Границата Србија-Македонија ќе се минува со лична карта

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.429
Поени од реакции
9.670
Можи со лична карта да се врви ? Треба да одам за некој ден, а пасошот ми истече пред една недела и немам време да извадам друг.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
Има врска тоа што немам 18?
Aко имаш лична карта - нема врска, лична карта можеш да извадиш со мислам 16 годишна возраст а на таа веќе не ти треба ни дозвола од родител - старател за да патуваш како на пример кога имаш 14, на 14 годишна возраст можеш да си извадиш пасош но не можеш да патувааш сам преку граница
 
Член од
22 септември 2013
Мислења
43
Поени од реакции
12
Aко имаш лична карта - нема врска, лична карта можеш да извадиш со мислам 16 годишна возраст а на таа веќе не ти треба ни дозвола од родител - старател за да патуваш како на пример кога имаш 14, на 14 годишна возраст можеш да си извадиш пасош но не можеш да патувааш сам преку граница
Уште месец и 18 сум, фала у секој случај ;)
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
511
Поени од реакции
989
Некој скоро да бил, се уште се влегува само со лична карта во Србија?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.385
Поени од реакции
39.054
И преку Косово може со лична карта.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
M

Moon Child

Гостин
И преку Косово може со лична карта.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
Пред 2 години неможеше, мислев дека уште е така. Знам многу луѓе прашуваа, со сигурност 100% знаев дека само преку Албанија може.
Ама добро, сепак законите се менуваат а и 2 години не е малку :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.385
Поени од реакции
39.054
Пред 2 години неможеше, мислев дека уште е така. Знам многу луѓе прашуваа, со сигурност 100% знаев дека само преку Албанија може.
Ама добро, сепак законите се менуваат а и 2 години не е малку :)


Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom