Груевски vs. Шекеринска. Кој е подобар политичар?

Кој е подобар политичар?


  • Вкупно гласачи
    193
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
intel напиша:
Uste eden sto gi mrazi site sto ne se za Grujo.A zosto ni sam ne znae.


A zosto ti go mrazis Grujo????? deka e pameten, deka pokraj site opstrukcii sto mu gi vrsat gnasite se obibuva da ja kreni na noze Makedonija??? deka e krena ekonomijata za 7% za 5 meseci??? deka se obiduva da zivees kako gospodin????? zatoa go mrazite vie moronite od sds zatoa sto vi stavi kraj na mracnoto vladeenje.
Edno ke vi poracam: da go ostavite covekot da raboti zatoa sto rezultatite se gledaat, a vie na slednite izbori totalno ke ve nema.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
радмила ми беше асистентка на факултет и е кучка
 
D

Delux

Гостин
Не се работи само во стручноста,едноставо Радмила ќе разбие со зборови секој и сешто...харизмата и способноста да влиае брз луѓето тоа е дарба од природата!Два и два ќе напртави да помилсиш дека се пет...сега знам дека некој Вморовец ќе нападне експресно:)
Инаку не сум политички определен за никого,јас сум воздржан
 
Член од
16 јуни 2007
Мислења
117
Поени од реакции
1
So e be ova samo vmrowci na kajgana?Ili se toa sepak onie "kako sto vetarot duva" pa samo gledaat da bidat za onoj sto e na vlast...?
Ne mozam da sfatam vo koj pogled e Gruevski podobar od Sekerinska? Zvuci kako zabluda :lud: :uvo: ili nesolena sega.:pos2: Na koe pole toj pokazal deka e podobar POLITICAR,naglasuvam politicar....:tapp:
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
NACIONALIST напиша:
A zosto ti go mrazis Grujo????? deka e pameten,
Е ова е доста дискутабилно.......немам зборови

NACIONALIST напиша:
deka pokraj site opstrukcii sto mu gi vrsat gnasite se obibuva da ja kreni na noze Makedonija??? deka e krena ekonomijata za 7% za 5 meseci??? deka se obiduva da zivees kako gospodin?????
А како ја крена со продажби на нашите најдобри компании...Дај ти се молам...Или ја смали невработеноста со бришење на луѓе од списоците во Агенциите за вработување

NACIONALIST напиша:
zatoa go mrazite vie moronite od sds zatoa sto vi stavi kraj na mracnoto vladeenje.
Јас мислам дека ова недолично однесување не треба да се толерира....

NACIONALIST напиша:
Edno ke vi poracam: da go ostavite covekot da raboti zatoa sto rezultatite se gledaat, a vie na slednite izbori totalno ke ve nema.
Е баш и тоа да го видам наредните Локални се наши...(Сите градоначалници се п****** од владината партија како се викаше ја изумив)...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
honey-boney напиша:
So e be ova samo vmrowci na kajgana?Ili se toa sepak onie "kako sto vetarot duva" pa samo gledaat da bidat za onoj sto e na vlast...?
Ne mozam da sfatam vo koj pogled e Gruevski podobar od Sekerinska? Zvuci kako zabluda :lud: :uvo: ili nesolena sega.:pos2: Na koe pole toj pokazal deka e podobar POLITICAR,naglasuvam politicar....:tapp:
Сваќам , тешко е кога се менува власта и голем дел од привиелигиете одат во маглата ама не сваќам како ти со твоите 15 год , толку многу се разбираш од политика и ја нарекуваш Шекеринска добра политичарка , ќе те замолам да ме просветлиш и наброиш барем нешто добро што има марионетата направено .
Лично би ја депортирала ама то е веќе друго.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Нервозни млади комуњарчиња кои сеуште немаат ни право на глас а се мешаат у политика...:))))

И како и обично, ќе изнакажат работи кои немаат воопшто никаква тежина ниту аргументираност за да може човек да возврати како што треба ниту ништо...Штета...

Онаа 15 години има а ми се фура нешо „шо е бе ова све вмровци“...а поима нема што значи ВМРО за Македонија...не дпмне, туку само вмро...:tapp:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Мое мислење е дека секој оној што е дел од овој форум со самото тоа што е член значи дека има сопствено мислење кое секако во одредени случаи се поклопува со ставовите на партијата (секако доколку е партиски определен).

А факт е дека на оваа анкета Груевски ја има поголемата доверба на форумџиите. Верувајте дек 32 гласа, не може да ги добие само од оние што се членови на партијата на власт и не заборавајте на оние членови на форумов кои не се партиски определени (или не членови на партијата) а се изјаснија дека се ЗА Груевски (а најло.Ако сите тие гласови што ги има добиено премиерот на оваа анкета (32) се врз основа на партиско членство, тогаш ќе испадне дека КАЈГАНА е НАЈВМРОВСКИОТ форум во Македонија, или па форум што го контролира партијата на власт-што звучи многу смешно.

И на крајот кој губи има право да љути. Тоа е сосема легитимно и демократско право на сите. Или што би рекол Груевски: ”Секогаш кога СДСМ (и нивните подржувачи) ќе видат дека ги губат изборите или анкетите сеедно, секогаш они се нервозни, тогаш започнуваат со обвинувања, лаги и сл”.

И уште ова колку и да лобирате на форумов, би ве замолил да се придржувате кон вашето лично и независно мислење затоа што тоа мислам дека е карактеристика и доблест на секој добар форумџија (кој има свое мислење).

И размислете дали за една анкета (која повторувам дека го изразувам мислењето на форумџиите) вреди да се карате, омаловажувате и сл.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
За Груевски со две раце се потпишувам. Амбидекстер сум што да правам:)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Гвујо е 5 пати подобар политичар од Радмила а некој велат дека политиката била курва,од анкетава се гледа колку биле во право.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Па и самиот резултат покажува нема што да се зборува Шекеринска неможе да се рамне со Груевски ..
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
iLe напиша:
Па и самиот резултат покажува нема што да се зборува Шекеринска неможе да се рамне со Груевски ..

Во што да се рамне?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
148
Поени од реакции
0
Груевски е ситна личност. Сметам дека го нема оној капацитет да води една влада. Најмногу би му одговарало да биде директор на некоја фирма. Шеќеринска исто така сметам дека нема капацитет, ја нема онаа сила во настапот што би требало да ја има еден лидер на партија од левиот блок
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Biggie напиша:
Груевски е ситна личност. Сметам дека го нема оној капацитет да води една влада. Најмногу би му одговарало да биде директор на некоја фирма. Шеќеринска исто така сметам дека нема капацитет, ја нема онаа сила во настапот што би требало да ја има еден лидер на партија од левиот блок

А да им се набијат рогови па да се буцаат?:):):)
 
T

The Blob

Гостин
Biggie напиша:
Груевски е ситна личност. Сметам дека го нема оној капацитет да води една влада. Најмногу би му одговарало да биде директор на некоја фирма. Шеќеринска исто така сметам дека нема капацитет, ја нема онаа сила во настапот што би требало да ја има еден лидер на партија од левиот блок
Точно! Во право си 100%. Море 200%. Кај може да се стигне капацитетот на незаменливиот, one and only, држалник, лицетооооо.....Б.....Ц! Тој имаше капацитет на големо, сила на настапот, убедлив лидер.
И ни ја е*а мамата на сите, кога тој беше премиер.....ај да не кажувам што, знаат сите, а последиците и денес многу добро ги осеќаме.
Шема ти да не се „криеш“ зад никот Biggie? :pos2: :zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom