Господе чувај ме од пријателите ...

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
(НЕ)Пријатели

Што правите кога пријател ќе ве изневери ? Ништо не боли толку, колку што боли болката која може да ти ја нанесе другар/пријател. Му веруваш и цениш, му се доверуваш, со него делиш лошо и добро, го гледаш како Господ, за на крај да ти забие нож во грб.
Разочарувањето е преголемо. Не боли толку ни љубовна болка. Значи сепак не е за џабе поговорката....

ГОСПОДЕ, ЧУВАЈ МЕ ОД ПРИЈАТЕЛИТЕ, ОД НЕПРИЈАТЕЛИТЕ САМ ЌЕ СЕ ЧУВАМ!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Da.Tocno.Taka e.zatoa e podobro da imas mal krug vistinski prijateli na koi mozes vo sekoe vreme da se doveris i da baras pomos otkolku sirok krug na ,,onaka samo,,prijateli,oti koga ke ti trebaat ke nema nikoj.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
strumics напиша:
Da.Tocno.Taka e.zatoa e podobro da imas mal krug vistinski prijateli na koi mozes vo sekoe vreme da se doveris i da baras pomos otkolku sirok krug na ,,onaka samo,,prijateli,oti koga ke ti trebaat ke nema nikoj.
Да, во право си. Меѓутоа што ако себе си се излажеш, и си мислиш да тој/таа ми е пријател...можам да му/и верувам, нема да ме заебе никогаш... Како да бидеш сигурен дека нема да те заебе?!:icon_roll
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
jas imam mnogu "prijateli", no malku prijateli se brojat na edna raka...taka da se soglasuvam so prethodnive dvajca... a pogovorkata si e na mesto koj ja kazal :cuc:

ThA-BiTcH напиша:
Да, во право си. Меѓутоа што ако себе си се излажеш, и си мислиш да тој/таа ми е пријател...можам да му/и верувам, нема да ме заебе никогаш... Како да бидеш сигурен дека нема да те заебе?!:icon_roll
retko gresham vo procenkite za toa koj mi e prijatel koj ne...no sekogash imam rezervicka, za sekoj slucaj da ne me iznenadi nekoj:pop:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
А што правиш ако те изневери ?
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Allita напиша:
retko gresham vo procenkite za toa koj mi e prijatel koj ne...no sekogash imam rezervicka, za sekoj slucaj da ne me iznenadi nekoj:pop:


heheh koa kje te iznenadi... vekje kje ti bide kasno :)

ako te izneveri ? si baras novi :) odnosno... si baras uteha... na pogresno mesto :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
ThA-BiTcH напиша:
Да, во право си. Меѓутоа што ако себе си се излажеш, и си мислиш да тој/таа ми е пријател...можам да му/и верувам, нема да ме заебе никогаш... Како да бидеш сигурен дека нема да те заебе?!:icon_roll
So tek na vremeto sekoj si gi otvara kartite.Nekoj e od korist,nekoj saka da te zaebe,nekoj se pravi fraer,i vo opredelena situacija mu doagja krajot.
Osven vistinskiot prijatel.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Пријатели ... е да, ме изневериле многу ... затоа едната рака ми е доволна да ги набројам тие што ги имам моментално. А како реагирам кога ме изневеруваат? Не сум бунтовнички тип на човек ... се повлекувам, се нервирам, пцујам ... и се тргам на дистанца колку можам ако веќе околностите се такви да морам некако да се гледам и дружам понатаму со истата особа ... така само јас губам нерви, ама касно ми е да се менувам:icon_lol:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
STRUMICS
a sto kje napravis... ako najdobriot drugar ti kaze na tell deka si mu bil od korist nekoe vreme... i deka ne mu prai razlika dali kje se skarate.. zatoa sto veke ne si mu od korist
?
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Чекај сеа што е работава.
НЕ
или
Пријатели ?
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
.Drugari i Drugarki...Majka mi i tatko mi,edinstveni licnosti na koi sto mozam potpolno da im veruvam...Ne veruvam vo vistinsko drugarstvo,zatoa sto ne postoi.ne kazuvam od moi losi iskustva,tuku od tugi,koi sto me naterale da razmisluvam vaka.Imam mnogu prijatelite,a tie se za druzba,zabava,licni problemi ne delam so niv.

"Ne ti e prijatel toj sto ti gi brise solzite,a onoj koj sto ne te pravi da places"
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
KoNtEjNeR напиша:
STRUMICS
a sto kje napravis... ako najdobriot drugar ti kaze na tell deka si mu bil od korist nekoe vreme... i deka ne mu prai razlika dali kje se skarate.. zatoa sto veke ne si mu od korist
?
Kje go ,,baniram,,:pop: i so nego e zavrseno za vek i vekov
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
sto pravam?!
hmmm placam,se deram,go oteruvam u pm,pa pak placam i na kraj ja razgleduvam cela situacija,sfakam deka ne vredi,i se ubavo sto sme imale e ednostavno minato svrseno i go brisam od lista na poznati!
Da tocno deka nisto ne boli kako prijatel sto te zaebuva,pogotovo ako si mu veruvala i cel svet si go gradela so nego,a odednas se se rushi...
Imam mnogu "prijateli" kao sto rece Allita i malku vistinski prjateli i nekoi me imaat zaebano i mnogu me bolese toa...nekoi uste me povreduvaat ali nemam sila da stavam kraj zosto premnogu mi znacat...
Sega nekako ne se ni sekjavam sto tocno sum pravela so takvite drugarki,toa e i najdobro...ednostavno da zaboravis se i zivot tece dalje :icon_roll
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Стварно еј, за таквите само :banned:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
doti4nata напиша:
sto pravam?!
hmmm placam,se deram,go oteruvam u pm,pa pak placam i na kraj ja razgleduvam cela situacija,sfakam deka ne vredi,i se ubavo sto sme imale e ednostavno minato svrseno i go brisam od lista na poznati!
Da tocno deka nisto ne boli kako prijatel sto te zaebuva,pogotovo ako si mu veruvala i cel svet si go gradela so nego,a odednas se se rushi...
Imam mnogu "prijateli" kao sto rece Allita i malku vistinski prjateli i nekoi me imaat zaebano i mnogu me bolese toa...nekoi uste me povreduvaat ali nemam sila da stavam kraj zosto premnogu mi znacat...
Sega nekako ne se ni sekjavam sto tocno sum pravela so takvite drugarki,toa e i najdobro...ednostavno da zaboravis se i zivot tece dalje :icon_roll
kako reagiras koga iskacas so drustvo sednuvate na kafe a toj/taa e dojden/a so tvojata najdobra drugarka ?
sto dokolku nekoj/a od toj/taa sto te zaebal/a saka da se smirite ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom