Границата Србија-Македонија ќе се минува со лична карта

Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Да и ја имам слушнато дека не треба пасош за влез у Србија покажи лична карта и терај...Мислам дека е така...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.769
Поени од реакции
11.443
И јас исто имам слушнато дека е воведено веќе за влез во Србија само со лична карта.

Се збори дека и за Албанија ќе се воведе само со лична карта.
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
А што е со децата? Они немаат пасош? Знам дека треба пасош за патување и на децата во др. земји...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.627
Поени од реакции
38.525
Мислам дека Србија стапи во сила договорот за премин со лична карта. А со Албанија потпишаа само незнам кога стапува на сила.
Јави се во мвр или мнр тие мора да знаат.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.103
Да, ама колку што се сеќавам тоа важеше само за пограничните жители, не за сите...
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.463
Поени од реакции
2.244
Супер само со лична карта..за Ниш сега веднаш во јануари 2012 за Европското првенство во ракомет..(y)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
891
Поени од реакции
398
Мислам дека само се покажува личната карта и се поминува .. !!
иначе офф топик . !
одлазим одлазим .. ! :D
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Сега се јавив во МВР сеуште не е стапен на сила законот за патување во Србија само со лична карта. Ќе биде... Кога...кој зане...
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.862
Поени од реакции
1.044
Сега се јавив во МВР сеуште не е стапен на сила законот за патување во Србија само со лична карта. Ќе биде... Кога...кој зане...
Ke bide koga ke go ratifikuvat dogovorot,sobranijata na dvete drzavi.E sea koga ke bide toa e nagradno prasnje.Inaku vakov dogovor treba naskoro i so Crna Gora da se potpise.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.497
Поени од реакции
11.398
Aко е вистина и е официјално,во Ниш ќе има инвазија од Македонци во права смисла на зборот :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom