Господе чувај ме од пријателите ...

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Koga znaes deka nekoj ti e neprijatel se cuvas i se pazis, ne veruvas, znaes deka moze da te zaebe i zatoa pazis.A vaka so prijatelite nikad ne se znae.Moze licnosta na koja navise i veruvas i za koja smetas deka nikogas ne bi te izneverila i povredila da go napravi toa.E togas boli i ti paga tesko zasto ne si bil spremen za toa!
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
tilt напиша:
„Господе чувај ме од пријателите, од непријателите сам ќе се чувам.“ Што мислите вие дали држи вода изрекава? И како вие се чувате од вашите пријателите? Дали досега пријателот од кој најмалку сте очекувале ви го има забиено ножот во грб?
Да. И тоа 2 пути од истиот пријател. Ама затоа сега и на колена да ме моли више мртов е за мене. Шансите си ги потроши, нема више назад, ама за него полошо, зашо ја сум многу добар пријател, али уше полош непријател. :))
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Am I not destroying my enemies when I make friends of them?



Ете така се справувам со непријателите. :) А пријателите ги бирам внимателно, не верувам на секого, така што им оставам многу мал простор да ме извисат и да ми забијат нож во грб.

Иако со луѓе никогаш не можеш да знаеш.
 

bad_girl

The girl you can't have
Член од
21 февруари 2007
Мислења
216
Поени од реакции
4
оние кои знаат најмногу за тебе можат најмногу да те повредат а најмногу боли кога пријателот ке ти го направи тоа затоа треба да пазиме да не кажуваме се за нас а најмалку слабостите зошто ке се најде некој што ке го искористи тоа многу да не повреди
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
pa da ima vistina vo izrekata zatoa sto toj sto te poznava najdobro toj moze da te zaebe si mu veruval i na kraj te povreduva... zatoa ne treba da se ima celosna doverba vo nikogo...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Maca напиша:
pa da ima vistina vo izrekata zatoa sto toj sto te poznava najdobro toj moze da te zaebe si mu veruval i na kraj te povreduva... zatoa ne treba da se ima celosna doverba vo nikogo...
Se soglasuvam so tebe kako mal stradav od toa.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Izrekava e devinitivno tocna bidejki ja imam pocustvuvano na svoja koza,no kako so se veli od iskustvoto se uci,taka i mene toa mi bese edna dobra lekcija priredena od eden"dobar drugar",e sea veke vnimavam na koj sto kazuvam i koj go smetam za drugar koj ne.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
UnLiMiTeD!!! напиша:
Izrekava e devinitivno tocna bidejki ja imam pocustvuvano na svoja koza,no kako so se veli od iskustvoto se uci,taka i mene toa mi bese edna dobra lekcija priredena od eden"dobar drugar",e sea veke vnimavam na koj sto kazuvam i koj go smetam za drugar koj ne.
Istoto mi se slu4i i mene ...:toe:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
да се согасувам

секогаш им верувам на другарките и другарите да речам зашто знам со кого се дружам и ниту еден/а до сега ми нема забиено нож во грб
а на пријатели не им верувам многу
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
tilt напиша:
„Господе чувај ме од пријателите, од непријателите сам ќе се чувам.“ Што мислите вие дали држи вода изрекава? И како вие се чувате од вашите пријателите? Дали досега пријателот од кој најмалку сте очекувале ви го има забиено ножот во грб?
Изракава е кажана не за џабе!
Многу одамна си ја имам осетено на свој грб,па тоа можеби ме направило да бидам по мудра да знам до каде може со пријатели...
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Mnogu pametna izreka, go imam oseteno toa gorko iskustvo na svoja koza
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Тој што ја кажал имал право. Од оние кои ти се непријатели ќе знаеш како да се заштитиш. Во пријателите имаш целосна доверба па не можеш да си поверуваш за таа новонастаната ситуација. Затоа внимателно ги одбирам пријателите и пробувам да си одредам некои граници што до каде може да биде...
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
кики напиша:
Тој што ја кажал имал право. Од оние кои ти се непријатели ќе знаеш како да се заштитиш. Во пријателите имаш целосна доверба па не можеш да си поверуваш за таа новонастаната ситуација. Затоа внимателно ги одбирам пријателите и пробувам да си одредам некои граници што до каде може да биде...
jas sum ziv dokaz deka ne mozes a bogami i ne smees da imas celosna doverba vo prijatelite. ne znaete kakvo licemerie postoi vo svetov. kakvi se raboti si slusnav...
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Јас се согласувам со таа изрека...А и ми се има случено, некој на кој шо најного веруваах не нож у грбо..Не знам тава е дури малце..ме закопа 10метра под земјата со сите работи шо ги дознајах шо ми се биле правени зад грб..А јас таа момичка раката ќе си га сечаах..Ного ме повреди и до ден денеска мее чудно ама ја..Имало и таков свет..И сега как ли се заштитувам??Кажувам само тава шо мислам оти не е страшно и да се дознаа..А најважното, тава шо најного ми леже на срце го кажувам на сестра ми... (5години е постара од мене и ме сфаќе ного убаво..)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Vikuska напиша:
jas sum ziv dokaz deka ne mozes a bogami i ne smees da imas celosna doverba vo prijatelite. ne znaete kakvo licemerie postoi vo svetov. kakvi se raboti si slusnav...
Затоа за се во животот постои граница, па дури и за пријателите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom