Втора шанса

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Змејко и, langelina и Nessa Alcarin се банирани од тема.
Очигледно сте помешале чат муабет со темава.
Продолжете со дискусија по тема :pipi:
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Втора шанса не треба да се даде бидејки партнерот/партнерката ке ја повтори истата грешка поради која и на почетокот настанало првото раскинување, и само ќе има повеќе караници, расправии и други несакани ствари што произлегуваат од секое раскинување.
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Мислам дека треба да има простор за втора шанса. Па добро, мора само неверство да биде причина за раскинување? ??? имаше таква тема.. овдека е за какво и да било прекинување. Да не го повторувам мислењето од тоа добар или лош раскин, сепак причината за давање на втора шанса прво треба да се бара во причината за прекинувањето па се останато понатака. Имаше некој спомнато „ нема втора шанса за прв впечаток “ ама мене многу пати ми се случило правилото дека првиот впечаток е најчесто „крив“ така дааааа... ДА за втора шанса
 
O

Orion.

Гостин
Дури и да сум оженет со неа. И деца да имам со неа. Нема втора шанса. Кога ќе се случи неверството веќе ништо не е исто и никогаш нема да биде.

:)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Има работи за кои се дава втора шанса, ама за неверство никогаш.
Кој те преварил еднаш, ќе те превари и два пати и три пати, па се до бесконечност.
Никогаш 2ра шанса не би дал по никоја цена. Кога е точка, точка е :D
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
И двеста шанси ако не е во прашање НЕВЕРСТВО, НЕСАКАЊЕ повеќе, ВРЕЃАЊЕ и ОМАЛОВАЖУВАЊЕ ....
Сите други ситници се простуваат и забораваат...Но ова не;)
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Убаво убаво.

Да се простуваше така ќе бевме во Еден.
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Никогаш нема да биди исто како што било во почетокот,но ако изневерува не заслужува втора шанса зошто исто пак и пак ќе се случи!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom