Гром удира во езеро, фотографија

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Фотошоп. Одблесокот на громот иде од една страна (левата) а десно водата не е осветлена. Како што се гледа громот е пред грмушката од десно а пак светлината иде одпозади. Фејк и тоа не баш добар.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Можеби изгледа фејк но има некои такви фотграфи што фотографираат громови едноставно тие чекаат да дојде некоја бура и се местат да сликат
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.777
Поени од реакции
1.473
awe spored fiziku..

oblaci imav naelektrizirani cesticke na doljan del.. obicno kd se spoiv sas drug oblak, doprev se vrv( nenaelektrizirani ) i doljan del ( ... ) dobie se grom.. a moze i ako sa mnogo nisko, pa da ima nekoe telo sas metal, ili nesto takvo sas nenaelektrizirani.. oni se spoiv.. sas mnogo golemu brzinu.

Najgolem grom do sga e faten sas 2,7s traenje.. nemoze povise :)

sorry sto vi ga skrsi film.
:toe:


Инаку јас еднаш сликав како гром удира во коприва и ја прави пепел, ама сликата ми ја конфискуваа на граница кога одев накај Неготино.... До денешен ден се тужам со нив да ми ја вратат сликата...
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Громот нема отсјај во езерото. Ова е фотошоп и тоа не толку добар. А и сликата не е ништо посебно.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
I thin this project is nIce/earstnely!
 
Член од
19 март 2009
Мислења
64
Поени од реакции
3
е ова ти се вика „гром од ведро небо“
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Преубава слика :wink:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Вчера ноќеска фати мало невреме во Охрид и јас турбо покрај езеро со апаратот направив една ОДЛИЧНА СЛИКА
Се надевам дека ќе ви се допадне
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Јас дур се дешаваше невремево бев на ноќно капење и дефинитивно уживав, преубо беше, браво за фотографијава:smir:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас дур се дешаваше невремево бев на ноќно капење и дефинитивно уживав, преубо беше, браво за фотографијава:smir:
Еј имало побудали од мене :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom