Втора шанса

R

reactive89

Гостин
a ako bez vrska ste raskinale, mislam nemase varanje i lazenje vo taa vrska bi dale li vtora sansa.... raskinavte bez nikakva pricina. sto mislite???

jas licno davam i baram istovremeno... zasto srceto mi veli deka ja sakam!!!
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
У никој случај не давам втора шанса. Ако еднаш се случило да попушти карактерно и да ме изневери, не ме ни сакала, и пак ке се повтори. така да, НЕ!
 
Член од
21 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
1
Кога еднаш ќе ја раскинеш врската најдобро е повеќе да не се навраќаш на неа!
Животот оди понатака...а "скршената љубов" најпаметно е да не ја лепиш пошто секогаш ќе се познава каде била скршена......
 
T

The Blob

Гостин
Ајде вака една хипотетичка ситуација (добро не е баш таква ама ок...:() Одиш со некој над две години, се сакате, но раскинувате заради некоја глупост (неповрзана со неверство, губење на љубов или сл.) и си давате рок една недела за да размислите дали ќе продолжите заедно или не. Во тој период партнерот ве изневерува (со друг(а),но без секс). Дознавате за оваа ситуација, се конфронтирате со партнерот и дефинитивно раскинувате. Една недела по ова партнерот сака да се смирите, барајќи прошка (не знаел(а) колку сте му(и) значеле дотогаш и колку многу ве сакал(а)...) и втора шанса.
Вие сеуште го(ја) сакате и сакате да ја продолжите врската, но не сте сигурни дали би го заборавиле или целосно простиле неверството,и сте целосно повредени со тој чин.
Дали и под кои услови би ја дале втората шанса?
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
166
Поени од реакции
2
sekoj zasluzuva vtora sansa bidejki vo sekoja vrska ima period na taka narecena krizis i lizis pa e potrebno i vreme da se"izduvate"i da razmislite povtorno sto ke pravite so vas i so vasiot partner:drk:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ми се има случено баш ова.Типот ме изневери и дознав јас па раскинавме.
После тоа 20 души ми викаат смири му се вака така.Типов пишуваше нешо колку ме сакал редеше мој слики на дисплеј на мсн на сите им викаше да се смириме дека многу се каел за тоа што го направил.Да кажам бараше втора шанса и проба да ја добие на сите можни начини.
Попуштив....Се смирив со него....До ден денес уште се плеткаме.Веќе 1 и пол година.:jaj:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Дали доколку вашиот партнер/ка ве изневери со друг/а и сака повторно да ви се врати, би му дале втора шанса или завршено е помеѓу вас засекогаш?


Јас никогаш не би му дала втора шанса доколку ме изневери. Што сака нека прави.. кога еднаш ќе ја затвори вратата на мојата љубов враќање назад никогаш повеќе. Зошто? Едноставно затоа што мразам изневерувања, лажења итн.. ако ме сакал немало да ме изневерува па после да бара втора шанса као демек згрешил.. псс нека:zid:
Не би дала втора шанса..
Ако ме сакал дефинитивно немало да ме лаже или изневерува..
Сепак би се разочарала во него и неговите постапки..и ако би му простила никогаш нема да биде исто..Сеуште би го имала на ум тоа што го направил..:toe:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Јас би дала втора шанса. Што да правам, добра сум кога не треба, ако деловам како лоша:pipi:. Едноставно човек сфаќа колку го сакал нештото одкако ќе го изгуби, па ако е упорен и стварно приметам дека се кае, ќе му опростам. Али секако, ќе помине време, да му видам реакција....Ах, мразам што сум ваква. :nerv:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ех ова втора шанса ко што викаат ми е баш ко да гледаш филм по вторпат иако крајот веќе го знаеш..
Ма не бе нема шанси.. Кога ставам точка ставено е и нема назад.. Нема втора шанса. Ептен треба време да помине али време до таа мера што ќе видам дека таа личност ќе се промени за некои 180 степени па да размислам ако веќе толку ми е филмот напраен.. Али и тогаш ќе бидам со 4 очи отворени, нема да гледам сериозно на врската ако не друго барем додека не го запознаам одново ако веќе се сменил толку.. Ако ми се допадне тој како скроз нова особа и ако ги нема задржано некои ствари ради кои и сум решила да се прекине врската ќе ја прифатам како некој нов почеток иначе не се ни обидувам.
Едино филм што си го глеал го глеаш пак ако ти е интересен..
Тоест да може и би дала пак втора шанса.. Али ради забава една недела-две.. Тоа е тоа.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Pa mnogu poveke bi me povredilo partnerot da me izneveri emocionalno otkolku fizicki.
Sekako deka nema da mi bide drago dokolku doznaam deka bil so druga,no sepak bi mozela da mu prostam dokolku znam deka iskreno me saka i mi e ubavo so nego.
Poveke bi mi smetalo dodeka e so mene da misli na nekoja druga,otkolku samo da ima fizicki kontakt so nekoja a da ne mu znaci nisto.
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
nema 2-ra sansa NE SE LAZITE jas ednas se ZAEBAV vtor pat NEMA SANSII
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Зависи.. Доколку се работи за неверство, во тој случај не заслужува втора шанса. Но сепак, била пијана, па сега те моли ти кажува дека те сака, а и ти го знаеш тоа... И ти ја сакаш премногу па зошто да не, се случува па луѓе сме...
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Сакав да дадам втора шанса ама срцево мое не. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom