Втора шанса

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
The`bItCh напиша:
Значи, тој те вара - му даваш шанса, и тој пак те вара ама, овој пат и ти го вараш и ти пак му даваш шанса?:icon_roll

koj ke ja razbere na simonce rabotata alal neka mu e...bitno e deka ke mu dade shansa ako toj i dal shansa ako ne iskoristila shansa nema i na nego shansa valjda... ja istupivme rabotata ama aj...:icon_roll
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Kazav prethodno i pak ke kazam...onie VISTINSKI so sakaat nikogas ne davaat nitu pak ke pobaraat vtora sansa.....
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
The_Grim напиша:
Kazav prethodno i pak ke kazam...onie VISTINSKI so sakaat nikogas ne davaat nitu pak ke pobaraat vtora sansa.....

e kako ne....tebe egoto ti e na visoko nivo zatoa... a ako sakash tolku mnogu devojka i ako taa tebe isto taka i ako zgreshish so nekoja druga ete taka doshla rabotata si se zaebal i taa neskaa da ti prosti, a ti si ludo zaljiben...?
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Има една поговорка вика --> Минатото е убиец на иднината!

- Тоа само може да ја зацврсти дилемата дали втората шанса би била оф ени гуд.

Но истата поворка продолжува вака --> Без минато, нема иднина!

- Што те враќа на почеток со размислувањето.

Ако се тргне егото (што е многу тешко), втора шанса ис нот сач бед тинг.
Секаде има поправен испит, зашто не и кај тебе?
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Se ima deeno da pobaram vtora sansa i toa ne ednas i ja imam dobieno.A da dadam vtora sansa mislam ama ne sum siguren ne me fakajte za zbor ama mislam deka imam dadeno vtora sansa zs mi znacelo devojceto zatoa.Inace dokolku ne mi znaci devojceto i mi pobara vtora sansa toa nema nokogas da se desi nikogas vo mijot zivot.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Sekoj gresi, ako trgneme od toa bi trebalo da daeme vtora sansa, normalno ako ni znaci osobata so koja sme vo vrska. Ama pak od druga strana da te vara koa ke razmislis i tup tuka se mesa onaa rabota narecena masko ego i toa dvoumi mnogu.. Ako devojka mi posle toa i mi kaze "Src, slusaj vaka i vaka.." i da ima dobri argumenti zaso se slucila preljubata t.e jas sum kriv za nesto, sigurno bi i prostil i bi posocil da ne i prejde vo navika toa...A se nadevam deka i ona mene bi mi prostila..
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Читам некои се изјаснаа дека добиле втора шанса. Ај во ред тоа, но дали после шансата не сте го направиле истото?
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Злосторникот секогаш се враќа на местото на злосторот!

Но тоа не значи дека сепак не треба да дадеш шанса. Чисто да ја докажеш теоријата!
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
...Iako imav cuvstvo deka nekoi nesta nema nikogas da se izmenat kaj licnosta sto mi znaci,sepak dadov vtora sansa da vidam dali moite somnezi ke se potvrdat ili ne.
Dali vie bi dale vtora sansa???Dali sakaniot/sakanata go zasluzuva vaseto smiluvanje ili mozebi..dali vie go zasluzuvate toa...??Znaci vtora sanas za sakaniot ili vtora sansa za vas??

ne znaev deka ima takva tema sega ja vidov...mozes slobodna da ja izbrises ako sakas...i nemas potreba vednas taka da reagiras..jas sum nova pa ke mi izvinis za greskata
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
}I{BuTtErFlY напиша:
ne znaev deka ima takva tema sega ja vidov...mozes slobodna da ja izbrises ako sakas...i nemas potreba vednas taka da reagiras..jas sum nova pa ke mi izvinis za greskata
Ти ја споив темата со веќе постоечката. Може да се продолжи со дискусијата. Нема грешка за темата.. не знам зашо Да бич така реагирала. Сепак продолжуваме..
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Ova zavisi od mnogu raboti, sekoj slucaj si poseben, prasaj go Grozdan kako i prosti na Karolina, znaes za koj ti zboram taka :)

U toj slucaj ja ne bi i prostil, aj sto go otkaci, pa Makedonija i bese mala, pa morase da najde nekoj od stranstvo, pa i toj eden siromav sto da ti kazuvam :icon_lol:
 

Zero

ImmOrTaL
Член од
23 февруари 2006
Мислења
21
Поени од реакции
0
Pa sega zavisi dali zasluzil da se dade druga sansa...Ako zasluzil DA ali ako ja usral epten rabotata NIKAKO!!!
Ako se pokae i iskreno se izvini priznae deka napravil golema greska treba da se prosti!!
Prostuvanjeto e pat kon srekjata i vecno prijatelstvo!!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Nu-uh no way,no how...SEE YA!:icon_lol:.Никогаш не давам втора шанса:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom