Границата Србија-Македонија ќе се минува со лична карта

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.101
Од октомври во Србија само со лична карта

- Кога можат граѓаните на Финска, Естонија, Летонија да доаѓаат само со лични карти, нам многу ни се поблизу граѓаните на Македонија, и нормално е да патуваат без пасош, наведе Дачиќ на форумот Србија-ЕУ.

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=C119C09A8CC137459B8910C7612D0834
 
T

Tetro

Гостин
Од октомври во Србија само со лична карта

- Кога можат граѓаните на Финска, Естонија, Летонија да доаѓаат само со лични карти, нам многу ни се поблизу граѓаните на Македонија, и нормално е да патуваат без пасош, наведе Дачиќ на форумот Србија-ЕУ.

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=C119C09A8CC137459B8910C7612D0834
Ова по вторпат. И порано ваква изјава имаше некој нивен/наш, но проблемот не е во нивните структури. :cenzura:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.101
Ова по вторпат. И порано ваква изјава имаше некој нивен/наш, но проблемот не е во нивните структури. :cenzura:
seedno
kako i da vrtish isto ni se fakja
dali so pasosh ili so l.karta- koj reshil da odi ,ke odi
 
П

Пепси_

Гостин
seedno
kako i da vrtish isto ni se fakja
dali so pasosh ili so l.karta- koj reshil da odi ,ke odi
Добро не е баш исто за некои што немат пасоши т.е. не се во можност или шотизнам. Еве на пример повеќето од старите лица немаат пасоши а имаат роднини во србија ќе си тркнат со л. карта.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.705
Поени од реакции
17.456
Истава најава беше и лани во истиов период.Требаше веќе досега да е реализирано.Ама не е страшно,еве пак најавија...:tapp:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.101

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
51
Vlada Srbije raspisala konkurs za trijumfalnu kapiju za doček sportista

само што плукачите македонци и таму солат памет и ги одвраќаат од идејата :pos::pos:глупчовци на потег:LOL:
Mora da nisu iscitali druge vesti na tom sajtu, na primer .... http://www.njuz.net/oblak-zaprske-iz-guce-ide-ka-severu-evrope-ekolozi-u-panici/ :D
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
Ne e od oktomvri. Vo oktomvri se potpishuva dogovorot no kje treba da bide ratifikuvan i od parlamentite na dvete zemji, taka shto kje bide za nekoj mesec posle oktomvri. Vo sekoj sluchaj, ubava vest.
 
B

Black Guard

Гостин
Ова би влијаело и позитивно на деловните односи и контакти кои ќе бидат и те како олеснети во секој случај позитивно.Е сега ние сме 2 милиона па ќе можеме во србија да одиме а тие се 10(сосе косово).
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Некој ми кажа нешто се зборувало дека од Македонија ќе се патува до Србија (и не знам која друга земја) само со лична карта. Вистина ли е ова?
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Toa за Србија од дамна се збори уште пред 4-5 години негде, а кога ќе биде незнам
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.384
Поени од реакции
1.830
Мислам дека е воведено и е вистина. Не ме држете за збор, така ми имаат кажано, незнам со сигурност
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Како да се дознае со сигурност?КАј да прашам?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
42
Ја неколкупати задњиве 3 години слушам де воведено де не е уште, така што не знам сеа како е стањето не сум чул одамна ништо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom