Господе чувај ме од пријателите ...

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
Ednas mi se ima deseno toa..i mislam deka mi se srusi svetot,deka sanjam..sakav da me izlaze.. da me naprai budala ..da ne veruvam vo toa so go cuv....ali kako i da e premnogu dobra lekcija mi bese za da napraam selekcija koj mi se vistinski drugari ,a koi "glumci":toe: btw fala i na taa licnost so mi gi otvori ocite i so mi "udri"dobar samar.. tnx MAC
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Iako se nesto najsveto,sepak znaat da izneverat...se grizam samo najvernite da ne me izneverat zosto znam deka od drugite mozam se da ocekuvam!a najvernite i da me izneverat toa e ednas u 2 godini...zatoa znam i da ne se naljutam,ne dozvoluvam da go napraat toa zosto ako go napraat...vise ne mi se najverni,a mi se desilo da me izneverat ama ne do tolku za da me boli toa...priznavam mi bese tesko ednas ama ne dozvoluvam edna rabota da unisti prijatelstvo poradi nekoj nebiten lik!zatoa gi sakam najmnogu i im veruvam...
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Нема ништо потешко и поболно да те изневери и изигра близок пријател. Некој со кој сум делела се` , кој го знаел секој детал од мојот живот, со кој сум била блиска.... да ми го сврти грбот и да ме изневери.
Тешко ќе ми биде да и/му простам, но сепак зависи за што се работи.
Ако е нешто сериозно и толку ме повредило, ја бришам таа особа од мојот живот, без разлика колку било големо пријателството меѓу нас претходно. Ако ми направил/а такво нешто и толку ме повредила, сигурно и не и значело многу тоа што било меѓу нас.
А ако се работи за некоја помала работа, која сепак ме повредила, можеби и ќе го продолжам пријателството, но сепак ништо нема да биде како што било. Меѓу нас секогаш ќе постои една линија која ќе не дели и која ќе не држи на дистанца. Значи, на таа личност би и простила, но нема да заборавам. Секогаш ќе има нешто што ќе ме потсетува.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
имало доста такви слички,карања нервози од страна на другарки,али не превземам ништо конкретно само оставам некои време да се сталожат работите и малку да се заборави на тоа и после се е ок како да немало ништо.....
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ги оценувам по карактерот какви се луѓето и колку можам да им верувам и колку да ги оставам да ми се блиски, некогаш ми се има случено и да не ми успее тоа каратеризирање и сум оставил некои луѓе да ми бидат блиски што не требало или што подоцна се смениле али зависи за што се работи обично да ок до некаде ќе простам али нема да биде истото како што било порано, али пак кажувам зависно од тоа што ќе биде тоа што ќе ми згреши, ако е за некоја глупост или нешто мало нема врска се случува многу нормално али за поголеми работи јок...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Gospode fala ti za moite drugari , fala ti sto si stvoril tolku dobri lugje okolu mene i te molam napravi mojte neprijateli da se namnozat i samo gledaj od tamu gore kako ke gi zgazam site do eden
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Па нека ме чува Бог...не знам,ама што си надробил тоа и ќе си сркаш...во животот се е по заслуги.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не еднаш сум добила сатар во шестиот пршлен од позади. Ама ако... Да не беа ,,пријателите", немаше да ги најдам пријателите.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Па ми се има десено неколку пати и јас на тоа не реагирам т.е. кога имам убава прилика му враќам и после и на него нека му чади умот!
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
И мене ми се има десено
ама сепак животот продолжува да тече

Кога ќе ме изневери еднаш и веќе не ја сметам за таква другарка каква што ми била
јас може пак би се дружила со неа ама нема да биде исто како порано:toe:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
само памти па врати му е мајката
еднаш да те искористат, ај не си знаел. Втор пат да те искористи еден човек- ти си крив
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ми се случи токму на нова година. Но не дозволив тоа да има последици на остатокот од ноќта (негде кај 2 и пол или 3 се случи разочарувањето). Затоа таа личност трпеше последици, а ги трпи и ден денес, знаејќи која грешка ја направи, жали за изгубената доверба. На тие луѓе кои забиваат не им е јасно колку боли да изгубиш најдобар пријател...ако може да се каже дека некогаш и бил најдобар пријател...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Сите ние имаме потреба да бидеме блиски со некого, со кого ќе можеме да ги споделуваме нашите успеси и неуспеси, со некој кој би не бодрел да продолжиме и да не се откажуваме.Пријателите се тие кои треба да бидат со нас да не поддржуваат и сослушаат. Пријатели кои се со нас секогаш кога имаат корист од нас секогаш имало и ќе има. Вистинските пријатели се поретки и од дијамантите. Ме повредиле пријатели во кои сум имала доверба, би се откажала од се за нив, но ме разочарале. Оние пријатели кои се колнеле дека би направиле се за мене а на крајот излегува дека се сакаат повеќе себеси од било кој друг- тоа е реалноста. Ја прифаќам и продолжувам, не очекувам многу од другите. Оние кои ме разочарале не можат со ништо да се оправдаат, мојот однос со нив е сосема поинаков и доверба повеќе не може да има. :ne:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Колку и да боли, доколку сериозно ме изневери близок пријател, едноставно ставам икс на чело и продолжувам даље. Колку и да има убави спомени, предавството ги брише сите.
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Секогаш од тие што најмногу очекуваш ке излезе обратното.
Па така и за приајтелите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom