Гатање, видовитост

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ХАх, не сваќаш дека родителите ја пратиле бабава да ти каже да учиш повеќе и да не се дружиш со тој Даниел?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ece
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Е да. И јас се согласувам со Apokalipto особено поради фактот што женава дошла со твоите колку што разбрав а и плус тоа не ти кажала ништо битно туку обични информации кои твоите можеле да и ги кажат.

А да те прашам нешто- на твоите дома им смета тоа што се дружиш со Даниел? Ако им смета ете ти го одговорот.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Гледајте ја емисијата патот кон светлината на а1 и се ќе ви биде јасно.аман те бре до кога ќе верувате во вакви бабини деветини?
 

BountyHunter

нинџа и пол
Член од
29 јануари 2007
Мислења
202
Поени од реакции
10
Знам шо мислите ама финтата е шо женава никој не знаеше која е. Прв пат во живот ја виделе луѓево. Ко кажвев дома за то ми викаја дан сум измислувал. И ке речите општи информации. Од кај тие знает толку информации шо јас на никој не сум ги кажал освен сега овдека. Од кај таа успеа тотално да ја опишит вујна ми во карактер ако ја немат видено. Од кај таја успеја да го опишит дедо ми (другиот) на карактер иако тој беше всело моментално. И од кај знела дека јас и дедо ми имаме исти карактер иако ниту мене ме немаше видено ниту него го имаше видено. И јас не вервев.... до вчера. Да ти се десит онакво нешто ептен е морничаво.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А од кај знаеш дека твоите не и кажале и од кај знаеш дека тебе не те лажат дека не ја знаат?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ја знаат бе твоите.Така е тоа дојде и ти изнакажа се.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Знам шо мислите ама финтата е шо женава никој не знаеше која е. Прв пат во живот ја виделе луѓево. Ко кажвев дома за то ми викаја дан сум измислувал. И ке речите општи информации. Од кај тие знает толку информации шо јас на никој не сум ги кажал освен сега овдека. Од кај таа успеа тотално да ја опишит вујна ми во карактер ако ја немат видено. Од кај таја успеја да го опишит дедо ми (другиот) на карактер иако тој беше всело моментално. И од кај знела дека јас и дедо ми имаме исти карактер иако ниту мене ме немаше видено ниту него го имаше видено. И јас не вервев.... до вчера. Да ти се десит онакво нешто ептен е морничаво.
Само адреса да ти најдам ќе видиш и јас колку сум видовит, и бонус ќе ти кажам дека и на некој форум си постирал за ова :wink: и сте тоа за само 500 денари без данок.
 

BountyHunter

нинџа и пол
Член од
29 јануари 2007
Мислења
202
Поени од реакции
10
тук шо јас овде да пишам. убо ми рекоја не се занесви не праќај на интернет. запиши си го на лист за да видиш дали ке ти се исполнит стварно то шо ти рече. ама јас не можев да издржам а да не напишам овдека. ај бриши ако требит темава. јеби га сеа. прво слушни ја женава ако ја најдиш шо ке ти кажит и после пиши овде дали стварно била или не била видовита. а иначе мартин тазе бев трезен. не бев ни пијан ни на дроги.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
тук шо јас овде да пишам. убо ми рекоја не се занесви не праќај на интернет. запиши си го на лист за да видиш дали ке ти се исполнит стварно то шо ти рече. ама јас не можев да издржам а да не напишам овдека. ај бриши ако требит темава. јеби га сеа. прво слушни ја женава ако ја најдиш шо ке ти кажит и после пиши овде дали стварно била или не била видовита. а иначе мартин тазе бев трезен. не бев ни пијан ни на дроги.
КОЧИ !!
Нели ти кажа се, ТИ никаде не кажа дека таа ТИ ПРЕДВИДУВАЛА, нели ти кажувала работи кои ги имаш ???
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
aman be go napadnavte covekot:)on samo si kaza so mu se desilo:)nego koa praime muabet za vakvi stvari najpoznat ''vidovnjak'' e borce od nagoricane,kumanovsko.mn luge od mojata familija imaat otideno zaradi razni raboti.ama imam i slusano za edna baba,samo ne mi teknuva od koj kraj bese mu imase pomognato na edno moe poznanice da izleci rak na rebra.koa otisol tatkovo kaj taa sve mu kazala i mu pogodila deka ima vikendica u mavrovo i deka pozadi ima kesa so corapi i deka treba taa da se zapali.posle celiov ritual,sve bilo vo red.deteto e zivo i zdravo.znam deka poveketo luge ne veruvaat u vakvi raboti,ama da ne dojde rabotata da se nema chare,i da se mora da ide po vavki raboti,zaso togas e drugo,po cela drzava se seta za da se najde vakvi licnosti.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Не сте прави, да знаете дека има луѓе со натприродна моќ, кои можат да погодат многу нешта. Не станува збор за разни гледарици со кугли и што ти не, туку за обични луѓе. А, меѓу народот владее злоба, и честопати се сојузи со нечистиот, за да напакости некому. Има такви кои ги мислите за пријатели, па дури и роднини, кои ви мислат лошо, и со разни нивни дејанија, се спремни да ви напакостат. Кој осетил, тој знае...
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
Не сте прави, да знаете дека има луѓе со натприродна моќ, кои можат да погодат многу нешта. Не станува збор за разни гледарици со кугли и што ти не, туку за обични луѓе. А, меѓу народот владее злоба, и честопати се сојузи со нечистиот, за да напакости некому. Има такви кои ги мислите за пријатели, па дури и роднини, кои ви мислат лошо, и со разни нивни дејанија, се спремни да ви напакостат. Кој осетил, тој знае...

Многу си у право!!!само можеби лугето што немале допир до тие селски општини,незнаат,па и да си цел живот у скопје сите роднини да ти се тука како би дознал за ваквите работи?
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Многу си у право!!!само можеби лугето што немале допир до тие селски општини,незнаат,па и да си цел живот у скопје сите роднини да ти се тука како би дознал за ваквите работи?
:) Напротив, не се работи за „селски општини“, туку за поголемите градови. Не знаеш, можеби токму роднината ти мисли и прави лошо...
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Мислам дека луѓето не веруваат многу во вакви работи поради тоа што веднаш штом се спомнати луге со ''натприродна мок'' се поврзуваат со нешто божествено,религиозно...а поради фактот што се повеке и повеке се намалува бројот на оние кои веруваат во бога се зголемува и бројот на оние кои не веруваат во "натприродната мок".Јас мислам дека можеби навистина постојат такви работи но бидејки сеуште неможеме да си ги обасниме (слично како во минатото кога неможеле да го објаснат дождот) ги поврзуваме со нешто божествено
 
Член од
5 април 2008
Мислења
31
Поени од реакции
3
Видовит може да стане најобичен човек во било која доба од неговиот живот, тогаш кога ќе ги разбере случувањата од секојдневието, кога работите ќе знае да ги протолкува, кога ќе знае дека секое случување е некаков знак дека се што ќе види значи нешто но да знае и што значи, е тогаш ќе биде човек кој знае се, браво но тие се многу ретки кој сакаат животот да го посветат на тоа. И точно тие се со бога зошто само со него е возможно да се научат сите тие работи. И уште нешто што разбрав пред скоро време е тоа дека видовитите луѓе ги предизвикуваат случувањата односно ги активираат. Ако имало мнногуу мала веројатност да се случи нешто, а во меѓувреме видовитиот ја види случката таа веќе се случува..веќе ја активирал... искрено јас се исплашив кога разбрав за ова..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom