Втора шанса

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
smizlicka напиша:
duri ni ako vistinski bi ja sakal?:wink:
Вистински ја сакам, и да не се повторувам - читај што имам пишано горе.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
ThA-BiTcH напиша:
mozebi....
ali davam vtora sansa.Sekoj zasluzuva vtora sansa no ne i TRETA.
Ako ne ja iskoristi vtorata sansa dobro, on gubi ne jas:)
poso jas sum bila dobra i sum se probala da go razberam, toa sto on me izgubil pak si e negova greska :)
:icon_eek:
Како бе тој губи ако не ја искористи втората шанса? Ако те изневерил еднаш, ќе те изневери пак, тоа значи дека не си само ти во неговиот живот дека има уште една која чека тој да расчисти со тебе и да ти го земе. А додека ти даваш втори, трети... шанси тој ќе си оди кај нејзе и ќе доаѓа кај тебе и ти ќе му прогледаш низ прсти и се така..
Не си добар ако му дадеш втора шанса туку си глуп ( немој само погрешно да ме сфатиш општо зборувам ). А, тој е уште поглуп ако не успеал да го сокрие неверството и да дозволи женска му да дознае и обратно.

Не ми се верува што сте изнапишале бе.:icon_eek:
Ако изневериш некого не мора да значи дека парнерот не го сакаш и дека не ти значи. Има моменти кога „паѓаме” на личности кои се појавуваат онака во нашиот живот, личности со кои сакаме да имаме нешто без разлика дали сме во врска или не сме. Тоа неверство не е доказ за несакање на партнерот, ниту пак за различни карактери.:lud:
Џабе везам бе не е темата за тоа.. и ај пак да си кажам, никогаш не би дала втора шанса колку и да го сакам парнерот!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ocigledno premnogu si povredena od nekogo
ili premnogu ogorcena na nekoj sto ti znacel i si go sakala,
pa sea tuka delis pravda.
Zasto da ne dades vtora sansa?
sto ima loso vo toa?vredi da se obide?
i jas ne rekov deka davam 3ta sansa, procitaj prvo.
i ne sme iznapisale gluposti, tuku toa e nasiot nacin na razmisluvanje.
i mene ne mi se veruva sto pisuvas ti pa kjutam.
pocni da gi prifakas i drugite sfakanja, ne si samo ti na forumov:icon_roll:wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Очигледно погрешно некои го разбрале тоа "втора шанса". Втора шанса доаѓа после прва шанса нели? Или директно се оди на втора?
Значи... партнерот те изневерува, даваш една шанса. После тоа пак дознаваш дека те изневерил, по втор пат ќе дадеш шанса? Пак сите кои кажале дека би дале уште една стојат на истиот став?
Појасно е што значи "втора шанса"?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Да бич, никој не ме повредил, ниту сум огорчена ниту делам правда.:baeh:
И ти читај поубо реков втора, трета...... значи не мислев дека даваш и трети шанси + општо зборував.
Еве зошто не би дала втора шанса се цитирам:
„кога еднаш ќе ја затвори вратата на мојата љубов враќање назад никогаш повеќе. Зошто? Едноставно затоа што мразам изневерувања, лажења итн.. ако ме сакал немало да ме изневерува па после да бара втора шанса као демек згрешил..”

Ама човек не е тебе да ти реплицира а?
Се што ќе напишам а е спротивно на твоето е дека јас мислам дека сум сама на форумов т.е. дека само јас сум на форумов?:icon_eek::icon_roll
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
aaa ne ne :)
jas mislev me izneveruva-raskinuvame,
i posle saka da se smirime i toa e vtora sansa :)
a dva pati da me izneveri no way :)
znaes kako ide ona...
"ednas ako te izneveri-neka se srami, dva pati ako te izneveri-srami se"
"shame on you if you trick me once, shame on me if you trick me twice" :music3::icon_roll
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Мило ми е што се разјаснија некои работи, зш цело време гледам нагласувате дека би дале втора шанса:):)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
FortunE напиша:
Мило ми е што се разјаснија некои работи, зш цело време гледам нагласувате дека би дале втора шанса:):)
ups ni ja neznaev eve i ja da kazam deka ako me izvara ednash moze da da oprostam ama dvapati ne sum mule be nesvativ :pos:
ps imam oprosteno ednash
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
The`bItCh напиша:
:icon_eek:

Ако изневериш некого не мора да значи дека парнерот не го сакаш и дека не ти значи. Има моменти кога „паѓаме” на личности кои се појавуваат онака во нашиот живот, личности со кои сакаме да имаме нешто без разлика дали сме во врска или не сме. Тоа неверство не е доказ за несакање на партнерот, ниту пак за различни карактери.
a posle toa vikas deka ako te sakal nemalo da te izneveri.

e aj odluci se bitch :)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
The`bItCh напиша:
:icon_eek:
Има моменти кога „паѓаме” на личности кои се појавуваат онака во нашиот живот, личности со кои сакаме да имаме нешто без разлика дали сме во врска или не сме. Тоа неверство не е доказ за несакање на партнерот, ниту пак за различни карактери.:lud:
Џабе везам бе не е темата за тоа.. и ај пак да си кажам, никогаш не би дала втора шанса колку и да го сакам парнерот!
Mislam aj sea neverstvoto ne e dokaz deka partnerot ne te saka i ti go opravduvas ali ako nekoj te izneveri znaci ti dava dokaz deka ne te saka i ti ne mu davas vtora sansa! mislam kontradiktorna si.:icon_conf :raz: :icon_conf :raz:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Не давам!
Освен ако не сме во врска, него у некојаси кончеста варјанта... Тогаш не ми е гајле со кој како е.
А ја ако варам, ако сум толку глуп да ме фати, и не заслужувам прва или втора шанса(зависно од дефиницијата, незнам сеа на која мислите)
Али углавном ако ја љубам тешко дека ќе ми падне некоја друга на памет. Ако само ја сакам ќе промислам, за да не и ги повредам осечањата, ако е само така, ол из фри фор ми.
Али ко што кажав, на прв прекршај, заувек у ладовина... И да не ја љубам или сакам. И ништо да не ми значи. Нема да ме повреди мене, али егото не ќе ми даде да и простам.
Ја сакам ама оно пустото не дава :)
Бај д веј не ми се десила ваква работа до сега(или ја не сум ги нагазил).
Се дешавало набрзо после рааскинување други да си фатат, због ралични разлози, али тоа било после раскусурувањето.
Значи ја ако некоја ми значи и нејќам да ја изгубам или не варам, или тоа го правам ептеен дискретно. Што не значи дека сум варал. Многу...

П.С.
Иам чуден дежа ву за темава, да не имало некоја слична или пак ја лудак веќе овде сум пишал.. Вртев некои страни понаѕат али не си ја видов брадестата фаца...
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
The_Grim напиша:
Mislam aj sea neverstvoto ne e dokaz deka partnerot ne te saka i ti go opravduvas ali ako nekoj te izneveri znaci ti dava dokaz deka ne te saka i ti ne mu davas vtora sansa! mislam kontradiktorna si.:icon_conf :raz: :icon_conf :raz:
:classic:
Извини, ама не разбрав што напиша.
Во контекст на тоа што јас го напишав, таквото неверство не е доказ за несакање, и зборуваме за едно изневерување, не два, три, четири пати. Доколку те изневери еднаш не мора да значи дека не те сака, едноставно сакал/а да има нешто со таа личност. Доколку тоа го повторува постојано, тука веќе се работи за несакање.:icon_roll
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
The`bItCh напиша:
:classic:
Извини, ама не разбрав што напиша.
Во контекст на тоа што јас го напишав, таквото неверство не е доказ за несакање, и зборуваме за едно изневерување, не два, три, четири пати. Доколку те изневери еднаш не мора да значи дека не те сака, едноставно сакал/а да има нешто со таа личност. Доколку тоа го повторува постојано, тука веќе се работи за несакање.:icon_roll

Sepak prasanjeto mi bese...dali ako nekoj te izneveri prv pat ke mu dades vtora sansa? posta samata kaza deka ne davas vtora sansa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom