Гром удира во езеро, фотографија

Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
супер е сликава.замисли да си во вода ак удира ваков гром со ке ти се случи.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
добра слика, пред некој ден се обидувавме со еден другар да сликаме громови. Од 400 пати едвај само 3-4 пати фативме добра слика. хаха... тешко било мајку му... во секој случај сликите се топ. Сеуште не ги извадив. Ке ги стаам на форумов да ги видите, цело небо црвено абе топ!
како и да е на сликава се гледа бајаги дека е работено.
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
mozno e da udri grom vo ezero ama nema nikogo da otepa oti ezeroto ima golema povrsina za da se prenesi strujata. super slika
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
вакво ншто може да се случи но сликата е фејк (заборавил облаци да клај тој шо ја праел) а и едно прашајне до фликс со кој апарат може ова вака да се слика ? а и треба рефлекс да имаш јак
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Не би сакал да се бањам во езерово :D
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Prvata slika definitvno e fejk! odsjajot od gromot ne e dovolno dobro izraboten i osvetluvanjeto e premnogu malo za vakov grom....... vodata trebala da bide posvetla vo drugite delovi kaj sto nema otsjaj!
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Сликата изгледа толку реално...но истовремено и толку вештачко...Во секој случај супер си е сликичката, ќе си ја ставам на Desktop. :icon_mrgr

П.С. Се согласувам со тебе oBi_VaN, од авион се гледа дека е вештачко, ама сликата како слика ми се допаѓа, одмара очи. :)
 
Член од
6 април 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
awe spored fiziku..

oblaci imav naelektrizirani cesticke na doljan del.. obicno kd se spoiv sas drug oblak, doprev se vrv( nenaelektrizirani ) i doljan del ( ... ) dobie se grom.. a moze i ako sa mnogo nisko, pa da ima nekoe telo sas metal, ili nesto takvo sas nenaelektrizirani.. oni se spoiv.. sas mnogo golemu brzinu.

Najgolem grom do sga e faten sas 2,7s traenje.. nemoze povise :)

sorry sto vi ga skrsi film.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom