Втора шанса

Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
Prostuvanjeto e kako perenje valkani alista. Nekoi fleki ednostavno ne se cistat ni na hemisko!
Mu cestitam na onoj sto misli deka prostil. Dokolku mene mi se sluci toa jas ne mozam da prostam za neverstvo, koga sakam sakam iskreno i sakam toa da mi se vozvrati soodvetno.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
The_Grim напиша:
Sepak prasanjeto mi bese...dali ako nekoj te izneveri prv pat ke mu dades vtora sansa? posta samata kaza deka ne davas vtora sansa
Не знам.. зависи за кого се работи и зависи што чувствувам за него.
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
52
Поени од реакции
5
Прељуба - најдобар начин да засакаш некого.

Имам долга врска, во првата година девојками замина на едно патување со нејзините родители - во село. Јас по само пет дена неможев повеќе да издржам и отидов замислете по неа во село, само сакав да ја видам за еден ден иако имав пат од три саата со воз и еден ипол саат пешки по планина.Стигнав во селото со мапа во рака бидејки никогаш во животов не сум бил во тоа село, капнат,дехидриран од жешкото сонце, беше негде јули месец.
Ја најдов викендицата на девојка ми, но во неа беа само нејзините родители кои ми кажаа дека она заминала на прошетка во шумичката, кај некое си манастирче со другари и другарки од селото.
Хм, иако уморен, без душа се решив да отпешачам и да ја видам девојка ми. Пешачев уште еден саат и на крај кога стигнав, заборавив на уморот, ја видов конечно девојка ми, си реков навистина се исплатеше.
Но девојками изгледаше некако збунето, некако пребледено, си реков дека е од возбудата што ме виде мене.Седевме на тревникот разговаравме со другарите на девојка ми се смеевме супер ни беше, но девојка ми беше некако замислена.Не можев да разберам ништо.
Кога се симнавме повторо во селото, родителите на девојками ме наговорија да ја отспиам вечерта таму, но девојками се повеќе и повеќе растревожена.
Вечерта кога излеговме во кафиќот што се наогаше во селото, ми дојде едно полупијано типче кое го запознав дента на прошетката, и почна да ми се правда како он пробал да и се пушти на девојка ми но она го одбила, колку јас сум имал среќа што сум нашол таква девојка и еден куп гомнарии.
Ми стана јасно, и пријдов на девојками и и кажав моја верзија од приказната што ми ја кажуваше дотичниот дечко.
Девојками се отвори и низ солзи призна се што направила колку тоа траело како дошло до тоа итн.
Бев скршен, но не раскинавме, оставивме само еден вакум период во кој јас требаше да размислам што понатака со нашата врска.
Другиот ден се вратив во Скопје, можете да замислите со каков елан дојдов во селото а како се вратив.
Имав некои си 5 дена болка во срцето, неможев да јадам, неможев да спијам, ми беше ужасно.
Откако се врати девојками во Скопје ние продолживме да се гледаме, и знаете што, сеуште сме заедно веќе пет години од таа случка, и ни е прекрасно, до сега ниту еднаш не сум и префрлил за таа работа ниту планирам тоа да го направам.
Сме разговарале за таа работа неколку пати, и знаете што ми рече:

"Да не се случеше тоа нешто, да го немаше оној бланко период од пет дена кога врската ни висеше на конец, и не можев да заспијам месец дена после тоа, а до ден денес ме гриже совеста, немаше да сфатам колку ми значиш и колку не можам да живеам без тебе- ТЕ САКАМ"

Но што, ќе речете сум испаднал муле.
Можеби, но од тој ден девојками дозна што е љубов, несебична љубов која ја има само кон мене. Секој ден сме заедно немаме никакви тајни но исто така имаме и слобода и доверба.
Како доверба ќе ме прашате - верувам во сопствените чуства:raz:

ПС. Ја имате таа чест драги КАЈГАНЏИИ ова премиерно да излезе од мојата уста - мојот мозок - ПОЗДРАВ:zid:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
samo edno ke kazam vo vrska so pogorniot post.
zosto treba sekogas prvo da zgresime za da svatime deka sme zgresile i da svatime nekoi raboti. znam deka od greskite se uci ali sepak. zosto site sekogas prvo gresime za posle da svatime kolku ustvari sakame. ne mi e jasno. zosto nikoj dosega ne svatil nekoi raboti, kolku saka, kolku mu znaci nekoj, bez da zgresi i da go svati toa. pravata ljubov se doznava na toj nacin.
Imav i jas edna takva slucka so nemozam sega da ja detaliziram, ali isto ona prvo napravi greska za potoa da svati kolku me "sakala", za razlika od mene sto ja sakav uste na pocetokot. potoa i nie prodolzivme da se gledame no ne traese dolgo. samo sega bese razlikata sto nekoj drug napravi greska, a jas svativ nekoi raboti.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Zavisi kolku zgresila ama i zavisi kolku mi znaci i dali zasluva togas moze uste edna sansa .
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
kazav porano i da ne se povtoruvam. Sekoj sto VISTINSKI SAKA nikogas nema da bara vtora sansa! mislam nikogas nema da napravi nesto....za da pobara vtora sansa.
 
Член од
16 ноември 2005
Мислења
52
Поени од реакции
5
The_Grim напиша:
samo edno ke kazam vo vrska so pogorniot post.
zosto treba sekogas prvo da zgresime za da svatime deka sme zgresile i da svatime nekoi raboti. znam deka od greskite se uci ali sepak. zosto site sekogas prvo gresime za posle da svatime kolku ustvari sakame. ne mi e jasno. zosto nikoj dosega ne svatil nekoi raboti, kolku saka, kolku mu znaci nekoj, bez da zgresi i da go svati toa. pravata ljubov se doznava na toj nacin.
Imav i jas edna takva slucka so nemozam sega da ja detaliziram, ali isto ona prvo napravi greska za potoa da svati kolku me "sakala", za razlika od mene sto ja sakav uste na pocetokot. potoa i nie prodolzivme da se gledame no ne traese dolgo. samo sega bese razlikata sto nekoj drug napravi greska, a jas svativ nekoi raboti.
Идеално нешто не постои, а поготово не ние луѓето.Значи грешки се прават,а твое е дали можеш да прогледаш низ прсти, и ако веќе простиш заборави ја грешката бидејки ако те измачува цел живот ништо не си направил.
Овдека би ја применил онаа поговоркана:
ГРЕШКИ СМЕ ЛУЃЕ ПРАВИМЕ (обратно беше де ама мене вака ми дојде):pos:
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
Nameneto za Promis
Moram da ti odgovoram bidejki pobara mislenje na drugiot forum od mene. Iako mozebi mojot odgovor ke se sofpadne so necij drug, mora da ti priznaam deka ona sto si go napravil odejki do nejzinoto selo kako sto ja opisa sluckata e za pocit i verojatno navistina mnogu si ja sakal. No isto taka mora da ti kazam deka si imal srekja sto tvojata devojka donesla vistinska odluka i sto dobro razmislila. Bez navredi do zenskite ucesnicki do forumov, ama najcesto poveketo devojki mnogu brzopleto razmisluvaat posebno ako se na pomala vozrast, sekoja cest na isklucocite i na onie poiskusnite, koi znaat sto sakaat.
Mene ne me posluzi srekjata vo prethodnata vrska (ja nemam opisano seuste taa slucka, mozebi koga ke imam poveke vreme i za toa ke vi raskazam) iako jas vo taa slucka se postaviv uste pomeko od tebe. Mozebi bev i predobar i uste poveke zgresiv. Kako i da e sega e veke docna za mene i toj slucaj, a sto se odnesuva do tebe bas mi e drago sto si isklucok i sto si ja nasol vistinskata ljubov. Se nadevam ke si se razbirate uste dolgo vreme!;)

p.s. Uste nesto za kazanoto na kurva ili fraerka, za zal poveketo od nas maskite se takvi, nema e*anje bez falenje, podobri se samo onie koi se falat na epten malku lugje, ostanatite se pogolemi kurvi i od kurvite. Jas na pr. imam eden drugar so koj gi delime ama bas site tajni uste od studentski denovi, ama ne se osmeluvam da kazam i pred drugi, postojat i zabraneti dela taka da ne e se za kazuvanje na sekogo.
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Би сакала нешто да кажам. И тоа:

Човек се цени додека си со него а не кога ќе осетиш дека го губиш, или кога веќе си ја/го изгубил/а... е ако не знае некој што сака тогаш треба на се да биде спремен.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
bi dala second chance....samo zavisi kolku dobra bila pricinata za neverstvoto!...i da mi kaze toj...ne da se naucam od nekoj drug...ako e kul pricina i jas sum bila krivecot za da se sluci toa ok ili ako ribata bila tolku mnogu mnogu jaka sho i jas na pr. da sum masko ne bi mozela da oddoleam...e sega kaj mene ima samo second...poveke nema...a mojot partner uste go nema iskoristeno toj djoker :baeh:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Сум побарал втора шанса, може да се каже дека и често, али ептен ретко или никогаш не сум дал.
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
Vtora sansa??????????edinstveno ako i jas sum go varala,ke mu dadam vtora sansa,a ako ne sum go varala,on da me varal nema sansi kolku i da go sakam.....:icon_roll
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
simonce* напиша:
Vtora sansa??????????edinstveno ako i jas sum go varala,ke mu dadam vtora sansa,a ako ne sum go varala,on da me varal nema sansi kolku i da go sakam.....:icon_roll
abe shto nema shansi ako taka razmisluvash iznerveri go i ti i ke bidete
1-1. deka vikash ako sum go izneveria prethodno ke mu prostam..taka da nema da imash problem ako toj te izneveri pa da mu prostish pa ti da go izneverish isto mu doaga samo po razlicen redosled.:wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
simonce* напиша:
Vtora sansa??????????edinstveno ako i jas sum go varala,ke mu dadam vtora sansa,a ako ne sum go varala,on da me varal nema sansi kolku i da go sakam.....:icon_roll
Значи, тој те вара - му даваш шанса, и тој пак те вара ама, овој пат и ти го вараш и ти пак му даваш шанса?:icon_roll
 

Kajgana Shop

На врв Bottom