Гатање, видовитост

Член од
29 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
А ја знаете вие баба ми? - иде некој кај неа му гледа на рака таму на кој знаи шо,и ако му погоди на чоекот ке му зеде парите ако не ке рече : Ех ама те зафркнав не гледам бе само те зезам :tapp:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
здраво на сите. за оние кои не веруваат во луѓе со надприродни моќи и слично нека го погледнат документарецот сниман за баба ванѓа. ако некој има логично објаснување за тоа нека го сподели со нас. поздрав
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
јас не верував се додека не осетива на своја кожа!има една тетка од Маџари и гледа на конче од облека која многу си ја носиме....се погодува жената и плус помага....даваа после коцки шеќерчиња и ти кажува што да правиш со нив...многу е добра!!!!!јас не бев мајка ми и однела конче и се погодила. али не кажува многу за иднината, повеќе ако некој ти паи лошо и такви работи!и гледа само во одредени денови!!
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
не сум бил...али додека не отидам негде не верувам
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
хехехе мене баба Пера ми гаташе на маша за дрва :pos:Она гата јас се газам од смеа и и викам:bravo: оти неколку работи ми погоди ама ми вика дека пред да се родам сум била некој си ангел... И и викам да не си луда?:lud:Она вика не бе сварно и ја си викам ај че отидам кај некоја друга гатачка да виам дали че ми казе тоа истото и одам кај една Вања и ми вика Ангел сум била и јас у :nesvest: ама сварно и болничка кола дојди и ме зема и право у болницата и пред некоа недела ме пустиа :pos2: и више не сакам да се замарам со гатачи (улави жени) :star:
 

iq0r

Mic drop
Член од
4 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ја верувам у гатање ама ме стра веќе оти една циганка ме прелажа :pos2:
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Ајде сега и моето искуство со еден гатач.
Познат е по градот, сите го гонат за да им каже нешто. Јас и сестра ми го сретнавме во една невладина организација. Му кажавме само здраво-ништо повеќе. И двете читавме некои книги, а тој цело време гледаше во нас. Едно време ми вели-Абе ти да не си риба во хороскоп? Јас се скаменив. Никогаш во животот му немав прозборено, прв пат се сретнавме а тој знае што сум во хороскоп. И почна тој да кажува многу работи-де ова, де она-се точно.
Ама ајде, се беа општи работи-која се плаши од куче, која од вода, од високо...
Се погоди овој лудиов :toe:. Тогаш правевмуабет со него околу 3-4 саати. На почетокот ми беше страв од него, а после го почувствував како пријател.

Се изнамуабетивме и на крајот го прашав како всушност тој функционира. ми кажа дека не секогаш може да гледа-на многу обично им кажува едно исто-ќе бидеш богат, имаш проблеми...
На некои луѓе навистина им погодува многу-како на мене и на сестрами.
Кога си стигнавме дома и кажавме на мајка ми за ова и ја прашавме за нештата кои ние не ги знаевме-се испадна ТОЧНО.

И се она што кажа дека ке ми се случи-се се оствари до сега....
Јас едноставно немам коментар.....
И јас не верував, ама после ова.....
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Vo Makedonija postojat i pravat mnogu zlobni luge koi pravat magii i slicni raboti!
Luge pazetese i proveruvajtese ako nesto ne vi odi kako sto sakate!
 

Johnnie Walker.

Keep Walking™
Член од
1 јуни 2008
Мислења
173
Поени од реакции
5
d da biznis jas vise resiv zaso e mn nelogicki ova mene sto mi se desava a kako mal mn pati sum bil urocuvan gajle mi e sto zborat jas idam sledna moznost kaj nekoj takov covek
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Тоа да ти гледа на кафе да. Ама да ти гледа на карти или некој други чудни нешта не е добро по мое.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Абе има луѓе кои лажат и мамат само за да земат од овој напатен народ. Но има и луѓе кои стварно неможеш да сватиш од каде толку знаат. Секогаш мистерија за мене ке бидат вистинските видовите луѓе кои не се експонираат за пари.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
DA BE NEKOJ OD ULICA KE TI GATA KAKO ULAV A NI IMETO MU GO ZNAES A SIGURNO ZIVEE KAJ VAS U SOSEDSTVO I SE ZNAE ZA VAS A VIE NE GO POZNAVATE I KE TI KAZE STO SI VO HOROSKOP
 

Kajgana Shop

На врв Bottom