasal dali e spremna za letanje. Taa viknala "DA DA MOZE" i toj ja pustil.
Krajot se nadevam go znaes ? ??????
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.030
Поени од реакции
1.143
Bacillus gagous напиша:
Според мене и двајцата се тапап политичари и не ги бива, разликата е во тоа што на Ники тоа му е јасно па си бара совети од разноразни извори што надворешни што домашни, па според тие совети се координира, а Рада пуста рада, мисли дека ја бива и не и треба совет од никого, па се носи УПМ со таа нејзина вообразеност.
И јас имам исто мислење..
Но за поинтересно да е на анкетата гласав за Рада.. :)
 
N

n/a

Гостин
intel напиша:
Go prasala zelkata orelot, "kako leta tolku visoko, i dali moze da ja nauci" Toj i rekol deka moze i ja fatil so kangite koi taa koga mozela i se zakanuva deka kje mu gi isece toa ne go napravila. Ja krenal orelot do 98 sprat pokraj krovot na oblakoderite i ja prasal dali e spremna za letanje. Taa viknala "DA DA MOZE" i toj ja pustil.
Krajot se nadevam go znaes ? ??????
Pa jas krajot vise i vi go gledam,hehehe.....:zlo:
Samo ti treba da ides ili na ocno(opasen diopter ako e do toa)
ili pak u prvo oddelenie za nekoj da te nauci i da znaes:
Koj e zelkata a koj orelot!
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Definitivno gruevski. Covekot do sega super se pokaza. Dodeka bea SDSM na vlast ni se piiip Mama.
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Грујо или Рада. Грујо е искомплексирано типче, доста подмнолно, нема некоја голема ораторска способност, иако заговара некаква си демократија, околу себе гради една крајно полтронско непотистичка матрица составена од другари од детството, роднини, пријатели на пријателите и слично. Најбитно од се му е да му се упикуваат и да му го хранат егото. Со идологијата е скаран, така да денес ВМРО - ДПМНЕ му доаѓа као ДП на Гошев или ЛДП, без јасна и профилирана идеолошка матрица. За паметење е неговата изјава дека се мислел дали да стане лидер на партија или да биде консултант на србската влада што ја потврдува апсурдноста на неговиот лик, а и на верувањето дека ДПМНЕ е десна партија.

За Рада е бесмислено и да се говори. Таа е тотално безлично, немислечко и теледилигирно створче, впрочем и како се друго што ни доаѓа од коминистичката матрица на СКМ-ПДП.Нема ниту потреба да се анализира.

Заедничко и за двајцата е тоа што носат длабоки фрустрации од детството поради незадоволството од својот изглед што оставило длабоки последици во оформувањето на нивниот карактер, пред се во нивната бескрупулозност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom