Втора шанса

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
simonce* напиша:
Vtora sansa??????????edinstveno ako i jas sum go varala,ke mu dadam vtora sansa,a ako ne sum go varala,on da me varal nema sansi kolku i da go sakam.....:icon_roll

Hm....?!?!?!?!??!?!?
Па според твојава логика, само ти имаш право да го извараш него, а така автоматски доаѓа право и он да те извара.
А што ако и он го рече истото?
Ќе ти прости само ако и он те варал...
значи мора некој прв да биде!
Глупа логика у секој случај Симона, ќе се разбереме во школо!:pishtoldz

:icon_lol::icon_lol:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Грешки сме луѓе праиме :) декој моѓе да згреши и вреди да се даде втора шанса. Јас секогаш давам втора шанса ама трета нема.
Еден жут картон на вториот црвен се добива
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
ako ja ja varam bi sakal da mi dae druga sansa pa prema toa i ja bi i dal nea!
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Ne bi dala vtora shansa od pricina sto ne mozam da prostam neverstvo a i kako shto rece dajdo toj shto zgreshil ednash ke zgreshi pak, i mislam deka ako te izneveri ednash veke nikogash nema da bide toa shto bilo.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Zero напиша:
Pa sega zavisi dali zasluzil da se dade druga sansa...Ako zasluzil DA ali ako ja usral epten rabotata NIKAKO!!!
Ako se pokae i iskreno se izvini priznae deka napravil golema greska treba da se prosti!!
Имам прашања, се надевам ќе ми одговориш.
- како се заслужува втора шанса? со ИЗВИНИ?
- какво е тоа ептен усерување на работата? што спаѓа во тоа?

Radmila напиша:
Bi dala vtora sansa, samo ako znam deka ke uspee...
Како ќе знаеш и ќе си сигурна дека нешто ќе успее доколку не ризикуваш и после тоа увидиш дали си згрешила или не што си дала втора шанса? Ќе мислиш дека личноста добро ја познаваш и можеш да претпоставиш каков резултат ќе има простувањето? Ако е така, ако добро ја познаваш личноста, ќе претпоставиш пред да има потреба за втор обид.

Би замолила кога ќе пишувате нешто, да се обидете да објасните што мислите со тоа, да не не оставате да мислиме што сте сакале да кажете:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
76
Поени од реакции
5
јас мислам дека сите луѓе заслужуваат втора шанса. човечки е да се греши но и да се простува. На сите што ми згрешиле сум им простила, дали биле пријатели или дечковци. Е сега дали би му дала втора шанса на некој дечко, Да ако навистина ми значи.
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
и јас мислам дека треба да се дава втора шанса,мејѓутоа ако знаеш дека повторно нема да му/и се пофтори истото што никогаш неможеш да бидеш сигурен...но сепак треба да се дава втора шанса како што вели EVA човечки е да се греши но и човечки е да се простува........
 
Член од
31 октомври 2005
Мислења
17
Поени од реакции
0
Втората шанса е неопходна...

Втората шанса е неопходна за опстанок на една врска... поради тоа што на секој му се случува да направи грешка... мислам грешка која не е разумно направена туку момент на чувства... и да те изневерила некоја/некој би требало да имаш срце да и/му прости зошто тоа е човечкото да умееш да простиш... пошто на секого во одреден момент му е потребна прошка... да се вратам на темата... Од изневерување до изневерување има разлика... мислам зависи со кој, кога, како... околности влијаат на таа работа... да не општам многу... мислам дека е сосема корисно да му се пружи втора шанса!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
CPEKEH напиша:
Втората шанса е неопходна за опстанок на една врска... поради тоа што на секој му се случува да направи грешка... мислам грешка која не е разумно направена туку момент на чувства... и да те изневерила некоја/некој би требало да имаш срце да и/му прости зошто тоа е човечкото да умееш да простиш... пошто на секого во одреден момент му е потребна прошка... да се вратам на темата... Од изневерување до изневерување има разлика... мислам зависи со кој, кога, како... околности влијаат на таа работа... да не општам многу... мислам дека е сосема корисно да му се пружи втора шанса!
Те разбирам потполно и делумно се согласувам со тебе САМО АКО се работеше за прва шанса. Не правите разлика или..? Муабетот мене ми беше за втора шанса. Значи еднаш веќе си простил и типката пак го прави истото и те моли да и простиш. Првата шанса е неопходна, луѓе сме сите имаме искушенија и паѓаме на нешто. Ама тоа да и се деси еднаш - бара прошка ја добива и ветува дека нема да и се повтори. Пак го повтрува истото и ти пак и даваш шанса? Не е тоа малку глупаво? Испаѓа ко да си игра со тебе.. таа ужива, те изневерува а ти и простуваш само затоа што ја сакаш? Носенс..

Извини шо сето ова ти го изнапишав тебе.. се однесува општо на сите што даваат втора шанса.
 
Член од
31 октомври 2005
Мислења
17
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
Те разбирам потполно и делумно се согласувам со тебе САМО АКО се работеше за прва шанса. Не правите разлика или..? Муабетот мене ми беше за втора шанса. Значи еднаш веќе си простил и типката пак го прави истото и те моли да и простиш. Првата шанса е неопходна, луѓе сме сите имаме искушенија и паѓаме на нешто. Ама тоа да и се деси еднаш - бара прошка ја добива и ветува дека нема да и се повтори. Пак го повтрува истото и ти пак и даваш шанса? Не е тоа малку глупаво? Испаѓа ко да си игра со тебе.. таа ужива, те изневерува а ти и простуваш само затоа што ја сакаш? Носенс..

Извини шо сето ова ти го изнапишав тебе.. се однесува општо на сите што даваат втора шанса.
Вообичаено е да се вика прва шанса... Кога сте се Фатиле... таа е првата шанса... втора шанса и пружаш кога ќе те изневери... и после следува... опроштај... :eek:) Мислам... Тоа е разлика на мислењата... А инаку таква втора шанса каква што велиш ти... нема давање повеќе... Ако ја прокоцка првата... Повеќе нема давање шанса... Не и допуштам на никоја да си игра мајтап со мене... Тоа е!
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
1
prva, vtora, treta, hrabrost ili glupavost, tenka e granicata pomegu ovie raboti
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Втора шанса за изневерување онака како што е поставено прашањето....за мене не постои. Нема ни прва шанса а не втора, тргнувајќи од себе. Не барам никакви шанси ако се случи изневерување, зашто ДА во ред е човечки да се греши, ама уште повеќе е човечки да се размисли пред тоа...па разумот е тој што не дели од животните. Ако сум забегала во изневерување, нешто не штимало, па зошто ми е шанса прва,втора или којзнае која....:kez:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Изневерување...којзнае како изгледа, којзнае дали секогаш може со сигурност да се открие и потврди или само може да се предпостави.
-Ако е потврдено, докажано тогаш нема втора шанса, баш како што рече Сагаква, многу е човечки да се размисли пред тоа. Секој сам си одлучува што ќе прави во животот и како ќе се однесува, а со тоа си ја носи и одговорноста за своето однесување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom